Leap Year (Aşka Yolculuk)

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Aşka Yolculuk'da sevdiği erkekle evlenmeye kesin kararlı olan ama kaderin cilvesi sonucu başka bir erkekle tanışan genç bir kadının öyküsü anlatılıyor.

Yönetmen :Anand Tucker

Oyuncular : Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott, John Lithgow, Noel O'Donovan

Tür : Komedi / Romantik

Yapım :
ABD, 2010

İlişkisinde evlilik teklifi almadan dördüncü yolunu dolduran Anna Brady, artık bu işi çözmeye kesin kararlıdır. Kadınların erkeklere 29 Şubat tarihinde evlilik teklifi yapmasına izin veren eski bir İrlanda geleneğini keşfeden Anna, Boston’dan Dublin’e giden kardiolog erkek arkadaşı Jeremy’nin izini sürmeye karar verir. 29 Şubat gününde evlilik teklifi yapması fikrini ise serseri ruhlu ama iyiniyetli babası Jack gündeme getirmiştir. Babasının dediğine bakılırsa herşey basit ve kolay olacaktır. Ancak kötü hava koşulları ve şanssızlık İrlanda’da da yakasını bırakmaz. Hiç beklemediği bir anda kendisini İrlanda’nın öbür ucunda bulan Anna, başkent Dublin’e ulaşabilmek için kaygısız ama ters mizaçlı aşçı Declan’ın yardımına başvurmak zorundadır. İrlanda’nın ünlü Cennet Adası’nda sürekli didişme halinde olan Anna ile Declan, çok önemli bir gerçeğin farkına varacaklardır: Çıktığınız yol sizi hiç beklenmeyen yerlere götürebilir.