Chloe (Büyük Hata)

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Chloe (Büyük Hata)

Mesaj gönderen summer »

Chloe (Büyük Hata)
Resim
Atom Egoyan'dan heyecanlı bir uzun metraj...

Yönetmen :Atom Egoyan, Anne Fontaine

Oyuncular : Julianne Moore, Liam Neeson, Amanda Seyfried, Max Thieriot, R. H. Thomson

Tür : Dram / Gerilim

Yapım : ABD, Kanada , Fransa, 2009

David New York’tan eve gideceği uçağını kaçırınca, dolayısıyla eşi Catherine’nin onun için planlamış olduğu sürpriz doğum günü partisini de kaçırır. Catherine hayal kırıklığını ve şüphelerini gizlemeye çalışarak, misafirlerle ilgilenmeye devam eder. Ertesi sabah, David’in telefonuna onun bayan öğrencilerinden biri tarafından gönderilen gizemli mesajı gören Catherine’nin korkuları artar. Dışarıdan bakıldığında doktor Catherine ve müzik profesörü David, 17 yaşındaki oğulları Michael ile başarılı ve her şeyi olan bir çift olarak gözükmektedir. Fakat kariyerleri ve çocuk sahibi olmaları evliliklerinin üzerinde gerginliğe sebep olur. İlişkileri gün geçtikçe iletişim ve mahremiyetten yoksun kalmaya başlar. Sürpriz partiden 2 hafta sonra, Catherine ve David arkadaşlarıyla gittikleri restoranın tuvaletinde Chloe adındaki çekici kadınla tanışır. Masaya geri döndüğünde masadakiler “fahişeyi bul” oyunu oynamaktadırlar. Bu arada Catherine Chloe’nin yaşlı bir işadamına doğru yürümesini ilgiyle izler. Eve dönerken, Catherine, David’e New York’ta içki içmek için uçağı bilerek mi kaçırdığını sorar. Kocasının itiraz ettiğini gören Catherine, onun yalan söylediğini anlar. Şimdi, David’in bir ilişkisi olduğuna dair her zamankinden daha fazla şüphelenen Catherine, bir eskort olan Chloe’yi izler ve onu David’in sadakatini test etmesi için kiralar. Chloe’nin kocasıyla karşılaşma anlarına dair müstehcen detayları adeta yutan Catherine’nin kıskançlık damarları kabarmakta ve uzun zamandır ölü tuttuğu duyguları uyanmaktadır. Cinsel şehvet ağında sıkışan Catherine’in bu yolculuğu ailesini büyük bir tehlikeye atar - Chloe’yi durdurmak için çok mu geç kalmıştır?