Entelköy Efeköy´e Karşı

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Entelköy Efeköy´e Karşı

Mesaj gönderen summer »

Entelköy Efeköy´e Karşı

Yönetmen: Yüksel AKSU

Senaryo: Yüksel AKSU

Oyuncular: ŞAHİN IRMAK, Ayşe BOSSE , Emin GÜRSOY , Recep YENER , Ayla ARSLANCAN , Ümit OLCAY , Hamit DEMİR , Engin AKIN , Nejat YAVAŞOĞULLARI

Tür: Komedi, Politika

Gösterim Tarihi: 02 Aralık 2011 Cuma

Yıl: 2011

Resim

Bir grup ekolojist aktivist, mütevazı bir Ege köyüne yerleşir. Amaçları doğayla baş başa yaşam için ekolojik bir köy kurmaktır. Köyde bir termik santral kurulması gündeme gelince olaylar ilginç ve komik bir hal alır. “Entelköy Efeköy’e Karşı”, aktivistlerin köy sakinleri ile aralarında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsüdür.

Metropolde yaşamanın yarattığı keşmekeşten kurtulup, hep hayalini kurdukları doğayla baş başa bir yaşam sürmek isteyen bir grup ekolojist, Ege’de bir komün köyü inşa ederler. Kentli ekolojistlerin köylerine yerleşmelerinden dolayı çok memnun olan köy halkı, artık hiçbir işe yaramayan kıraç tarlalarını ve eski evlerini değerinden fazla fiyata aldıkları için aktivistleri büyük bir sevgiyle karşılar.

Her şey yolundadır, ta ki bölgeye kurulması gündemde olan termik santral kararı onaylanana kadar… Termik santral ile birlikte eski köylüler ile köyün yeni sakinleri aktivistler arasında ilginç bir süreç başlar ve olaylar karşılıklı protestoyla tam bir komediye dönüşür.