2 Süper Film Birden

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

2 Süper Film Birden

Mesaj gönderen summer »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Ülke: Türkiye
Türü: Komedi - Dram

Yönetmen: Murat Şeker

Yapım yılı: 2006
Senaryo: Murat Şeker, Selami Genli, Erol Adilçe
Görüntü yönetmeni: Emre Erkmen
Müzik: Serhat Ersöz

Oyuncular: Tim Seyfi, Murat Akkoyunlu, Uğur Polat,
Beste Bereket, Cahit Berkay,
Yasemin Öztürk, Nejat İşler, Atilla Saral, Suzan Aksoy, Orhan Kocataş, Feridun Düzağaç, Zerrin Sümer

Filmin konusu:

Necati 33 yaşında sinema tutkunu bir adamdır. Annesini, doğduktan hemen sonra kaybetmiştir. Babası Mustafa ise Newton lakaplı egzantrik bir balıkçıdır. Necati'nin en büyük hayali video kamerayla çekmeye çalıştığı "Yer çekimi Sıfır" isimli filmi tamamlayıp sinema perdesinde insanlara gösterebilmektir. Geçimini, şöhret olma hevesindeki genç şarkıcı - türkücülere klipler, kanına girdiği mahalle esnafına saçma sapan reklamlar çekerek, çok zorda kaldığı zamanlarda da düğün kameramanlığı yaparak sağlamaktadır.

Söz konusu sinema olunca tam bir Don Kişot olan Necati "Avrupa'yı sarsacak deneysel bir film" olarak tanıttığı filmine karısı Arzu ve yardımcısı Selami dışında hiç bir yapımcıdan maddi destek sağlayamaz. Çünkü filmini herhangi bir senaryoya bağlı kalmadan ve profesyonel oyuncular kullanmadan çekmektedir. Projesini hayata geçirirken meydana gelen beklenmedik gelişmeler, Necati'yi bir mafya hesaplaşmasının ortasına düşürdüğü gibi yaşamındaki tüm insanları etkileyecek sonuçlar doğuracaktır.

Kullanıcı avatarı
serife
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen serife »

Kesin izlerim Feridun Düzağaç var.