Araf, 6 ekim'de..

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Araf, 6 ekim'de..

Mesaj gönderen summer »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
[/center]
Ülke: Türkiye
Türü: Korku

Yönetmen: Biray Dalkıran

Yapım yılı: 2006
Senaryo: Hakan Bilir
Görüntü yönetmeni: Aşkın Sağıroğlu
Müzik: Hayko Cepkin

Oyuncular: Akasya Asıltürkmen, Murat Yıldırım, Kubilay Tunçer, Yasin Şerif Tulun, Tülay Bekret, Kevork Türker, Serhan Ernak, Aytaç Ağırlar, Hayfa Safi, Deniz Soyarslan, Gizem Oğlakçı, Mehmet Birkiye

Filmin Konusu:

Ne cennetten, ne cehennemden peşine düşen günah araftan geliyor.

Geçmişin senden intikam almaya geldi.

Yeni sezonun ilk yerli korku filmi ARAF, Ekim ayında seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Yurtdışı ve yurtiçinde pek çok ödül almış genç yönetmen Biray Dalkıran'ın ilk uzun metraj filmi olan ARAF, seyirciyi koltuğuna çivileyecek bir korku filmi. Yüze yakın efektin kullanıldığı film genç bir çiftin hayatını kâbusa çeviren doğa üstü olayları konu alıyor.

Gerçek bir hikâyeden esinlenerek yazılmış olan filmin öyküsü şöyle: Eda, akademide okuyan bir
dans öğrencisidir. Öğrenciyken
evli ve 1 çocuk babası Cihan’dan hamile kalır ve bunu fark ettiğinde gebeliğinin 16´ıncı haftasında olduğunu öğrenir.

Solo gösterisi olduğu gece okuldan yakın arkadaşı
Oya, Eda yerine dansı sergiler. Eda’da aynı gece Sağlıksız ve yasal olmayan koşullar altında ilerde hayatını zindana çevirecek bir kürtaj yaşar. 3 yıl sonra aynı akademinin fotoğraf bölümünde okumuş olan Cenk ile evlenmiştir ve bu beraberlikten 2 aylık hamiledir. Fakat bu hamilelikle beraber 3 yaşında bir kız çocuğunun hayatına girmesine bağlı olarak psikolojisi değişen Eda, gitgide hem kendine zarar vermeye hem de çevresindekileri korkutmaya başlamıştır.