harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı

Mesaj gönderen meyra »

Tür: Fantastik/Macera
Gösterim Tarihi: 01 HAZİRAN 2007
Yönetmen:David Yates
Senaryo: Michael Goldenberg, JK Rowling(Kitap)
Müzik: John Williams
Yapım: 2007 ABD
Oyuncular: Daniel Radcliffe(Harry Potter),Emma Watson (Hermione Granger), Rupert Grint (Ron Weasley),Jason Isaacs (Lucius Malfoy)

Beşinci öğretim yılı için Hogwarts'a dönen Harry, büyücü camiasının büyük çoğunluğunun onun kötü Lord Voldemort'la karşılaştığını inkar ederek, Lord Voldemort'un döndüğü haberine kulak tıkamayı tercih ettiklerini görür.

Hogwarts'un saygın müdürü Albus Dumbledore'un kendisinin konumunu zayıflatarak yerine geçmek için Voldemort'un döndüğü yalanını söylediğini düşünen Sihir Bakanı Cornelius Fudge, Dumbledore ve Hogwarts öğrencilerinin hareketlerinden haberdar olabilmek için okula yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni atar. Ama Profesör Dolores Umbridge'in Bakanlıktan onaylı savunma büyüsü dersi onları ve tüm büyücü camiasını kendilerini tehdit eden karanlık güçlere karşı ne yazık ki savunmasız bırakır; bu yüzden, arkadaşları Hermione ve Ron'un teşviki üzerine, Harry konuya el atar.

Kendilerine "Dumbledore'un Ordusu" adını veren küçük grupla buluşan Harry, onlara Karanlık Güçler'e karşı nasıl savunacaklarını öğreterek, bu genç ve cesur büyücüleri kendilerini bekleyen olağanüstü savaşa hazırlar.

Filmin Kitabını Okuyanların Bilgilerini Bekliyorum :D

Kullanıcı avatarı
Kenshin Himura
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Kenshin Himura »

bu çok süper bi haber ama daha bayaa beklemek gerek ki bunun arasına sınavlar vs okul girince insanın hevesi kırılıyo :-(