Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu

Mesaj gönderen meyra »

"Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu" geliyor
Dünya'yı Kurtaran Adam bu kez oğluyla geliyor! Türk sinema tarihinin en ilginç filmi. 25 yıl sonra hala DVD'leri yok satıyor, festivallerdeki gösterimleri kapalı gişe oynuyor! Bu bir kült! Ve şimdi efsane geri dönüyor! Dünyayı Kurtaran Adam'ın oğlu yakında motor diyor; Cüneyt Arkın, ikiz çocuklarının ikisini de canlandıracak Mehmet Ali Erbil'le kamera karşısına geçiyor.

Başrollerinde Mehmet Ali Erbil ve Cüneyt Arkın'ın oynayacağı, Dünyayı Kurtaran Adam'ın Oğlu filminde Deniz Seki, Pascal Nouma, Tuğba Unsal, Sinem Kobal, Ali Erkazan, Ayşen Gruda ve tabii ki Aytekin Akkaya var.

Senaryosunu Murat Boyacıoğlu'nun yazdığı ve Kartal Tibet'in yöneteceği film, uzayda geçen komik bir intikam öyküsünü anlatıyor.

Dünyayı Kurtaran Adam'a yenilen Uga, intikamını almak için dünyaya gelir ve bir zamanlar onu alt eden adamın oğlu Zaldabar'ı (Mehmet Ali Erbil) kaçırır. Zaldabar'ın ikiz bir kardeşi olduğundan ise habersizdir...

Dünyayı Kurtaran Adam da kaçırılan oğlunun ardından uzaya çıkmış, yollara düşmüş, uzayın derinliklerinde kaybolmuştur.

Aradan yıllar geçer, bu arada uzaya giden ilk Türk, Gökmen kaybolmuştur. Dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen Dünyayı Kurtaran Adam'ın diğer oğlu Kartal (Mehmet Ali Erbil) Gök-men'i bulmak için uzaya gider.

Gökmen'i arayan Kartal uzayda babası Dünyayı Kurtaran Adam'a rastlar.

Lunatika denen gezegende hem uzayda kaybolmuş olan Gökmen'i hem de babası Dünyayı Kurtaran Adam'ı bulan Kartal'ı sıradışı olaylar beklemektedir.

Kötü bir uzaylı olan Uga tarafından kaçırılan ve kötü bir adam olarak yetiştirilen Zaldabar ile dünyada kalan ve astronot olarak yetiştirilen ikiz kardeşi Kartal uzayda karşılaşacaktır...

Aşağıda filmin posteri yer almaktadır.
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kullanıcı avatarı
kobra_47
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen kobra_47 »

kesin gitmeli yalnız bu malinin filimleri biraz ii değil o yönden biraz kuşkuluyum

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

Bu film izlenilir... Resim Ben Pascal Nouma ve Cüneyt Arkın için bu filmi seyrederim... Resim
En son $EI-IZAI)E tarafından 28 Ara 2006 [ 12:20 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
mekanogeveze
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen mekanogeveze »

ben bu filme gittim açık konuşayım hiç beğenmedim... tabi herkesin beğenileri farklı ama bence mantıktan uzak çok şey var...

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

filmi beğenmedim, beklentilerimin çok altında bir filmdi daha iyi olacağını ummuştum

Kullanıcı avatarı
Kenshin Himura
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Kenshin Himura »

Goranın çok ama çok kötü bi kopyası bu film