Amerikalılar Karadeniz'de 2

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Amerikalılar Karadeniz'de 2

Mesaj gönderen summer »

Füze, Akçakoca'ya düştü

Resim
Ocak 2007`de gösterime girecek olan 'Amerikalılar Karadeniz'de 2', beyazperdede kahkaha tufanı estirecek. Zira ABD'nin Tahran'ı vurmayı planladığı füze ufak bir hatayla Türkiye'yi vuracak.

Bir Amerikan füzesi kazayla Akçakoca'ya düşer ve Amerikalılar özür dilemek için ilçeye gelir... Akçakocalılar, Amerikalılar'ı nasıl karşılar dersiniz? Gerçek hayatta neler oldurdu bilinmez ama aynı durum beyazperdede Kartal Tibet'in yönetmenliğinde oldukça eğlenceli olacağa benziyor! Senaryosu Kubilay Tuncer'e ait olan, yapımcılığını ise Selay Tozkoparan'ın üstlendiği, 'Amerikalar Karadenizde 2' de 'başrolleri Metin Akpınar, Müşfik Kenter, Müslüm Gürses, Peker Açıkalın, Kadir Çöpdemir ve Kıvanç Tatlıtuğ paylaşacak. Film, Ocak 2007`de vizyona girecek... 'Amerikalılar Karadeniz'de 2'nin 'güldürücü gücü'nü oluşturan iki isim Kadir Çöpdemir ile Peker Açıkalın... Çöpdemir filmde köyün delisini canlandıracak; Açıkalın 'şerefsiz Ercüment' karakteri ile izleyici karşısına çıkacak.

Filmin konusuna gelince... Amerikalılar Tahran'ı vurmak için füzelerini hazır halde tutmaktadır. Ne var ki Karadeniz'in deniz tabanında konuşlandırdığı füze rampalarından biri, yanlışlıkla kalkış sinyali alır. ABD, İran'ı vurmaktansa füzenin rotasını Düzce'nin Akçakoca ilçesine yöneltir. Kuzey Irak'ta ABD'li askerlerin Türk askerlerinin başlarına çuval geçirmesi gibi konulara da değinen filmde bu durum, şöyle dile getirilir: "Tahran'ı patlatıp 3. Dünya Savaşı çıkarmaktansa, Türkiye'ye 'Bir yanlışlık olmuş arkadaşlar' deyip özür dilemeyi tercih ederiz."

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

ResimYönetmen: Kartal Tibet
Senaryo: Kubilay QB Tuncer
Oyuncular: Metin Akpınar (Muhtar Salih), Peker Açıkalın (Ercüment), Kadir Çöpdemir (Muhittin),Kıvanç Tatlıtuğ (Muzaffer), Melis Birkan (Çiçek), Müşfik Kenter (Regaip Dede), Dursun Ali Sağıroğlu (Köprücü), Kamil Sönmez (Kahveci Rüstem), Müslüm Gürses (Ecmel), Abidin Yerebakan (Nuri), Serpil Tamur (Döne Nine), Ayşegül Uygurer (Çiçek’in Annesi), Levent Kazak (Ajan John), Doğa Bekleriz (Ajan Pam), Sinan Sümer (Roger), Ege Sülün (Yeter), Ogün Kaptanoğlu (Balıkçı)
Yapımcı: Selay Tozkoparan
Yapımcı Firma: Energy Medya
Yapım Yılı: 2006
Yapım Ülkesi: Türkiye
Dağıtıcı Firma: Kenda Film
Vizyon Tarihi: 26.01.2007
Süre: 1 saat, 30 dk.