En Son Hangi Filmi İzlediniz?

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Hancock

Mesaj gönderen Veda »

En son izlediğim;

Resim

Hancock
Yapım : 2008, ABD
Tür : Bilim Kurgu / Aksiyon / Dram / Fantastik / Komedi / Macera / Suç
Yönetmen : Peter Berg
Senaryo : Akiva Goldsman, John August, Peter Berg, Vince Gilligan, Vincent Ngo
Oyuncular : Jason Bateman, Akiva Goldsman, Michael Mann, Thomas Lennon, Will Smith, Daeg Faerch, Charlize Theron, Donald Gibb, Daniel Quinn, Martin Klebba, Lauren Hill, Darrell Foster, Valerie Azlynn, Kate Clarke, David Mattey, Johnny Galecki, Matt King, Brad Leland, Michelle Lemon, Dorothy Cecchi, Hayley Marie Norman, Maetrix Fitten, Bill Mcmullen, Cher Calvin, Pritam Singh Biring, Aisha Jau, Rob Maron, Marc C. Geschwind, Richard W. Gallegos, Eddie J. Fernandez, Jack Axelrod, Mars Crain, Dominic Prampin, Steven Pierce, Anthony Ledesma, Timothy Brennen, Allan Havey, Ralph Richeson, Kalee St. Clair, Mary-jessica Pitts, Huy Nguyen, Aaron Henderson, Atticus Shaffer, Nancy Grace, Gregg Daniel, Ronald W. Howard, Martin Magdaleno
Seslendirenler : Yekta Kopan, Özden Ayyıldız, Volkan Severcan, Ayhan Kahya, İsmail Yıldız, Berrak Kuş, Ali Ekber Diribaş, Tuğbey İstanbulluoğlu, Talha Sayar, Hüseyin Yirik, Nuran Yılmaz, Ali Hekimoğlu, Tuna Öztunç, Tuba Akten
Yapımcı : Akiva Goldsman, Michael Mann, Will Smith, James Lassiter
Görüntü Yönetmeni : Tobias A. Schliessler
Müzik : John Powell
Dağıtım : Warner Bros
Süre : 1 saat, 32 dk.
Gösterim Tarihi : 4 Temmuz 2008

Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra alaycı super kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar. Hancock’un bugüne kadar karşılatığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin (Charlize Theron), onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

23 Numara

Mesaj gönderen Veda »

Ve de;

Resim

23 Numara
The Number 23
Yapım : 2007, ABD
Tür : Dram / Gerilim / Gizem / Psikolojik
Yönetmen : Joel Schumacher
Senaryo : Fernley Phillips
Oyuncular : Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman, Danny Huston, Lynn Collins, Rhona Mitra, Michelle Arthur
Yapımcı : Fernley Phillips, Beau Flynn, Tripp Vinson
Görüntü Yönetmeni : Matthew Libatique
Müzik : Harry Gregson-Williams
Süre : 1 saat, 35 dk.
Gösterim Tarihi : 2 Mart 2007

23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır. Kitap, Walter’a Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walter’ın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerling’in (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walter’ın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerling’in 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına. Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walter’ı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerling’le aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walter’ın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac French’in (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walter’ın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz. Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Re: En Son Hangi Filmi İzlediniz?

Mesaj gönderen summer »

Büyük Hazine 2

Resim

Güzel bir aksiyon ve macera filmi. İlkine göre daha sönük kalmış. İlk filmi daha güzeldi.

Yapım :
2007, İngiltere / ABD
Tür :
Aksiyon / Gizem / Macera
Yönetmen :
Jon Turteltaub
Senaryo :
Ted Elliott, Terry Rossio, Cormac Wibberley, Marianne Wibberley
Oyuncular :
Nicolas Cage, Helen Mirren, Jon Voight, Diane Kruger, Ed Harris, Harvey Keitel, Justin Bartha, Bruce Greenwood, Joel Gretsch, Albert Hall, Christian Camargo, Michael Maize, Timothy V. Murphy, Alicia Coppola, Glenn Beck, Billy Unger
Yapımcı :
Mike Stenson, Jerry Bruckheimer, Jon Turteltaub, Oren Aviv, Chad Oman, Barry H. Waldman, Selwyn Roberts, Charles Segars
Görüntü Yönetmeni :
Amir M. Mokri
Müzik :
Trevor Rabin
Dağıtım :
UIP Filmcilik
Süre :
2 saat, 05 dk.
Gösterim Tarihi :
4 Ocak 2008

6/10 benim puanım

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Hitman

Mesaj gönderen Veda »

Resim

Yapım : 2007, ABD / Fransa / Türkiye
Tür : Aksiyon / Gerilim / Suç
Yönetmen : Xavier Gens
Senaryo : Skip Woods, Skip Woods (Kitap)
Oyuncular : Timothy Olyphant, Dougray Scott, Olga Kurylenko, Robert Knepper, Eriq Ebouaney, Henry Ian Cusick, Ulrich Thomsen, James Faulkner, Joe Sheridan, Michael Offei, Christian Erickson, Jean-marc Bellu, Nicky Naude, Abdou Sagna, Ilya Nikitenko
Yapımcı : Luc Besson, Chuck Gordon, Adrian Askarieh, Pierre-ange Le Pogam
Görüntü Yönetmeni : Laurent Bares
Müzik : Geoff Zanelli
Dağıtım : Özen Film
Süre : 1 saat, 40 dk.

Son yılların gözde bilgisayar oyunlarından Hitman’ın sinema uyarlaması olan filmin kahramanı Ajan 47 (Timothy Olyphant) profesyonel bir tetikçi olmak için eğitilmiştir ve en güçlü silahları agresif yapısı ve işindeki kararlılığıdır. Bu kez Ajan 47 tuzağa düşürülmüştür ve Doğu Avrupa’da kendisini oyundışı bırakmak isteyenleri ve bunun sebeblerini ararken Interpol ve Rus ordusu da 47’nin peşindedir
.

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

1408

Mesaj gönderen Veda »

Resim

Yapım : 2007, ABD
Tür : Gerilim / Gizem / Korku
Yönetmen : Mikael Håfström
Senaryo : Stephen King (Kitap), Matt Greenberg
Oyuncular : Samuel L. Jackson, John Cusack, Mary McCormack, Tony Shalhoub, Kim Thomson, Johann Urb, Drew Powell, Paul Birchard, Andrew Lee Potts, Eric Meyers, Margot Leicester, Walter Lewis, David Nicholson, Holly Hayes, Alexandra Silber, Emily Harvey, William Armstrong
Yapımcı : Kelly Dennis, Harvey Weinstein, Bob Weinstein
Görüntü Yönetmeni : Benoît Delhomme
Müzik : Gabriel Yared
Süre : 1 saat, 34 dk.

Mike Enslin buranın ve şimdinin dışında hiçbir gerçeklik olmadığını ispatlamaya çalışan bir adam. Başka bir hayat yok.... Tanrı yok... İkinci şanslar yok... Yoksa var mı?
Korku ustası Stephen King’in tüyler ürpertici kısa filminden uyarlanmıştır.
Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin (John Cusack) sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazdıktan sonra Enslin’in hayaletlerden uzak ve yalnız geceleri, yeni projesi için gittiği kötülüğüyle ün salmış Dolphin Otel’in 1408 numaralı odasında kalmaya başladığında değişmeye başlar.
Otel müdürünün (Samuel L. Jackson) uyarılarına karşı koyan yazar, perili olduğu söylenen bu odada yıllardan beri kalan ilk kişidir. Yeni bir liste başı kitabın eli kulağındadır, ama birçok diğer Stephen King kahramanı gibi, öncelikle yaşayabilmek için şeytanlarıyla yüzleşmelidir.

Resim

Resim

Resim

Resim

:ok: :ok: :ok: Gerilim had safhadaydı. Gerilmek isteyenler izleyebilir. ;)

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Dün dört tane film izledim. Hepsi de maalesef daha önce izlemem gereken filmlerdi. Ben öyle düşünüyorum yani. Geç kalınmış filmler diyebiliriz;

Resim

ALACAKARANLIK (TWİLİGHT)

• Yapım: 2008 ~ ABD
• Tür: Dram, Fantastik, Gerilim, Romantik
• Yönetmen: Catherine Hardwicke
• Senaryo: Melissa Rosenberg
• Senaryo (Kitap): Stephenie Meyer
• Yapımcı: Patrick Thomas Smith, Mark Morgan, Greg Mooradian, Jamie Marshall, Karen Rosenfelt, Michele Imperato, Wyck Godfrey
• Görüntü Yönetmeni: Carter Burwell, Elliot Davis, Elli Medeiros
• Müzik: Carter Burwell, Cara Buono
• Dağıtım: Tiglon
• Filmin Websitesi: thetwilightmovie.com
• Süre: 2 saat 2 dk
• Gösterim Tarihi: 16 Ocak 2009 (Türkiye)

On yedi yaşındaki Isabella Swan babası Charlie ile birlikte yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forks, Washington’a taşınır. Burada yüz sekiz yaşında bir vampir olup, on yedi yaşında görünen gizemli sınıf arkadaşı Edward Cullen ile tanışır. Edward’ın ilk başlarda romantizmden uzak durmaya çalışmasına rağmen sonrasında birbirlerine aşık olurlar. Üç göçebe vampir James, Victoria ve Laurent geldiğinde Bella’nın hayatı tehlikeye girer ve Edward’ın ailesi Alice, Carlisle, Esme, Jasper, Emmett ve Rosalie onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşırlar.

Resim

SİL BAŞTAN
(ETERNAL SUNSHİNE OF THE SPOTLESS MİND)

• Yapım: 2004 ~ ABD
• Tür: Dram, Komedi, Romantik
• Yönetmen: Michel Gondry
• Senaryo: Michel Gondry, Charlie Kaufman, Pierre Bismuth
• Yapımcı: Anthony Bregman, Steve Golin
• Görüntü Yönetmeni: Ellen Kuras
• Müzik: electric light orchestra, Jon Brion, Beck
• Dağıtım: Bir Film
• Filmin Websitesi: LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
• Süre: 1 saat 48 dk
• Gösterim Tarihi: 26 Mayıs 2006 (Türkiye)

Joel Barish (Jim Carrey)'in eski sevgilisi Clementine (Kate Winslet) yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir. Bütün anılarını sildirmek için derin uykuya yattığında, gözlerinin önünden Clementine ile yaşadığı günler geçer. Joel aslında Clementine'i unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar.

Resim

SERENİTY

• Yapım: 2005 ~ ABD
• Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
• Yönetmen: Joss Whedon
• Senaryo: Joss Whedon
• Yapımcı: Barry Mendel
• Görüntü Yönetmeni: Jack N. Green
• Müzik: David Newman
• Süre: 1 saat 59 dk
• Gösterim Tarihi: 02 Aralık 2005 (Türkiye)

Galaksiler arasında çıkan savaşın kaybeden tarafında yer alan Yüzbaşı Malcolm Reynolds, görevinden ayrıldıktan sonra sahibi olduğu Serenity adlı uzay gemisiyle taşımacılık yapmaya başlamıştır. Kendisine çok sadık bir ekiple çalışır. Ekip üyeleri arasında kavga ve anlaşmazlıklar hiç bitmese de hepsinin ortak özelliği Malcolm Reynolds’a son derece sadık olmalarıdır. Günün birinde Serenity adlı gemisine iki yeni yolcu alır. Bunlar genç bir doktor ile telepatik güçleri olan kız kardeşidir. Pazarlık yaptıkları fiyattan fazlasını ödemişlerdir. Her ikisi de kâinata hükmeden koalisyon güçlerinin elinden kaçmayı başaran kaçaklardır. Koalisyon güçlerinin özellikle genç kızı ele geçirmek için yapmayacağı şey yoktur.

Resim

AMELİE
(LE FABULEUX DESTİN D'AMÉLİE POULAİN)
Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet
Senaryo: Jean-Pierre Jeunet, Guillaume Laurant
Görüntü Yönetmeni: Bruno Delbonnel
Müzik: Yann Tiersen
Yapım: 2001 Fransız Yapımı
120 dakika
Türü: Komedi - Romantik
Oyuncular-Karakterler:
Audrey Tautou
Amelie Poulain
Mathieu Kassovitz
Nino Quincampoix
Rufus
Amelie'nin babası
Yolande Moreau
Madeleine Wallace
Dominique Pinon
Joseph
Michel Robin
Collignon

Çok garip bir anne baba tarafından büyütülen Amelie, gündüzleri Paris'te bir kafede garson olarak çalışırken akşamlarını küçük apartman dairesinde yalnız olarak geçirmektedir. Hiçbir arkadaşı ve hayattan beklentisi olmayan bu utangaç ve sevimli genç kadının hayatı kısa zaman içinde değişmek üzeredir.
Banyosunda yıllar öncesinden kalma bir kutu bulan Amelie, sahibini bularak kutuyu ona verir. Böylece çevresindeki insanlara yardım ederek yaşamlarını iyileştirmeye karar verir. Bu arada karşılaştığı Nino adlı bir adamdan çok hoşlanır ama onunla konuşmaya cesaret edip kendi hayatını da değiştirebilecek midir?

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Veda yazdı:
Dün dört tane film izledim. Hepsi de maalesef daha önce izlemem gereken filmlerdi. Ben öyle düşünüyorum yani. Geç kalınmış filmler diyebiliriz;

Resim

ALACAKARANLIK (TWİLİGHT)

• Yapım: 2008 ~ ABD
• Tür: Dram, Fantastik, Gerilim, Romantik
• Yönetmen: Catherine Hardwicke
• Senaryo: Melissa Rosenberg
• Senaryo (Kitap): Stephenie Meyer
• Yapımcı: Patrick Thomas Smith, Mark Morgan, Greg Mooradian, Jamie Marshall, Karen Rosenfelt, Michele Imperato, Wyck Godfrey
• Görüntü Yönetmeni: Carter Burwell, Elliot Davis, Elli Medeiros
• Müzik: Carter Burwell, Cara Buono
• Dağıtım: Tiglon
• Filmin Websitesi: thetwilightmovie.com
• Süre: 2 saat 2 dk
• Gösterim Tarihi: 16 Ocak 2009 (Türkiye)

On yedi yaşındaki Isabella Swan babası Charlie ile birlikte yaşamak üzere küçük bir kasaba olan Forks, Washington’a taşınır. Burada yüz sekiz yaşında bir vampir olup, on yedi yaşında görünen gizemli sınıf arkadaşı Edward Cullen ile tanışır. Edward’ın ilk başlarda romantizmden uzak durmaya çalışmasına rağmen sonrasında birbirlerine aşık olurlar. Üç göçebe vampir James, Victoria ve Laurent geldiğinde Bella’nın hayatı tehlikeye girer ve Edward’ın ailesi Alice, Carlisle, Esme, Jasper, Emmett ve Rosalie onun hayatını çok geç olmadan kurtarmak için uğraşırlar.

En son bende alacakaranlığı izledim. Çok güzel bir filmdi. 8/10 puanım. İzlemenizi tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Filme pek çok şey eksik. Yani olayları anlatışı, tasvirleri falan bence o kadar güzel ki. Sindire sindire anlatıyor. Kitabını da beğenirsin eminim Zeynep.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Veda yazdı:

Filme pek çok şey eksik. Yani olayları anlatışı, tasvirleri falan bence o kadar güzel ki. Sindire sindire anlatıyor. Kitabını da beğenirsin eminim Zeynep.

Kitabını daha okumadım. Ama çok okumak istiyorum. İnternetten okumak istemedim. Kitabı alıp okuyacağım.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

En son evde ablamla My Sassy Girl'i izledim. Güney Kore yapımı. Şu an tanıtamıyorum, uykum geldi ama yarın yaparım .