En Son Hangi Filmi İzlediniz?

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Resim

My Sassy Girl
*Sinemalar.com Puanı: 7.6/10 *
IMDB Puanı: 8.2/10
*Yapım: 2001 ~ GüneyKore
*Tür: Dram, Komedi, Romantik
*Yönetmen: Jae-young Kwak
*Senaryo: Jae-young Kwak
*Senaryo (Kitap): Ho-sik Kim
*Yapımcı: Chul Shin
*Görüntü Yönetmeni: Sung-Bok Kim
*Müzik: Johann Pachelbel, Hyeong-seok Kim
*Süre: 2 saat 3 dk
*Gösterim Tarihi: 27 Temmuz 2001 (Türkiye)
* Oyuncular: Ji-hyun Jun, Tae-hyun Cha, Sook-hee Hyun, In-mun Kim, Wok-suk Song

Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha)bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo'a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

OSMANLI CUMHURİYETİ

Yapım:2008 ~ Türkiye
Tür:Dram, Komedi, Romantik, Tarih
Yönetmen:Gani Müjde
Senaryo:Gani Müjde
Yapımcı:Şükrü Avşar
Görüntü Yönetmeni:Uğur İçbak
Websitesi:osmanlicumhuriyeti.com
Süre:1 saat 30 dk
Gösterim Tarihi:21 Kasım 2008 (Türkiye)
Oyuncular: Ata Demirer, Vildan Atasever, Ceyhun Yılmaz, Sezen Aksu, Sümer Tilmaç, Ali Düşenkalkar, Atilla Olgaç, Zuhal Yalçın, Kerem Kupacı, Yusuf Atala, Hakan Vanlı, Belma Canciğer Müjde, Ceren Soylu, Ruhsar Öcal, Özden Özgürdal, Caner Uncuoğlu

Film, 1888 yılında başak tarlasında koşan ve sonra Atatürk olduğu anlaşılan çocuğun bir ağaca tırmanıp , kafesteki bülbülü alırken kafasının üzerine düşmesiyle başlıyor. Ardından filmin kararması ile 2007 yılına geliniyor. Filmde Atatürk’ün hiç lider olmaması, Kurtuluş Savaşı’nın yapılmamasıyla cumhuriyet değil Osmanlı Cumhuriyeti’nin günümüze uyarlanmış devamı anlatılıyor. Türkiye Cumhuriyeti yerine Osmanlı Cumhuriyeti’nin devam etmesi, ülkede yabancıların toprakları paylaşması, Ankara’nın başkent olmaması, padişahın olması, hükümetin AB yanlısı olması, tabelaların, plakaların hem Türkçe, hem Arapça olması, padişahın sürgüne gönderilmesi, padişahın kaftanının altında takım elbise olması gibi trajikomik hikayeler ve ayrıntılar yer alacak.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

ben en son hayatımın tatili adlı filmi izledim

kadın çok disiplinli bir çalışan ama bir gün beyninde tümör olduğunu öğreniyor ve hayatının en son tatilini yapmaya çıkıyor tüm parasını çakiyor ve hepsini harcamaya başlııyor bir sürü yeni arkadaşı oluyor izlemenizi tavsiye ederim güzel bir komedi :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Ben bu yaz filmle vakit geçirdim. Ooo saysam;

Hatırlanacak bir Anı
Jumanji
Kasımda Aşk Başkadır
Kızıl Nehirler
Next
Prestij
Uzaktaki Anılar
Zaman Hattı
Aşk Ve Gurur
Bay Evet
Boleyn Kızı
Hayat Güzeldir
Kalbini Dinle
Kiracı
Not Defteri
Sihirbaz
V For Vendetta
17 Yeniden
Not: Seni Seviyorum

Hatırladıklarım bunlar şu an...

En son da Aşkı Düşün'ü izledim.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

ayy doğru ben en son aşkın kitabını izledim ama son 30 dakikasını falan izlemdeiğim için saymadım :D

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen sato54 »

GÜNEŞİ GÖRDÜM

Resim

2009-Türkiye

türü:dram :((

yönetmen:Mahsun Kırmızı Gül

senaryo:Mahsun Kırmızı Gül

yapımcı:MuratTokat

müzik:Mahsun Kırmızı Gül,Yldıray Gürgen

websitesi:LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

süre:2 saat

Gösterim Tarihi:12 Mart 2009 (Türkiye)

oyuncular:Hande Subaşı, Demet Evgar, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Emre Kınay, Murat Ünalmış, Altan Erkekli, Cemal Toktaş, Alper Kul, Buğra Gülsoy, Macit Sonkan, Menderes Samancılar, Yiğit Özşener, Zafer Ergin, Deniz Oral, Ali Sürmeli, Cezmi Baskın, Ümit Okur, Itır Esen, Kamil Sönmez, Cihat Tamer, Ali Tutal, Nurseli İdiz, Gülhan Tekin, Cem Aksakal ve Pelin Çalışkanoğlu... Cansu Aktay, Tuğse Gökhan, Aleyna Kala ve Aslıhan Kapanşahin ise 'filmin çocuk oyuncuları.

flimin özeti:

Mayınların arasında, doğuda bir sınır köyü...

25 yıldır iki tarafın arasında kalan çaresiz insanlar...

Zorunlu göç uygulaması nedeniyle doğup büyüdükleri topraklardan, köklerinden ayrılmak zorunda kalan Altun aileleri, köklerinden koparak bir bilinmeze doğru yola çıkarlar.

Davut Altun, ailesiyle birlikte kaçak yollardan da olsa en kısa zamanda Norveç'e gitmeyi istemektedir. Haydar Altun ve ailesi içinse göç yolu İstanbul'a doğrudur...

Yolculuk başlamıştır...

Bitmek bilmez fıtınalardan geçip gelmiş, yollarını kaybetmiş, çaresizce bir çıkış arayan insanların, kendi güneşinden koparılmış ve geleceğin bilinmezliğinde kaybolmuş çocukların, bir göçün hikayesidir...

Her türlü ayrımcılığa ve ötekileştirmeye karşı duran, savaşın, kavganın, kendine benzemeyeni hor görmenin sorunun ta kendisi olduğunu söyleyen bu filmde anlatılan: hepimizin, memleketimizin, Türkiye'nin hikayesidir...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

En son Makas Eller'i izledim.
Resim

Eski bir filmdi ama ortam çok hoştu. Pstal bir mahalle sanki...
Tim Burton harikalarının ilklerindn bir film...

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Valla ben Makas Elleri yıllar önce izledim ama cidden süper bir filmdi herkese tavsiye ederim ben de en son
Sky High'ı izledim (gökyüzü lisesi ya da kahramanlar okulu) bence çok güzeldi hele orada bir çocuk var offf süper bir gücü var adı da savaş ve barış :D

özeti:
Will Stronghold ergenlik dönemine özgü tüm öfkeleri benliğinde barındıran bir gençtir. Arkadaşlarına, derslerine, kızlara sinir olur. Kısacası o, liseye başlamak üzere olan ergenlik çağı gençlerinden herhangi birisidir.

Bunlar yetmezmiş gibi Will’in üzerinde bir baskı unsuru daha vardır. Stronghold ailesinin üçüncü kuşağının temsilcisidir. Dolayısıyla Stronghold ailesinin önceki kuşakları gibi onun da ünlü Sky High lisesine devam etmesi beklenmektedir. Son derece seçkin bir öğrenim kurumu olan bu okulda, bugünün süper güçlere sahip öğrencileri yarının süper kahramanları olarak yoğurulmaktadır.

Ayrıca bir problem daha vardır. Will o okuldaki ilk yılına süper güçlerinden yoksun olarak başlamak zorundadır. Bu durumun zorluğunu yaşamak zorunda kalır. Gücünü istediği gibi abartma yeteneğine sahip bir sporcunun kabadayılığına maruz kalır. Süper hıza sahip bir çocuk tarafından aşağılanır. Ellerinden ateş çıkaran bir başka çocuğun sinsice tuzağına düşer. Kendi kendisini çoğaltarak ponponcu kızlar ordusu haline dönüşebilen bir kızın alaycılığına maruz kalır.

Üstelik başına gelen bu belaların hepsini ailesinden gizlemek zorundadır. Aksi takdirde onların hayal kırıklığıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır. Özellikle de suçlulara karşı savaşan “Komutan” lakaplı babası ve Jet Yakıtı lakaplı annesinden gizleme zorunluluğunu hisseder. Çünkü annesiyle babası günümüzün en saygın ve sevilen süper kahramanlarıdır

Resmi de koyardım ama beceremiyorum onun için hiç uğraşmadım :D

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Böyle bir konunun açılması iyi oldu.Ben burdan izlediklerinize baka baka izleyemeye başlarım :D Dimi Rahime?? :haha:

Kullanıcı avatarı
Hee-young Yoon
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Hee-young Yoon »

Kusura bakmayın geç oldu ama sonunda siteye gelebildim..
Ben de en son "Bir Litre Gözyaşı" filmini (daha doğrusu dizi) izledim.

KONUSU:
Bir Litre Gözyaşı
One Liter Of Tears
Ichi ritoru no namida 2005

Aya Omurilik soğanı dejenerasyonu ( bu hastalık bizim özgürce haraket etmemizi sağlayan omuriliğin yavaş yavaş yok olması demektir) hastalığına yakalandığında doktoru ondan bir günlük yazmasını ister. Böylece hatalığın ilerleyişini görecektir.Aya-nee o günden sonra günlük tutmaya başlar. Gücünün yettiği yere kadar yazar. Bütün yaşadıkları bu günlüklerde saklıdır. 23 mayıs 1988 yılında hayata gözlerini yumar. Ve bir dergi aracılığıyla günlükleri yayınlanmaya başlar. Bu hikâye bu günlükler günlükler sayesinde önce kitap olarak basılmış daha sonra dizisi yapılmış ve aya-nee nin gerçek hayatını konu almıştır.Aya, 15 yaşında akıllı ve sportif bir genç kızdır. Ailesinin en büyük çocuğudur. Babasının tofu dükkanı vardır ve dükkanla aynı yerde olan evlerinde yaşamaktadırlar. Aya giriş sınavına girmeden önce düşer ve Asou adlı gençle tanışır. Asou ona yardım eder ve birlikte sınava girerler. Halbuki Asou sınava girmekten vazgeçmişti ama Aya’yı okula yetiştirmeye çalıştığı için o da sınava girer.
Aya, Higashi Lisesi’nin giriş sınavını kazanır ve evde bunu kutlarlar. Asou da aynı okulu kazanır ve aynı sınıfa düşerler. Aya basketbolu oldukça seviyordur ve bu oyunda çok iyidir. Bir gün okula giderken feci şekilde düşer ve çenesi kanar. Bunun üzerine hastaneye giderler ve annesi eskiden hemşire olduğu için hastalıkları bilmektedir ve kızının bir zamandır farklı belirtiler gösterdiğini doktora söyler ve doktor onu muayene ettikten sonra omuriliğinin bozulduğunu tespit eder ve bu hastalığın hiç bir tedavisi olmadığını söyler. Aya bu hastalık sürecinde ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile hayatına devam eder.