Little Children (Tutku Oyunları)

Bu bölümümüzde yerli yabancı tüm filmlerin tanıtım ve duyurularını yapabilir filmler hakkında yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Yönetmen:Todd Field
Oyuncular: Kate Winslet, Patrick Wilson, Jennifer Connelly, Gredd Edelman, Sadie Goldstein, Ty Simpkins, Noah Emmerich, Jackie Earle Haley, Phyllis Somerville, Raymond J. Barry
Senaryo: Todd Field, Tom Perrotta
Görüntü Yönetmeni: Antonio Calvache
Kurgu: Leo Trombetta
Müzil:Thomas Newman
Yapımcı: Todd Field, Albert Berger, Ron Yerxa
Yapım: ABD (2006)
Gösterim Tarihi: 12 Ocak 2007

Sarah (Kate Winslet) kötü giden evliliğinden bunalmış bir ev kadınıdır.Başarılı iş kadını Kathy'nin (Jennifer Connelly) kocası Brad (Patrick Wilson) ise eşinin gölgesinde kalmış bir ''ev erkeği''dir.Brad ile tanışan Sarah, bu yakışıklı adam ile tutkulu bir ilişkiye başlar.Bu yasak ilişki devam ederken, çocuk tacizinden hapse girmiş Ronnie (Jackie Earle Haley) de mahalleye geri döner.Ronnie normal bir hayat sürmeye karar vermiş izlenimi yaratsa da kasaba sakinleri çocukları için endişelenmektedir.

Notlar

Aktörlükten yetişme Todd Field, ilk dönetmenlik denemesi olan ''In the Bedroom'' ile sinemaseverlerin ve eleştirmenlerin övgüsünü kazanmıştı.İlk filminde küçük balıkçı kasabasını mesken tutan Fiend, ikinci filminde banliyö yaşamını ve ilişkilerini mercek altına alıyor.İsmini Tom Perrotta'nin aynı adlı romanından alan film, sadık bir uyarlama değil, kitaptan bağımsız olarak farklı bir hikaye ile kurgulanmış bir yapım.Kafa kafaya veren Todd Fiend ve Tom Perrotta, karakterleri revize edip adeta kitabı yeniden yazmışlar.Dışardan gelen yorumlara bakılırsa Kate Winslet ve Patrick Wilson'ın beyazperdede birbirlerine çok yakıştıkları söyleniyor.Filmin Altın Küre'de En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu (Kate Winslet) ve En İyi Senaryo dalında aday olduğunudagöz önünde bulundurursak ortaya filmi izlemek için birçok neden ortaya çıkıyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Resim