Sınıf (Show Tv)

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Sınıf (Show Tv)

Mesaj gönderen summer »

Resim
Dünya, ülke, şehir, mahalle, okul. SINIF

Ya da tam tersten okuyalım. Sınıftan dünyaya… Çocuk gençlerimizden etrafımızdaki dünyaya…

Kendi içlerinde bir dünya olan mahalleler var, hemen yanıbaşımızda, etrafımızda. O mahalle-dünyalar, içinde yaşadığımız dünyanın tüm zorluğunu, şiddetini, terini, kanını barındırıyor. O mahalle-dünyaların dışına çıkmak zordur, hele bir çıktın mı, tekrar içine girmek daha zordur. Orada çocuklar okullarına giderken, bir taraftan bu dünyanın içinde hayatta kalabilmenin yollarını ararlar. Bir şeye ait olmak zorundalar. Tutundukları, ait olduklari şeyin bir parçası olacaklar. Neye özeniyorlarsa, ona dönüşecekler.

İstanbul. Karadere Lisesi. Bu mahalle-dünyanın bir kesidi. Bu hayat sınavından sadece gencecik çocuklarımız geçmiyor. Bu defa, bu kan lekeli, kırık tahtalı sınıfta, eski sıralarda, ev kadınımızdan, esnaf kocamıza, lise öğrencisinden, öğretmenine, bu dünyayı oluşturan, şekillendiren ve ona tabii olan hepimiz oturuyoruz. Hepimiz aynı sınıftayız. Hepimiz aynı dersi okuyoruz. Sınıfı geçmekten daha önemli bir gayemiz var, hepimizin.

BU OKUL HAYATI VE YAŞAM SAVAŞI CUMA SAAT:22:00'DA SHOWTV DE BAŞLIYOR!

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
1. Bölüm Özeti :
[youtube][/youtube]
Karadere Mahallesi’nin serseriliği ile ün yapmış asi gençlerinden Umut, sebep olduğu bir olay sonrasında mahalleyi terk edip Tunceli’de öğretmenlik yapmaya başlamıştır. Ta ki kardeşi Kaya’nın, bir sınıf arkadaşı tarafından okulda vurulduğunu öğrenene dek.

Haberi alan Umut mahalleye geri döner. Aradan altı yıl geçmiş, mahallede çok şey değişiştir. Geride bıraktığı insanlar, özellikle aşık olduğu kadın Özlem, onu karşısında gördüğünde hiç de Umut’un beklediği gibi bir tepki vermez. Kardeşi yoğun bakımda ölüm kalım mücadelesi verirken, Umut da kardeşini vuran çocuğun, Tarık’ın peşine düşmüştür. Bu takip sırasında, Kaya’nın vurulmasının arkasında Şeref ve adamlarının parmağı olduğunu anlar. Bu nedenle, altı sene önce dostu, bugünse düşmanı olan bu adamlarla yüzleşmek zorunda kalır.

Peki bu yüzleşme Umut’a neye mal olacak? Yoğun bakımdaki kardeşi Kaya, hayatta kalmayı başarabilecek mi? Umut Tarık’ın yerini öğrenebilecek mi? Karadere Lisesi’nin üzerinde dolaşan kara bulutlar, Umut’un kalbindeki tek bir soruyu gölgeliyor aslında; affetmek mi intikam mı..?