yaprak dökümü..

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

Resim

Bütün hayatını beş çocuğuna iyi fikirler ve temiz ahlak vermeye adayan Ali Rıza Bey, bir haksızlığa göz yumması istenince kaymakamlık görevinden istifa eder. Kızı Necla da İstanbul’da üniversiteyi kazanınca, ailece İstanbul’a yerleşmeye karar verirler.

Aileden kalma eski evin tadilatı, Leyla’nın üniversiteye hazırlık kursu, Necla ve Ayşe’nin okul masrafları derken Ali Rıza Bey’in emekli ikramiyesi erimeye başlar. Ali Rıza Bey yeniden çalışmaya başlar. Yeni işinde de ilkelerinden ödün vermesi istenince yine istifa eder.

Şartlar artık daha zor olduğu için, Hayriye Hanım bu kararını desteklemez ve evde huzursuzluklar başlar. Askerden dönen Şevket bir bankada çalışmaya başlayınca Ali Rıza Bey’in yükü hafifler. Ama Şevket gönlünü evli bir kadına kaptırınca işler değişir. Ferhunde kısa zamanda dizginleri ele alır. Evin bütün düzenini değiştirir.

Ferhunde’nin bitmek tükenmek bilmeyen istekleri, Leyla ve Necla’nın hesapsız harcamaları aileyi zor duruma düşürür. Ali Rıza Bey dirense de karşı koyacak gücü yoktur. Ekonomik gücüyle birlikte otoritesini de kaybetmiştir. Rüzgar sert esmekte, ağacın yaprakları birer birer dökülmektedir.

Oyuncular

Adı Soyadı Dizideki Karakteri
Halil Ergün Ali Rıza

Güven Hokna Hayriye

Bennu Yıldırımlar Fikret

Caner Kurtaran Şevket

Deniz Çakır Ferhunde

Bedia Ener Neyyir

Gökçe Bahadır Leyla

Fahriye Evcen Neda

Seda Demir Sedef

Tolga Karel Sansar/Oğuz

Bülent Fil Selim

Efsun Karaali Ayşe

Senaryo Yazarları

Adı Soyadı
Ece Yörenç

Melek Gençoğlu

Yapımcılar

Adı Soyadı
Kerem Çatay

Yönetmenler

Adı Soyadı
Mesude Erarslan

Prodüksiyon : AY YAPIM | Yapım Yılı : 2006

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Aslında güzel bir dizi.
Ama bir Türkçeci olarak dizinin gerçek senaryosundan yani kitabından uzaklaştığını görebiliriz. Yani, bence ucu biraz kaçtı. Çok farklı olaylar söz konusu dizide. Ama kitapta daha farklı.

Günümüzde kitapları senaryolaştırmanın bir gereği olsa gerek, diğer kitaplardan çevrilen diziler gibi ama kitaptan aldığım tadı asla değişmem.

Reşat Nuri'nin eseri olması yeterli. ;)

Güzel paylaşım Forum Abisi, emeğine sağlık. =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Re: yaprak dökümü..

Mesaj gönderen summer »

Yaprak Dökümü Bitiyor mu?

Resim

İlk bölümü 13 Eylül 2006 'da yayınlanan dizinin 2009 yılında ekranlara veda edeceği dilden dile dolaşır oldu.

Bir televiyon programına konuk olan dizinin senaristlerinden Ece Yörenç, Yaprak Dökümü'nün önümüzdeki sezon sonunda biteceğini belirtti. Dizinin başarısını kaliteli oyuncu kadrosuna bağlayan Yörenç, proje aşamasındayken dahi dizinin büyük bir ilgiyle karşılaşılanacağına emin olduklarını kaydetti ve haklı da çıktı... Her bölümü binbir emekle çekilen ve ekranlarımıza gelen Yaprak Dökümü Türk izleyicisinden hakettiği ilgili gördü.

Yaprak Dökümü'nün tam olarak hangi tarihte sona ereceği şu anda belli değil ama muhtemelen yaza girdiğimiz ilk günlerde 3 yıldır hayatımızda olan bu diziye de elveda diyeceğiz... Ali Rıza Bey, Hayriye Hanım, Leyla, Necla... Hepsi tatlı birer anı olarak hatırlanacak...

DiziFilm - Erdinç Karadeniz

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Hımm.Bitmesi kötü.Ama gerçekten çok güzel bir dizi.Çok hoşuma gidiyor.Fırsat buldukça izliyorum.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Üç yıl olmuş mu? Vay be!!
Uzadıkça tadı kaçar bence de. Ama yerine yeni ve güzel bir yapım bulmaları lazım. Her ne kadar yeri doldurulmasa da.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen summer »

Finale Adım Adım!...

Resim

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri, Kanal D'nin reyting rekortmeni 'Yaprak Dökümü' kaç bölüm sonra yayın hayatına veda ediyor...

Başrollerini Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Tolga Karel, Hasan Küçükçetin, Fahriye Evcen ve Gökçe Bahadır'ın paylaştıkları, ekran fenomeni haline gelen "Yaprak Dökümü" 17 bölüm sonra ekranlara veda ediyor...

Tanıtımlarında 'Bu sonbahar, son baharımız olacak.' yazısı ile bu sene final yapacağı kesinleşen dizinin Hayriye'si Güven Hokna: 'Çok güzel bir iş yapıyoruz ama her güzel şeyin de bir sonu var. Dizimizin son 17 bölümü kaldı.' dedi.

Yaprakların tek, tek döküldüğü dizi geçtiğimiz haftalarda 100. bölümünü kutladı. 120. bölümde, haziran ayında ekranlara veda edecek...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen summer »

Ferhunde'nin müthiş performansı!...

7den 70e herkesin beğenerek izlediği, başrollerini Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Hasan Küçükçetin, Tolga Karel, Gökçe Bahadır ve Fahriye Evcen'in üstlendiği, Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü'nün dün yayınlanan bölümde Ferhunde'nin 17. bölümdeki çıldırış sahnesi yeniden canlandırıldı.

Nurdan Hanımın katil olduğunu Tekinlerin öğrenmesi üzerine sinir krizi geçiren Ferhunde'nin 17. bölümde yayınlanan sahnesi kısa bir süre önce diziden ayrılan Caner Kurtaran nedeni ile yeniden çekildi... Oyuncuların üstlerindeki kıyafet, Hayriye'nin saçı, Ali Rıza'nın bıyığı,Şevket'in şaşkınlığı 17. bölümdeki gibi değildi. Yine de oyuncuların, özellikle Ferhunde'yi canlandıran Deniz Çakır'ın performansı dudak ısırtacak cinstendi.

105. bölümü yayınlanan dizinin, başka sahnelerin tekrar çekilip çekilmeyeceği ise merak konusu...

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Biz dizi ekranlara geldiğinde çok şaşırıyotuz.Başlıyoruz izlemeye.Hoşumuza gidiyor.İzliyoruz izliyoruz sonra alışıyoruz.3 Sene olmuş farkında olmuyoruz.Gerçekten mükemmel dizi...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen summer »

YAPRAK DÖKÜMÜ'NDEN DEVAM....

Reşat Nuri Güntekin'in Yaprak Dökümü eserinden uyarlanan dizi 3. sezonunun da sonuna geliyor. Başlarda oldukça başarılı olan ve çok sevilen dizi, özellikle son zamanlarda başından beri izleyen sevenlerinden bile ağır eleştiriler almaya başladı.

Günümüz dizileri daha ilk sezonunun sonlarına gelemeden, gerek konu sıkıntısından gerek rating kaygısından dolayı saçmalamaya başlıyorken, Yaprak Dökümü'nün 3. sezonunda olması ve şu an geldiği nokta pek de yadırganacak bir durum değil aslında.

Çeşitli klişeler, başladıkları noktadakinden çok daha farklı kişiliklere bürünen ve hatta büründükleri kişiliklerde bölümden bölüme değişiklikler gösteren karakterler, ratingler artsın ya da olduğu yer korunsun diye senaryoda yazılan akla mantığa sığmayan olaylar...

Bunları herhangi bir dizide görmek bile can sıkıcı olurken, Yaprak Dökümü gibi bir eserden uyarlanan dizide çok daha fazla can sıkıcı oluyor ne yazık ki.
Olaylar kitaptan ve gerçekten uzaklaştıkça, buna doğru orantılı olarak diziden uzaklaşanların sayısı da kendi çevreme baktığımda bile azımsanmayacak kadar çok.

Bu gidiş içindeki tek teselli dizinin bu sezon nihayete erecek olmasıydı. Ama o teselliyi bile çok gördüler ki, dizi 4. sezonda da ekranlarda olacak diye pek sevindirici! Bir haber yayınlandı geçtiğimiz günlerde.

Her şey bu kadar ortadayken, dizinin hayranları bile artık sabırlarının sınırlarını zorlarken ve en büyük sorunu da anlatacak fazla da bir şey kalmamışken nasıl bir düşünce ile 4. sezonunu yapacak bu dizi anlayamadım.

Sanırım, artık yapılan dizilerde birtakım önemli unsurların önüne daha çok maddi kaygılar geçer oldu. Dizi her ne kadar eleştirilse de ratingleri oldukça iyi gelmeye devam ediyor. Bu da ne demek oluyor sanırım artık hepimiz biliyoruz...

Daha fazla söze hacet yok sanırım.

Dizi ile ilgili çok güzel bir söz var malum bir sözlükten okuduğum. Onu yazmak istiyorum bu yazının sonunda. Kimbilir belki birilerinin kulağına bir şeyler gider..

Yapraklar dökülmüştür döküleceği kadar lütfen ağacı artık kesin...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

yaprak dökümü..

Mesaj gönderen summer »

Levent Tuncel geri dönüyor!
Resim
KANAL D'nin Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Tolga Karel, Hasan Küçükçetin, Gökçe Bahadır ve Fahriye Evcen'in kadrosunda rol aldığı, Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden günümüze uyarlanan dizinin gelecek bölümünde diziden yeni ayrılan Nihat Alptuğ Altınkaya geri dönüyor!

Özel hayatı nedeni ile diziden ayrılmak zorunda kalan, aynı yapım şirketinin dizisi 'Dudaktan Kalbe'ye giriş yapan Altınkaya, dizide Ferhunde'nin sevgilisi Levent Tuncel'i canlandırıyordu. Dizide Levent ile geçmiş hayatındaki sebepler yüzünden ayrılan Ferhunde acı çekiyor ve eski nişanlısı Aslı ile yeniden birleşip evlendiğini öğrendiğinde yıkılıyor.

Yeni bölüm tanıtımında, yakın arkadaşı Gülşen'in evlenme töreninde olan Ferhunde ile telefonda konuşan konağının yeni sahibi Mithat Kara(Mustafa Avkıran) Ferhunde'ye evlenme teklif ediyor. Ferhunde şaşırarak etrafına bakıyor, o sırada kapıdan Levent Tuncel giriyor. Dizinin yeni bölümü merakla beklenirken Ferhunde'nin 'Evet' cevabı vermesi bekleniyor...