Düğün Şarkıcısı (Kanal D)

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Oyuncu Kadrosu
Umut Kurt
Oya Okar
Erkan Can
Hatice Aslan
Can Kolukısa
Füsun Kostak
Aslı İçözü
Melike Turgut
Sezai Alptekin
Muhittin Paydaş
Korkut Koray
Orhan Tarhan
Mehmet Mustafaoğlu Deniz Başay
Berker Kurca
Zeynep Kumral
Aslı Egemen Kökçe
Arda Karıştıranoğulları Taner Ergör
Ömür Ak
Ali Biber
Murat Yaman
Volkan Adıyaman Güvenç Selekman
Tolga Öz

Senaryo
Kubilay Zerener
Elif Ayan
Duygu Nişancı
Aybike Ertürk
Yasemin Özek
Resim
Yönetmen
Onur Tan

Yapımcı
İstanbul MassMedia
Cengiz Keten
Şahin Alparslan

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

1. Bölüm
Resim

Düğün Şarkıcısı, ilk bölümüyle sizlerle!

İstanbul’da, aynı mahallede, aynı meydanda iki rakip düğün salonu... Bir tarafta, orada evlenenlerin ayrılmadığına inanılan, eski düğünlerin nostaljik tatlarını yaşatan, yıllanmış “Uğurlu Düğün Salonu”, diğer tarafta, onu yıpratmayı amaç edinmiş, duygusuz ve göstermelik düğünlerin mekanı “Kudret Düğün Sarayı. Biri, Avni Bey’in muhafazakar tutumuyla çağın gerisinde kalmış, rağbet görmeyen bir salon, diğeri tüccar zihniyetli Kudret’in işlettiği, çağa ayak uydurmuş, modern, dolup taşan bir mekan.

Kudret, gençliğinde Uğurlu Düğün Salonu’nda çalışırken, Avni Bey’in kızı Şükran’la büyük bir aşk yaşamıştır. Ancak uğradığı haksızlık sonucu işten atıldığında, Şükran’ın da babasının yanında yer almasıyla yaralanmış ve içindeki büyük hırsla tam karşılarına rakip bir düğün salonu açmıştır. Yıllar sonra Avni Bey’in hastalanmasıyla Şükran’ın salonun başına geçmesi, iki eski aşığı yeniden karşı karşıya getirir. Başkaları için yepyeni bir yaşama açılan düğün salonları, onlar için geçmişten kalan bir hesaplaşma alanıdır. Bitmeyen hınçların, hırsların ve ihtirasların mekanı…

Ancak Şanlıurfa’dan kalkıp gelen türkücü Bayram’ın tesadüfler sonucu Uğurlu Düğün Salonu’na şarkıcı olması, her şeyi değiştirir. Yetimhanede büyüyen Bayram’ın asıl amacı, şöhret olmak ve böylece yıllardır aradığı anne babasının ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bayram üstün yeteneğiyle salonu kalkındırırken, Kudret’e de sürekli zarar vermeye başlar. Ancak Şükran’ın kızı Çiçek’e duyduğu aşk, işleri iyice çıkmaza sokar. Çünkü onlar farklı kültürlerin, ayrı dünyaların insanlarıdır.
Resim
Birinci bölümün konusu ise şöyle; Şanlıurfa’da kendi halinde yaşayan güzel sesli Bayram, bir düğün salonunda düzenlenen ses yarışmasına katılıp meşhur olmak için İstanbul’a gelir. Ancak sonuç hiç de beklediği gibi olmaz. Bayram kendini görkemli Kudret Düğün Sarayı ile adını orada evlenenlerin hiç ayrılmadığı inancından alan Uğurlu Düğün Salonu arasındaki büyük çekişmenin ortasında bulur. Üstelik bu mahallede işler hiç de görüldüğü gibi değildir. Babasının hastalanmasıyla Uğurlu Düğün Salonu’nun başına geçmek zorunda kalan Şükran’ın, 25 yıl sonra mahalleye dönüş yapması, Kudret’le aralarındaki eski hesaplaşmaları da gündeme getirir. Başkaları için, mutlu yuvalara atılan adımların ilk durağı, onlar için geçmişten kalan bir hesaplaşma alanıdır. Tesadüfler sonucu düğün şarkıcısı olan Bayram’ın, Şükran’ın güzel kızı Çiçek’e duyduğu platonik ilgi ise ortalığı daha da karıştıracaktır.

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Ya ben Umut Kurt'a bayılıyordum, onu çok seviyordum.
Ama Hatırla Sevgili dizisinde iken.
Neden böyle bir rol aldığını anlamış değilim. :huh:
O ciddi iken daha karizmatik...

Teşekkürler summer paylaşım için...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

2. Bölüm

Bayram, düğün şarkıcısı oluyor
Resim
Bayram, salon sahibi Avni Bey’in erkek solist istememesine rağmen, salona gizlice düğün şarkıcısı olur. Aynı günlerde Uğurlu Düğün Salonu, Kudret’in düşmanlığından nasibini alır ve maliyeye ihbarı yüzünden geçici olarak kapatılır. Bütün bunların hastanede yatmakta olan Avni Bey’den gizlenmesi gerekmektedir. Bayram sorunları çözmek için kolları sıvarken, salonun kapanması yüzünden, Çiçek’in sözlüsü Yıldıray’ın evinde kalmak zorunda kalır. Ancak burada, Yıldıray’ın güven telkin etmeyen farklı bir yüzüne tanık olur. Bu durumdan hoşlanmayan Yıldıray, Bayram’ın Çiçek’le dostluğundan da rahatsız olmaya başlar. Bu arada Şükran ve kızları, Avni Bey’in rahatsızlığı ve yaşanan maddi kriz nedeniyle baba evine taşınmak zorunda kalırlar. Ancak Şükran’ın yıllar sonra mahalleye taşınması, rakip salonun sahibi Kudret’i derinden sarsacak ve aralarındaki küllenmiş aşkın hesaplaşması her iki taraf için de kolay olmayacaktır.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

3. Bölüm

Bayram, Urfa’ya geri dönüyor
Resim
Uğurlu Düğün Salonu ile Kudret Düğün Sarayı’nın bahçeleriyle ilgili sınır tartışması, Şükran ve Kudret arasındaki çekişmeyi iyice arttırır ve Kudret rekabeti had safhaya taşır. Yıldıray’ın işine olan aşırı düşkünlüğü, Çiçek’le aralarının bozulmasına neden olur. Uzayan bu sözlülük dönemi aile içinde de gerginliğe yol açmakta, Bayram ise Çiçek’e olan umutsuz aşkından kurtulmaya çalışmaktadır. Diğer taraftan Avni Bey, Bayram’ın salonda şarkı söylemesini kesinlikle kabul etmemektedir. Şükran ve Çiçek, onu bu kararından vazgeçiremezler. Tüm bu olanların üzerine, Uğurlu’da yaşanan hırsızlık olayı, tüm dikkatleri Bayram’ın üzerine çeker. Olaylar onu memlekete geri dönmeye kadar sürükler.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim Resim

Resim

Resim