Hemşire Meri ( Kanal 1 )

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Hemşire Meri ( Kanal 1 )

Mesaj gönderen summer »

Resim

Hemşire Meri

21 Ağustos 2008, Perşembe 19:30'da

Yepyeni bir yerli dizi!

Sağlıklı yaşam komedisi....

“Hemşire Meri” Kanal 1 Ekranlarında Başlıyor!

Prodüksiyonunu Koza Yapım’ın, yönetmenliğini Yonca Güzelpınar’ın yaptığı, senaryosunu Murat Boyacıoğlu’nun yazdığı ve başrollerini Günay Karacaoğlu ile Selim Erdoğan’ın oynadığı “HEMŞİRE MERİ”, hayatını insanları iyileştirmeye adamış komik bir hemşirenin maceralarını anlatıyor.

Dizide aynı zamanda birbirinden önemli oyuncular; Yasemin Conka, Neriman Uğur, Nedim Saban ve Bülent Kayabaş da diğer karakterleri canlandırıyor.

Dizinin Konusu;

Hemşirelik yüksek okulu mezunu olan Hemşire Meri, teoride bir doktoru aratmayacak engin bilgi birikimine sahip olsa da kan görmeye dayanamayıp, iğne yaparken canı yandığı için daha öğrencilik yıllarında özellikle tedavi süreçleri dışında tutulmuş, meslek hayatının neredeyse tamamını bir sağlık ocağında hasta kayıt fişleri doldurarak geçirmiştir… Pasif görevi bir türlü içine sindiremeyen Meri, bitmek bilmeyen tayin başvuruları sonunda bir devlet hastanesinde, acil servis hemşiresi olarak görevlendirilir. Bu zorlu görev; hayatı boyuncu insanları iyileştirme aşkıyla yanıp tutuşan anaç ve fedakâr Hemşire Meri için hayatının fırsatıdır.

Sağlıklı kalmanın yollarını güldürerek anlatan yerli dizi “HEMŞİRE MERİ” 21 Ağustos Perşembe günü Türkiye’nin en neşeli kanalı Kanal 1 ekranlarında başlıyor…

YAYIN TARİHİ : 21 AĞUSTOS 2008
YAYIN SAATİ : 19:30