Avrupa Yakası

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Avrupa Yakası

Mesaj gönderen summer »

Avrupa Yakası Bitiyor Ama...
Resim
İki hafta sonra 190. bölümüyle ekranlara veda edecek olan Avrupa Yakası'nın senaristi ve başrol oyuncusu Gülse Birsel, yeni bir proje için kollan sıvadı. Birsel bugünlerde hummalı bir şekilde yeni dizisinin senaryosunu yazıyor.

Yeni dizisinde Avrupa Yakası'nda yıldızlaşan hiçbir oyuncuyla çalışmayacağını söyleyen Gülse Birsel, yeni yüzler arıyor. Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı ise henüz belli değil.

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu sit-com'larından Avrupa Yakası, iki hafta sonra 190. bölümüyle ekranlara veda ediyor. Yapımcı Sinan Çetin ve senarist Gülse Birsel'i bitip bitmeyeceği konusunda karşı karşıya getirdiği iddia edilen dizi, her iki tarafın da ortak kararıyla son buluyor. Zira Plato Film ve Gülse Birsel, gelecek sezon için yeni bir sit-com hazırlıyor.Gülse Birsel bugünlerde hummalı bir şekilde senaryo yazıyor. Avrupa Yakası'nda yıldızlaşan hiçbir oyuncuyla çalışmak istemeyen Birsel, bir yandan da yeni yüzler arıyor.

Dizinin hangi kanalda yayınlanacağı henüz belli olmamasına rağmen, kulislerde atv'nin Avrupa Yakası'nm yerine, Birsel'in yeni sit-com'unu ekrana getireceği konuşuluyor. Avrupa Yakası'nm hem senaristi hem de başrol oyuncusu Birsel, diziyi kısa sürede bir ekran fenomenine dönüştürmüştü. Aslı'nm "Manyak mısın bee", îffet'in "Soldan soldan geliyorlar", Selin'in "Oha falan oldum yani"si kısa sürede insanların diline pelesenk olmuş, ancak dizinin ilk sezonunun ardından kopuşlar başlamıştı.

Ata Demirer, Evrim Akın, Bülent Polat, ; Peker Açıkalın, Tolga Çevik ve Vural Çelik gibi isimler Avrupa Yakası'yla yıldızlaşmış, ardından bir bir diziden ayrılarak, yeni projelerle izleyici karşısına çıkmışlardı. Burhan Altıntop karakterine hayat veren Engin Günaydın da adını ekran tarihine bu diziyle kazımıştı. Avrupa Yakası, gerek dizi, gerekse de reklam sektörüne birçok isim kazandırmıştı.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Avrupa Yakası

Mesaj gönderen Veda »

Her ne kadar tam olarak takip edemesem de hatırlayacağım, unutamayacağım bir dizi. Bu bakımdan üzüldüm ama Gülse'nin yeni bir süt-com hazırlıyor olması beni sevindirdi ve merakımı artırdı. Acaba kimler oynayacak, nasıl olacak, hangi kanalda olacak ve Avrupa Yakası gibi biz iz bırakabilecek mi?..

Görelim...
Teşekkürler summer'cım, beni haberdar ettiğin için teşekkür ediyorum, 50 KFL.
=D> =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Avrupa Yakası

Mesaj gönderen summer »

Onlar Erdi Muradına, Biz Çıkalım Kerevetine!...

Resim
2004 yılında serüvenine başlayan “Avrupa Yakası” bu akşam (24 Haziran 2009) 190. bölümü ile ekranlara veda ediyor.

Sinan Çetin’in yapımcılığı, Gülse Birsel’in zeka dolu kalemi ile birleşince altı sezonu deviren başarılı bir iş ortaya çıktı. Yayınlandığı günün neşesi olan dizi, oyunculuklar bakımından da akıllarda yer etmeyi başardı ve dizinin kültleşmesinde büyük bir pay sahibi oldu..

Diziye katılanlar ve diziden ayrılanlar hakkında fırtınalar kopmasına neden olan “Avrupa Yakası” 190 bölüm ayakta durabilmeyi başarmış ender dizilerden birisi olmuştur. Hümeyra, Evrim Akın, Bülent Polat, Vural Çelik, Tolga Çevik, ayrılıp dönen Ata Demirer ve zamansız aramızdan ayrılan Gazanfer Özcan gibi oyuncuların çizmiş oldukları başarılı karakter kompozisyonları akıllarda yer etmiş, Gülse Birsel (Aslı), Ata Demirer (Volkan), Hasibe Eren (Makbule), Sarp Apak (Tanrıverdi), Levent Üzümcü (Cem), Şenay Gürler (Fatoş), Hale Caneroğlu (Yaprak), Engin Günaydın (Burhan), Rutkay Aziz (Bülent), Suna Keskin (Sedef), Yıldırım Öcek (Patron), Veysel Diker (Tacettin), Yavuz Seçkin (Sertaç), Binnur Kaya (Şahika), Ömür Arpacı (Dursun), Hakan Yılmaz (Osman), Gönül Ülkü Özcan (Hamiyet Hala), Müşvik Kenter (Tevfik Enişte) oyunculuk performansları ile gönüllerde taht kurmayı başarmışlardır. “Nev-i şahsına münhasır” diyebileceğimiz Engin Günaydın ve Binnur Kaya’nın yarattıkları tipler ağızdan ağıza, gönülden gönüle dolaşarak izleyicilerinden hak ettikleri övgüleri almışlardır.Tabi ki yönetmeni Jale Atabey Özberk’i ve dizinin mutfağındaki emekçileri unutmamamız gerekir. Onlara da binlerce teşekkürler..Bakalım bu başarılı ekipteki oyuncuları gelecek projelerde hangi rollerde göreceğiz. Final bölümünde ise Cem Yılmaz, Emel Sayın, Tamer Karadağlı, Cem Davran ve Melis Birkan konuk oyuncu olarak yer alacak..

“Avrupa Yakası”nın final bölümünün özeti ise şöyle:

“Makbule'nin kına gecesinde bütün kızlar toplanmışlardır. Ancak ertesi gün banyoda pozitif sonuçlu bir hamilelik testi bulunur ve işler karışır! Acaba bebek bekleyen kimdir?

Burhan Altıntop düğün ve pırlanta yüzük bütçesiyle cebelleşmektedir. Bu esnada muhallebiciye gelen oyuncuya Issız Adam filmini seyretmediği için rezil olur ve yakında Aslı'nın röportaj yapacağı Cem Yılmaz'la tanışıp kanka olmayı ve ofis ekibinin gözündeki karizmasını parlatmayı kafaya
koyar!

Volkan artık bir yol ayrımındadır. Hem Şahika'yla ilişkisi, hem geleceği konusunda ümitsizliğe kapılmak üzeredir. Son bir deneme olarak muhallebiciyi ünlülerin uğrak yeri yapmaya karar verir. Bu amaçla yaptığı planlardan birine Emel Sayın, istemeden de olsa dahil olur.

Sokağa dadanan tuhaf dilenci herkesin dikkatini çekmiştir. Dursun kafayı bu evsiz adama takar ve hem lüks hayatının hem de dilenme tekniklerinin takipçisi olur. Bu esnada Osman, Aslı'yla ilgili bazı gerçekleri öğrenir ve küplere biner. Onun raconuna göre büyük hata yapmış olan Aslı, artık dizinden vurulmayı hak etmiştir!

Makbule uzun zamandır kullandığı deterjanın piyasadan kaldırıldığını öğrenip, imalathaneye gider ve deterjanın yaratıcısıyla tanışır. Makbule'nin hayatında acaba bambaşka bir ruh eşiyle yepyeni bir sayfa mı açılmak üzeredir?!

Meryem ve Osman bir an önce nişanlanmaya karar verirler. Evlilik haberini alan Meryem, artık ihtiyaç hissetmediği Dilber Hala'ya eskisi kadar yakın değildir. İhanete uğradığını hisseden Dilber'in yardımına beklemediği biri koşacaktır.”

İyi seyirler!...