M.A.T

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

M.A.T

Mesaj gönderen summer »

TRT'den CSI'a Yerli Rakip: M.A.T - Tanıtım

Resim

TRT 19 Şubat akşamı CSI dizilerini aratmayacak MAT adlı yapımla polisiye türlerine meraklı izleyicilerin karşısına çıktı. Dizinin bu kadar iddialı olmasının sebebi öyküsünü bir dönem Adli Tıp Kurumu Başkanlığı da yapmış olan Prof. Oğuz Polat’ın yazmış olması. MAT’ın senaryosu günlük hayatta karşılaşabileceğimiz suçları, özellikle de cinayetleri aydınlatmak için uğraşan bir grup adli tıpçının çalışmaları etrafında gelişiyor.

İlk bölümü 19 Şubat akşamı TRT 1′de yayınlanan dizi için laboratuar ve morg gerçekle birebir boyutlarda sette kuruldu. Ayrıca dizideki olayların çözümünde “adli animasyon” tekniği de kullanılacak. Adli animasyonla kurşunun vücut içinde nasıl yol aldığı ve yaraların hangi organlara zarar vererek ölümün nasıl gerçekleştiği de seyircilere gösterilecek.

Dizi, çocukların televizyon izlemediği saatlerde yayınlanacak diye duyurulmuştu fakat saat 21:00’de yayınlanıyor olması bunun pek mümkün olmadığını gösteriyor. Dizinin tekrarları ise Salı akşamları saat 01:55’de olacak. Dizinin ilk bölümünde çocuk istismarı ve seri cinayet işlendi.

Yapımcılığını Ercan saatçi'nin üstlendiği ve Kamil Aydın’ın yönetmenliğini yaptığı dizinin oyuncu kadrosu ise şöyle; Demir Karahan, Nefise Karatay, İbrahim Çelikkol, Hakan Ka, Kamil Güler, Emin And, Ece Özdikici, Ufuk Aşar. Dizi daha gösterime bile girmeden iki ayrı fan sitesi kurulmuş.