Benim Güzel Meleğim

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Benim Güzel Meleğim

Mesaj gönderen Veda »

Resim

Resim

Yapım: Sis Yapım. Yapımcı: Tomris Giritlioğlu. Oyuncular: Cansel Elçin, Tuba Büyüküstün, Filiz Akın. Senaryo: Gül Dirican. Yönetmen: Zeynep Günay, Ahmet Katıksız.

Konusu: Uzun yıllar yurt dışında kalmış ve Türkiye üzerine tezler hazırlamış olan genç ama parlak akdemisyen Türkiye’ye döner. Arkadaşıyla gezdiği kenar mahallelerden birinde gördüğü güzel çingene kız üzerine hayatını değiştirecek bir bahse girer ve kenar mahalle dilberinden hanımefendi yaratmaya çalışırken “Öteki Türkiye”nin gerçekleriyle yüzleşir. Kız parlak bir yıldıza dönüşürken, akademisyen genç de aşkı ve yurdunu keşfedecektir.

Yeni neslin iki sevilen oyuncusu “My fair Lady” ile Ekrana geliyor.

Tomris Giritlioğlu‘nun yapımcılığını yaptığı (Sis Yapım) ve yeni sezonda gösterilecek olan son projesinde oldukça güçlü isimler bir araya geliyor. Son olarak 20 sene önce “Geçmiş Bahar Mimozaları” isimli televizyon dizisinde oynayan Türk Sinemasının kare aslarından Filiz Akın, bu proje için televizyon izleyicisine yeniden merhaba diyecekti ancak sağlık konuları yüzünden dizide yer alamıyor. Filiz Akın :”Tomris Hanım’ı çok seviyorum.Dizi için konuştuk. Bu konudaki gayretimden hiç şüphem yok, iş bitmeden eve yollasalar bile gitmem ama o kadar yorgunluğu kaldıramam.” demiş.

Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin kesinleşen iki isim. Bunun dışında ismi geçen bir diğer oyuncu da “Doktorlar” dizisi ile yıldızı parlayan Bekir Aksoy. Bekir Aksoy‘un dizide oynaması için görüşmeler devam ediyor. Dizinin müziklerini Baba Zula yapacak. Murat Ertel’de müzik danışmanlağı yapacak. Dizinin, Müzik ve ritim üzerine bir anlatım dili olacağı söyleniyor. Bunun yanında oyuncu Tuba Büyüküstün, ilk kez bu dizide şarkı söyleyecek. Kendi sesinden söyleyecği şarkılar için şan dersi alacak. Atv‘de yayınlanacak olan dizinin konusu Audrey Hepburn‘un başrolünü oynadığı ve Bernard Shaw 1912′de yazdığı “My Fair Lady”‘ isimli oyunundan adapte edilecek. Proje şu anda “Benim Güzel Meleğim” olarak anılsa da söylentilere göre isim değişikliği olabilir.

Giritlioğlu bu sezon 4 diziyi izlyicilere sunacak. Barış Koçak ve Lale Yavaş‘ın oynadıkların “Kasaba” , Hatırla Sevgili‘nin devamı niteliğinde olan “Bu Kalp Seni Unur mu?” ve Antakya’da çekilen “Kül ve Ateş” dizisi.