The O.C

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

ResimResimResimResimResimResimResim
ResimResim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim
Resim

Nostalji olsunbuda

Resim
Resim
[img]http://www.biografias_ocheaven.blogger.com.br/Peter%20(Bio).jpg[/img]
Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Flaş Haber: The O.C. İptal Edildi

2. sezonundan sonra hep kötüleştiğinden yakındığımız The O.C. 22 Şubat 2007 tarihinde yayınlanacak son bölümü ile ekranlara veda edecek.
Konuyla ilgili yapımcı Josh Schwartz, "daha önce hep planladığımız gibi bir final olacak. komik, duygusal ve tatmin edici" açıklamasında bulunmuş.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

[youtube][/youtube]
En son summer tarafından 13 May 2007 [ 15:33 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

çok güzell paylaşımların eline sağlık =D> =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

[youtube][/youtube]

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

The O.C.'nin sırları

Sorunlu, fakir bir genç bundan tam dört sene önce izleyiciyi, Orange County'nin görünüşte parıltılı dünyasına sokmuş madalyonun öbür yüzünü göstermişti. Ne yazık ki o gururlu genç ve O.C. ahalisiyle yolculuğumuz sonlanıyor. Daha ilk günden fenomene dönüşen ¨The O.C.¨, kelimenin tam anlamıyla sarsıcı bir finalle hayranlarına veda ediyor.

- Dört sezon ve 92 bölüm süren dizinin son sezonu düşen reytingler yüzünden 16 bölümle sınırlandırıldı. Ancan anlaşma iptal edildikten sonra özellikle dördüncü sezonun ikinci bölümünde reytingler yeniden yükseldi.

- The O.C. Los Angeles'ta çekildi, ancan dört sezon boyunca gördüğümüz sahil Newport Beach değildi. Senaryo Newport Beach'te geçmesine rağmen, yapımcılar sendika anlaşması nedeniyle maliyetin çok yüksek olması yüzünden çekimleri Newport'un 65 kilometre kuzeybatısındaki Manhattan Beach'te gerçekleştirdiler.

- The O.C.'nin adı ilk başlarda ¨Orange County¨ olarak düşünülüyordu, fakat aynı yıl aynı isimde bi sinema filmi yapılınca The O.C. ismi ortaya atıldı. Bu isim kabul görünce birçok yerde Orange County, The O.C. olarak anılmaya başladı.

- Sandy Cohen'a hayat veren Peter Gallagher ile Marissa Cooper'ı canlandıran Mischa Barton rollerini ilk kapan isimlerdi.

- Seth Cohen'i canlandıran Adam Brody'nin, The O.C. için iş görüşmesine gittiğinde Ryan Atwood'u oynaması planlanıyordu. Fakat ilk görüşme çok başarısız geçti ve Josh Schwartz, Brody'yi tekrar görmek bile istemediğini söyledi. Sonradan Seth rolu için düşünülen Benjamin McKenzie'nin Ryan'ın repliklerini okuyup başarılı olmasıyla McKenzie işi kaptı. Seth için düşünülen isim başka bir gençlik dizisi One Tree Hill'de Lucas karakterini canlandıran Chad Michael Murray'di. Fakat Murray rolü kabul etmeyi One Tree Hill'i seçince yapımcı Schwartz, Adam Brody'yi tekrar çağırdı.

- Yine benzer bir şekilde Julie Cooper'ı canlandıran Melinda Clark'ın aslında Kirsten Cohen'ı oynaması bekleniyordu. Clark seçmelere gittiğinde Kirsten'ın replikleri henüz tamamlanmamıştı, o da Julie rolüne geçiş yaptı.

- Dizinin deneme çekimlerinde Ryan Atwood karakteri Sandy Cohen'ın gayrimeşru çocuğu olarak düşünülmüştü, fakat senaristler bunun Sandy'nin ¨aile babası¨ imajına zarar vereceğini öngörüp değiştirdiler.

- 92 bölüm çekilen dizide her bölüm görünen beş karakter vardı. Bunlar Sandy-Kirsten-Seth Cohen, Ryan Atwood ve Summer Roberts'tı. İşin ilginç yanı, Summar'ın ilk başlarda yardımcı rol olarak düşünülmesiydi. Fakat Seth-Summer aşkı çok tutunca dizinin yapımcıları böyle bir yol seçtiler.

- Cohenlar'ın malikanesindeki havuzun derinliği sadece 1.20 metre olduğundan oyunculan havuz sahnelerini dizlerinin üstünde gerçekleştirdiler.

- Dizideki en büyük soru işaretlerinden biri oyuncuların arasındaki yaş farkıdı. Seth ile annesi Kirsten'ı canlandıran Adam Brody ve Kelly Rowan arasında sadece 14; Marissa ile Julie'yi canlandıran Mischa Barton ve Melinda Clarke arasında ise 17 yaş fark vardı. Ryan ile annesi Dawn arasında gerçek hayattaki yaş farkı ise 15.

- Adam Brody'nin deniz fobisi olduğundan ilk sezonun sonunda Seth'in yatla Newport Beach'ten ayrıldığı bölümde 40 yaşında ve peruklu bir dublör kullanıldı.

- Birinci sezonda dizide yer alan Rooney grubunun başarısı üzerine yapımcılar birçok müzik grubundan dizi için teklif aldı. The O.C.'e tam 11 farklı grup canlı performans sergiledi. Bunlar arasında The Walkmen, The Killers, Death Cab for Cutie, The Subways, The Thrills ve Hardfi'nin The Bait Shop'taki konserleri unutulmazlar arasına girerek zihinlere kazınmış oldu.

- The O.C. devam ederken Enrique Iglesias'ın Addicited adlı klibinde oynayan Mischa Barton'a ufak bir iyilik yapan senaristler, bu şarkıyı dizide kullandılar.

- Marissa'yı oynayan Mischa Barton'ın ölümü aslında dizinin senaryosunda yoktu. Fakat İngiliz yıldız sadece bu rolle anılmak istemediğini gerekçe göstererek son sezon için anlaşma imzalamadı. Senaristler de üçüncü sezonun finalinde Marissa'yı öldürme yoluna gittiler.

- Dizinin yapımcısı Josh Schwartz, yazar Cecily von Ziegesar'ın Gossip Girl adlı gençlik romanının haklarını alarak çalışmalara başladı. Şimdilik Blake Lively ve Leighton Meester'ın oynayacağı kesinleşen Gossip Girl'ün ne zaman yayınlanmaya başlanacağı ise henüz açıklanmadı.

MÜZİKLER
Dört sezon ve 92 bölüm süren dizide 400'ün üzerinde farklı şarkı kullanılırken, piyasaya altı albüm çıkarıldı. Biz de bize göre en iyi 15 şarkıdan oluşan bir liste yaptık...

15 - Youth Group / Forever Young
Ryan ile Marissa, Alphaville'in şarkısını yeniden yorumlayan Youth Group'a radyoda denk gelmiş ve kendi şarkıları ilan etmişlerdi.

14 - The Killers / Smile Like You Mean It
Çeşitli şarkıcı ve gruplar diziye dahil olmak için sıraya girince yapımcılar da bu fırsatı kaçırmayıp, The Killers grubunu ünlü Bait Shop'ta sahneye çıkarmış ve şarkılarını diziye dahil etmeyi başarmışlarıdı.

13 - Bell X1 - Eve, The Apple of My Eye
Alex, sadece 13 bölümde yer alsa da The O.C.'de en çok beğenilen karakterlerden biriydi. Alex, hem ev arkadaşı hem de sevgilisinin 14 Şubat'ını kutlarken forta Eve, The Apple of My Eye çalıyordu.

12 - Super Furry Animals / Hello Sunshine
Hello Sunshine, ilk sezonda Seth ile Summer'ın ilk kez birlikte oldukları anda çalmıştı. 4. sezondaysa şarkı bu sefer üniversiteden konulan Summer'ı havaalanında karşılamıştı.

11 - Turin Brakes / Rain City
Turin Brakes'in bu huzur veren şarkısı, birinci sezonda Ryan'ın annesi Dawn, Newport Beach'i ziyaret ettiğinde çalmıştı.

10 - Sufjan Stevens / To Be Alone With You
2. sezonda Ryan, Portland'a kaçan Seth'i ikna etmeye çalışırken çalıyordu.

9 - Jem / Maybe I'm Amazed
1. sezonun finalinde Julie ile Caleb'ın düğününde fonda Jem'in şarkısı vardı.

8 - Nada Surf / If You Leave
1. sezonda Seth ile Summer'ın arasına giremeyeceğini anlayan Annai Pittsburgh'a dönme kararı almıştı. Seth havaalanında onu uğurlarken fonda Nada Surf vardı.

7 - Finley Quaye / Dice
Yılbaşı partisinde Marissa saniyeleri geriye doğru sayarken Ryan üç saniye kala yetişiyor ve yeni yıla onu öperek giriyorduç Bu ana Finley Quaye'nin muhteşem şarkısı eşlik ediyordu.

6 - Ryan Adams / Wonderwall
Oasis'in bu klasikleşmiş şarkısını farklı bir şekilde yorumlayan Ryan Adams, Seth ile Summer'ın ilk sevgililer gününü onlarda kutlamıştı.

5 - Goldspot / Float On
4. sezonda tenise başlayan anne-kız Cooperlar'ın başarısız idmanları sırasında Goldspot'un eğleceli şarkısı çalıyordu.

4 - Band of Horses / The End's Not Near
4. sezon hakkında söylentiler çoğalınca yapımcılar ¨Son yakında değil, işte burada¨ diyen Band of Horses şarkısını kullandılar.

3 - Jeff Buckley / Hallelujah
1. sezonun finalinde Seth denize açılırken, Ryan da evi terk ediyordu. Bu sırada Jeff Buckley'in sesiyle Hallelujah, belki de dizinin en unutulmaz sahnelerinden birine imza atıyordu.

2 - Damien Rice / Cannonball
Seth yeni gelen Anna ile beraber olmaya karar verdiğinde Summer da Seth'i kızdıracak bir hamleyle Danny ile ilgilenmeye başlamıştı. Kıskanç Seth, Summer ile konuşurken fonda Damien Rice'ın Cannonball adlı şarkısı vardı...

1 - Panthom Planet / California
The O.C.'nin kimliğinin bir parçası haline gelen jenerik müziği. Artık hafızalara kazınan solosu ve California here we come...¨ sözleri 92 bölüm boyunca tüm izleyicilerin gözdesi oldu...