THE 4400

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

THE 4400

Mesaj gönderen summer »

Resim

DÜNYAYI KURTARABİLECEKLER Mİ?

Yetmiş yıl boyunca, binlerce kişi gizemli şekilde ortadan kayboldu. Her birinin kaybolmasının ardından yapılan araştırmalar sonuç vermedi. Sonra bir 11 Temmuz günü, ansızın ve açıklanamayan bir şekilde 4400'ü birden aynı anda geri döndü.

Dönüşleri de kaybolmaları gibi gizem doluydu. Döndüklerinde, hepsi kayboldukları yaştaydı ve aradan geçen zamanda neler olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Nerede olduklarını da, nasıl döndüklerini de hatırlamıyorlardı.

Dünya ise dönmeyi sürdürmüş ve onların kaybolduğu günden bu yana pek çok şey değişmişti. Ama sadece dünya değil onlar da değişmişti. Artık telepati ya da geleceği görme gibi özel yeteneklere sahiptiler. Kaçırılmalarının bir nedeni vardı. Onlar gelecekte insanoğlunu bekleyen korkunç sonun önüne geçmek için görevlendirilmişlerdi. Ancak kimse bunun nasıl gerçekleşeceğini bilmiyordu.

4400 kişi döneli tam bir yıl oldu. 4400’ün topluma uyum çabası ve neden arayışları ikinci sezonda da tüm heyecanıyla sürdü. Kaçırılmalarının arkasındaki giz perdesi bir taraftan açılırken diğer taraftan beraberinde başka sorular getiriyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

KİM KİMDİR?
Karakterleri Tanıyalım

Tom Baldwin / Joel Gretsch

4400 vakasını araştırmakla görevli federal ajan. Davaya yardım etmek ve sevdiklerini korumak için emirlere karşı gelmekten çekinmiyor. Zaten Tom’un davayla kişisel bir bağlantısı da var: Oğlu Kyle gelecekteki insanlar tarafından mesajlarını aktarmak için görevlendirildi.

Diana Skouris / Jacqueline McKenzie

Federal ajan Diana, 4400 vakasına, Tom’un yardımcısı olarak atandı. 4400’den biri olan sekiz yaşındaki Maia’yı evlatlık edinince, onun da Tom gibi davayla kişisel bir bağlantısı oldu. Maia’nın geleceği görme yeteneğinin, yaptıkları çalışmalarla ilgisi yüzünden bazen işiyle, iyi bir anne olmak arasında seçim yapmak zorunda kalabiliyor.

Shawn Farrell / Patrick Flueger

Tom Baldwin’in yeğeni. 2001’de kayboldu. Okulunun en popüler ve başarılı öğrencilerinden biriydi. Döndüğünde, bütün arkadaşları artık üniversite öğrencisi olmuştu. Etrafındakilere uyum sağlama çabası içindeyken özel yeteneklere sahip olduğunun ortaya çıkması ona pek yardımcı olmadı. İnsanları iyileştirebiliyor ya da aksine onların yaşam enerjilerini alabiliyordu. 4400’den biri olan Jordan Collier’in yanına sığındı. Ona yol gösteren Collier, Shawn’ı insanlığın kurtuluşunda kilit rol oynayacağına ikna etti. Jordan’ın ölümünden sonra 4400 Merkezi’nin ve hareketinin başına geçti.

Kyle Baldwin / Chad Fast

Tom Baldwin’in oğlu. Gelecekteki insanlar aslında kuzeni Shawn’u değil onu kaçırmayı istemişlerdi, ama kaçırılma esnasında çıkan karışıklıklık nedeniyle üç yılını komada geçirdi. Shawn onu iyileştirdikten sonra gelecektekilerin mesajlarını aktarmayı başardı. Ancak Kyle’ın pek normale döndüğü söylenemez. Arada şuurunu kaybedip sonradan hatırlamadığı bir takım şeyler yapabiliyor. Örneğin Jordan Collier suikastini kendisinin gerçekleştirdiğini düşünüyor.

Maia Rutledge / Conchita Campbell

Sekiz yaşındaki Maia, 1946’da kayboldu. Döndüğünde, anne ve babası çoktan ölmüştü. Bu yüzden evlatlık olarak bir aile yanına yerleştirildi; ama aile onunla başa çıkamadı. Ona geleceği görme yeteneği verilmişti ve korkunç sonu engellemedeki kilit rollerden birini oynayacaktı. Federal Ajan Diana onu evlatlık edindikten sonra kendini daha güvende hissetmeye başladı.

Jordan Collier

Zengin ve başarılı bir iş adamı olan Jordan Collier 2002 yılında kayboldu. Döndüğünde 4400 üyelerine ikamet sağlamak amacıyla önce Arcadia Estates’i sonra geri dönenler ve içlerindeki 4400’ü keşfetmek isteyen normal insanlar için de 4400 Merkezi’ni açtı. Isabelle’in korkunç sonu engellemek için çok önemli olduğunu düşünüyordu. Bir konuşma sırasında öldürüldü. Cenaze töreninden sonra kaybolan cesedinin yeri hala meçhul.

Richard Tyler / Mahershalalhazbaz Ali

Kore Savaşı’nda, ABD savaş pilotu olan Richard Tyler 1951’de kayboldu. Irkçılığın hala ana sorunlardan biri olduğu o dönemde beyaz bir kadınla ilişki yaşıyordu. Döndüğünde ailesinden kimse hayatta değildi, ama kaderin cilvesi 50’lerde aşık olduğu kadının torunu Lily Moore’u bulmuştu. Benzerlik inanılmazdı. Aralarındaki engellenemez çekim sonucunda sevgili oldular. Sonra Lily’nin hamile olduğu ortaya çıktı. Richard ailesine zarar gelmemesi için elinden geleni yapıyor.

Lily Moore / Laure Allen

Lily, 1993’te, kızı henüz altı aylıkken kayboldu. Döndüğünde, kızı çocukluğun ilk yıllarını çoktan geride bırakmıştı. Kocası başkasıyla evlenmişti ve onu hayatlarında istemiyordu. Bütün umutları tükenmişken 4400’den biri olan Richard Tyler ona destek çıktı. Bir süre sonra Lily hamile olduğunu öğrendi. Hem de kaybolduğu sırada hamile kalmıştı ve babası da Richard’dı. Jordan Collier’in bebeklerinin peşinde olduğunu anladıktan sonra ormandaki bir kulübede yaşadılar. Isabelle doğduktan sonra kızlarının bir takım özel yetenekleri olduğu ortaya çıktı.

Isabelle

Henüz bir yaşına basan Isabelle, gelecekteki insanların planlarının ürünü olarak dünyaya geldi. Telekinesis, zihin kontrolü ve henüz bilinmeyen birçok yeteneği olduğu sanılıyor. Kendine ve ailesine tehlike yaratabilecek kişilere karşı aldığı şiddetli yöntemler ailesini biraz korkutuyor. Bu güçleri insanlık için nasıl kullanabileceğiyle ilgili henüz kimsenin bir fikri yok, ama çok önemli bir rol oynayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Danny Farrell / Kaj-Erik Eriksen

Shawn’un erkek kardeşi. Danny, abisi kaybolduğunda 14 yaşındaydı. Şimdi ise onunla aynı yaşta. Komşuları Nikki, Shawn’a ilgi gösterince iki kardeş arasındaki ilişki kötüye gitmeye başladı. Durumu düzeltmeye çalışan Shawn olumlu yönde ilerliyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

USA Network' ün popüler dizisi olan The 4400, birkaç gün önce 3. sezonu tamamladı. Bildiğiniz gibi 1. sezonu sadece 5 bölüm oluşuyordu. Dizinin getirdiği yüksek oranda rayting değerleri ve aldığı olum yorumlar. USA Network 2. ve 3. sezonu 13' er bölüm olarak çekmesini sağladı ve yaz aylarının vazgeçilmez bir bilim-kurgu dizisi haline geldi. Ve 3. sezonun bitmesinin ardından, USA Network 4. sezonun 2007 yazında yepyeni 13 bölümü, karakterleri ve hikayeleriyle izleyecilerin karşında olacak haberini duyurdular. Söylentilere göre, The 4400 dizisi, bundan sonraki yıllarda da çekilmeye devam edilecekmiş gibi duruyor ...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

summer, kusura bakma ama ben bu nerde yayınlanıyor tam olarak anlamadım..

Yine CNBC-E de mi yoksa???
:arrow: Eğer öyleyse Lanet olsun izleyemeyeceğim...
:?: Değilse nerde yayınlanıyor öğrenebilir miyim???

Paylaşım için sağol... ;-)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Cnbce de maalesef 8)