South Park

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

South Park

Mesaj gönderen summer »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

GÜLER MİSİN, ŞAŞIRIR MISIN?

Büyümekte olan dört çocuğun, Cartman, Stan, Kyle ve Kenny’nin gözünden dünyadaki politik, sosyal ve güncel olayların ironik bir şekilde ele alındığı dizi, yetişkinler için hazırlanmış içeriğinden anlatımına kadar “kendine has” bir yapım.

Matt Stone ve Trey Parker adlı Coloradolu iki genç tarafından 1997’de yaratılan “South Park”ta her dakika güleceğinizi kimse garanti edemez, ama yaratıcılarının da iddia ettiği gibi çok sık “şaşıracağınız” muhakkak!

“South Park”, gerçekten var olan bir kasabadan esinlenilerek yaratılmış. ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan Fairplay, “South Park” dizisinde mekan olarak kullanılan kasabanın bulunduğu yer. 1859 yılında altın bulunmasıyla “altın arayıcı”larının hücumuna uğrayan “gerçek South Park” aynı zamanda dünyada en çok UFO görülen yerlerin de başında geliyor. Nasıl, diziyle ilgili bazı şeyler yerine oturmaya başladı, değil mi?

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

TV’NİN EN AYKIRI YAPIMLARINDAN SOUTH PARK ÜZERİNE, GEREKLİ GEREKSİZ NOTLAR... Mr. Garrison'ın ilk adı Herbert’dir.
Eric Cartman'ın ikinci adı Theodore’dur.
Here Comes the Neighborhood adlı bölümde, aslanların liderinin adı, ‘Aslan’dı. Türkçe ‘aslan’ sözcüğü The Lion, The Witch, and The Wardrobe adlı bölümde de kullanıldı.
Butters’ın ilk adı Poof Poof’tur.
İlk iki sezonda, bölümlerin başında Kenny anlaşılması imkansız bir şeyler söylüyordu. Trey Parker ve Matt Stone, Kenny’nin söylediğini hemen hiç kimse anlayamadığı için, bir süre sonra bu açılıştan vazgeçtiler.
How to Eat with your Butt adlı bölümde açığa çıktı ki, Stan’in saçı, onu seslendiren Trey Parker’ın saçına; Kyle'ın saçı ise onu seslendiren Matt Stone'un saçına benzetilmiş.
Bölüm sonunda, yapımcı firmanın logosunun göründüğü anda çalan şarkı, Trey Parker’ın öğrenciyken çektiği Alferd Packer: The Musical’den alınma. (Diğer adı: Cannibal! The Musical).
Chef adlı karakter, Trey Parker ve Matt Stone’un okuduğu Colorado Üniversitesi’nin yemekhanesinde çalışan, ikilinin tanıdığı, gerçek bir insandan esinlenilerek yaratıldı.
It Hits the Fan adlı bölümde, en masum şekliyle ‘pislik’ olarak çevirebileceğimiz, İngilizce ‘shit’ sözcüğü, tam 162 kez kullanıldı. Bölümün yayınlanmasından sonra, denetleyici kurum tarafından ‘shit’ sözcüğü yasaklandı.
South Park’ın her bölümünde, mutlaka bir ünlünün taklidi yapılıyor ya da adı geçiyor.
Dizinin yaratıcıları, South Park’ın yeni yeni tanındığı ve sevildiği dönemde, sokakta karşılaştıkları insanların en çok Kenny’nin öldürülmesine tepki gösterdiklerini söylüyorlar. Hem de ağır küfürlerle..
South Park’ın pilot bölümü, kağıtlardan kesilmiş karakterlerle, daha sonraki bölümler ise bilgisayar kullanılarak yapıldı.
Dizinin birçok bölümünde, orijinal Star Trek filmine gönderme yapıldı.
Chickenlover adlı bölümde, Memur Barbrady’nin okuma yazmayı öğrenmesinden önceki bir sahnede, Bütün harfler birbirine girip, Barbrady’nin kafasını karıştırır. STOP (Dur) işareti ‘Mung Chung Ee’ yazısına dönüşür. Bu, Kore dilinde ‘aptal’ demektir aslında.
Kenny'nin yüzü, bütün şov boyunca sadece iki kez açıkça göründü.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

south park avatarları
Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim

Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

summer: Paylaştığn avatarlar çok güzel. South Park'ı ben de beğeniyorum. Çok sevimliler.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
Paylaşımın için sağol :D