Smallville

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Smallville

Mesaj gönderen summer »

Resim

Superman, her çocuğun, her gencin ve belki de her orta yaşlının bir dönem kahramanı olmuştur. Ama biz onu hep süper bir kahraman olarak gördük. Halbuki her kahramanın bir başlangıcı vardır. Superman’den önce de Clark Kent adında genç bir adam vardı...
İşte “Smallville”, izleyenleri daha Superman’in var olmadığı, Clark Kent’in 16 yaşında olup liseye yeni başladığı ancak güçlerini yeni yeni anlamaya başladığı zamanlara götürüyor. İlk aşk, okul ve gelecek gibi normal sorunlar yaşayan bu genç adamın kaderinde yazılı olan süper kahramana dönüşme sürecine şahit oluyoruz.
Sadece onun da değil... Clark’ın ailesini, arkadaşlarını, ilk aşkı Lana Lang’i ve ileride ezeli düşmanı olacak Lex Luther karakterini de başka bir boyutta izliyoruz. “Smallville”, yalnız bir süper kahramanın doğuşunu değil, henüz 21 yaşında olan Lex Luther’ın bir kahraman olmak isterken nasıl bir “kötü adama” dönüştüğünün hikayesini de anlatıyor.
Hikaye, 1989 yılında Kansas’ta küçük ve şirin bir kasaba olan Smallville’de başlıyor. Her şey kasabaya ölüm saçan bir meteor yağmuruyla değişir. Bu olayın üstünden geçen 14 yıl, kasaba sakinlerinde kapanmayacak yaralar bırakır ve meteorun bıraktığı radyoaktif etkiler hiç de doğal olmayan olaylara neden olur.
En son summer tarafından 28 Ara 2006 [ 17:03 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Karakterleri Tanıyalım

Clark Kent /
Smallville’in gizli kahramanı Clark Kent, küçük bir çocukken Dünya’ya zorunlu iniş yapan bir uzaylı. Onu bulan Jonathan ve Martha Kent tarafından evlatlık edinildi ve Kansas’ın küçük kasabasında bulunan Kent Çiftliği’nde basit bir hayat sürdü. Clark özel güçleri ortaya çıkınca, bunları kötüyü engelleyip iyilik yapmak ve sevdiklerini korumak için kullanmaya karar verir.

Lana Lang /
Okulun en güzel kızlarından biri olan genç Lana Lang’in, Clark’ın kalbini çalmış olduğu gözle görülür bir gerçek. Lana’nın ebeveynleri Clark’ı Smallville’e getiren meteor yağmurunda ölmüşlerdi. Teyzesi Nell ile yaşayan duyarlı ve zeki Lana, yenilenen sinemanın içindeki cafe’yi işletiyor.

Lex Luthor /
Azimli ve kurnaz Lex Luthor, kaza sonucu gerçekleşen bir karşılaşmadan sonra Clark’ın en yakın arkadaşlarından biri olur. Zengin ve güçlü babası Lionel ile arası açık olan Lex, babasının Smallville’deki suni gübre fabrikasını işletiyor. Gücünü ve bağlantılarını Clark için kullanmaktan çekinmiyor.

Chloe Sullivan /
Clark’ın arkadaşı Chloe lise gazetesi Torch’un baş editörü. Chloe ve Clark birbirlerine çok değer verseler de Chloe’nin Clark için beslediği karşılık bulamayan bazı duyguları var. Chloe, Smallville’de gerçekleşen tuhaf olaylar hakkında olabildiğince açık fikirli bir tutum sergiliyor.

Pete Ross /
Clark’ın en yakın arkadaşı Pete, dünyanın en sıradışı dostuna sahip tipik bir liseli genç. Sonuna kadar sadık bir arkadaş olan Pete, sorgulamadan her zaman yanında yer alarak Clark’a yardımcı oluyor.

Jonathan Kent /
Clark’ın babası Jonathan kendini ailesi ve kasaba için en iyisi olduğuna inandığını yapmaya adamış bir çiftçi. Çalışkan ve dürüst Jonathan için bu Luthorlardan uzak durmak anlamına geliyor. Oğlunun büyümesine ve güçleriyle barışmasına yardımcı olmak için elinden geleni ardına koymuyor.

Martha Kent /
Kent ailesi, istemesine karşın uzun yıllar çocuk sahibi olamamış. Clark’ı bulduklarındaysa onu evlat edinmek için bir saniyebile tereddüt etmemişler. Jonathan gibi Martha’nın da hayatına yön veren şey ailesine karşı duyduğu sevgi... Clark’ın hayatlarına girişini mucizevi bir hediye olarak gören Martha, iyi yürekli ve zeki biri.

Lionel Luther /
Lex Luthor’un vicdansız babası Lionel istediğini elde etmek için kitaptaki her numarayı kullanmayı öğrenmiş. LutherCorp bayrağı altında büyük bir servet ve güç edinmiş. Ancak bütün bunlara rağmen özellikle oğlu dahil diğer insanlarla kişisel iletişimi maalesef çok kötü.

Whitney Fordman /
Lise futbol takımının yıldızı olan Whitney, Lana’nın sevgilisi. Lana’yla yakın arkadaşlığı nedeniyle Clark ile bazı anlaşmazlıklar yaşasa da aslında kötü biri değil.
Resim

Kullanıcı avatarı
Gökl-l@N
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Gökl-l@N »

güzel çalışma =D>

emeğine sağlık, güzel bir diziye benziyor ama bizde cnbc-e yok :(

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Smallville

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Önceleri dikkatimi çekmemişti bu dizi, sonraları (yalan söylemeye gerek yok :)) kanallarda rastgele gezerken birden karşıma Kristin Kreuk çıkınca dizinin müptelası oldum :) Artık dizinin 10. ve final sezonu her ne kadar artık Lana Lang yani Kristin gidip yerine Lois Lane gelmiş olsada artık dizi alışkanlık yaptı :) Yalnız bi nokta var dizi nerdeyse biticek Clark hala uçmasını öğrenemedi :)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Smallville

Mesaj gönderen VSaBaH »

Siyah_Beyaz yazdı:Önceleri dikkatimi çekmemişti bu dizi, sonraları (yalan söylemeye gerek yok :)) kanallarda rastgele gezerken birden karşıma Kristin Kreuk çıkınca dizinin müptelası oldum :) Artık dizinin 10. ve final sezonu her ne kadar artık Lana Lang yani Kristin gidip yerine Lois Lane gelmiş olsada artık dizi alışkanlık yaptı :) Yalnız bi nokta var dizi nerdeyse biticek Clark hala uçmasını öğrenemedi :)

5 yıl sonra mı aklına geldi adamım bu konuya cevap yazmak :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Smallville

Konu açılalı 5 yıl dizi başlayalı 10 yıl olmuş olabilir ama dizinin yayınlanmış son bölümüne ben daha yeni yetiştim :) yazdan itibaren 9 sezonluk diziyi devirdim şuan 10. ve final sezonundayım...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Smallville

Mesaj gönderen VSaBaH »

Siyah_Beyaz yazdı:Konu açılalı 5 yıl dizi başlayalı 10 yıl olmuş olabilir ama dizinin yayınlanmış son bölümüne ben daha yeni yetiştim :) yazdan itibaren 9 sezonluk diziyi devirdim şuan 10. ve final sezonundayım...

Bende diyorum evde net niye yavaş... Kemal Sunal ve Hint Filmlerinden sonra Smallville serisine mi başladın? :)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Smallville

Smallville burdan değil memleketten indirip getirdim zaten indiremiyorum artık burdan bişey kim ne indiriyosa :)