Lost

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Lost

Mesaj gönderen summer »

LOST
Resim
Tür Dram
Süresi 42 Dakika / Bölüm Başına

Yapanlar
Jeffrey Lieber
Damon Lindelof
J.J. Abrams

Korkunç bir uçak kazası... Issız bir adaya düşerek kurtulan 48 kazazede... Ve onları bu adada bekleyen daha korkunç bir tehlike... Bu ıssız Güney Pasifik adasında hayatta kalmayı başaran toplumun her kesiminden gelen bu insanlar, sadece adada hayatta kalabilmek için değil, aynı zamanda adanın içinde yaşayan başka şeylerden de kendilerini korumak için birlik olmak zorundalar...

Lost Amerikan yapımı bir dram dizisidir. Yayınlandığı ilk günden buyana seyirciyi televizyon karşısına bağlamıştır. Türkiye'de sadece Dizimax kanalında gösterilen dizi, 1 Altın Küre ve 6 Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır. Özellikle karışık senaryosu ve anlatım şekli hayli ilginçtir.

Uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır. Özellikle her bölümde, bir karakterin geçmişine gidilerek ana senaryo beslenmektedir. Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha birçok enteresan özelliğe sahip insan... Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu fark ederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır... Adadakiler, hayatta kalmak için birlik olmanın gerekliliğini henüz çözemeden, bazı kişiler arasında kavgalar çıkmaya başlar. Ama sonradan başlarına gelen trajik olaylar, onları birlik olmaya iten bir sebep olur. Çok geçmeden, adada yalnız olmadıklarını anlarlar. Adaya 16 yıl önce gelmiş birilerinin bıraktığı imdat çağrısını duyarlar. Bütün bu trajik olaylara bir de yeraltına açılan gizemli bir kapı da eklenince, adadakiler için hayat iyice zorlaşır..

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

KARAKTERLER;

SAWYER:Çok agresif ve kaba biri olan Sawyer Amerika'nın güney eyaletlerindeki yaşayan dar kafalı beyazların tipik örneği olarak karşımıza çıkıyor. Diğer insanlara lakaplar takmayı seviyor. Kazazedeleri davranışlarıyla rahatsız ediyor. Herkesin kendinden nefret etmesini sağlıyor. Fakat zaman geçtikçe bu davranışlarının nedenini, onun karanlık geçmişini ve sırlarını öğreneceğiz.

JACK:İlk tanıdığımız karakter olan Jack bir doktor. Adadaki lider konumunda olan Jack herkesi koruması ve kurtarması gerektiğine inanıyor.

SAYID:eski bir Irak Cumhuriyet muhafızı olan Sayid 1. körfez savaşında Irak adına savaşmış bir iletişim subayı. Bu nedenle önceleri diğerleri tarafından kuşkuyla karşılanıyor. Elektronikten ve mekanikten çok iyi anlıyor. Bu da onu adadaki en önemli insanlardan biri yapıyor.

WALT:Annesini çok yakın bir zamanda kaybeden Walt Michael'in 9 yaşındaki oğlu. Kazazedelerin içindeki tek çocuk olan Walt'un Vincent isminde bir köpeği var. Biraz garip bir çocuk diyebiliriz herhalde. Bunu da 1. sezonun ilerleyen bölümlerinde anlayacağız zaten.

SHANNON:ben-merkezcil biri olan Shannon Boone'nin kız kardeşi. Rahat yaşamaya ve bol para harcamaya alışmış biri. Diğerleri zor işleri yaparken o keyfine bakıyor. Henüz hakkında bundan başka pek bir şey öğrenemedik ama bana kalırsa ilerde onunda ilginç kişiliği ve geçmişi karşımıza çıkacak.

SUN:Bitkiler konusunda oldukça fazla bilgiye sahip olan Sun Jin'in karısı. İngilizce konuşabildiğini eşi dahil herkesten saklıyor. Jack'e tedavi ve ilaçlar konusunda yardımcı olmaya çalışıyor. Eşinin baskıcı tutumlarından oldukça bunalmış bir kadın olan Sun'ın babası Kore'nin en zengin iş adamlarından biri.

MICHAEL:Michael 9 yaşınakadar görmediği oğlu Walt ile ilişki kurmaya çalışan biri. Eski karısı ölene kadar yıllardır oğlunu görmemiş ve Avusturalya'ya oğlunu almaya gelmiş. Çizim yapıyor.

KATE:Cesur bir kadın olan Kate grupta ilk insiyastifi alan ve adadan kurtulma yollarını arayan kişilerden biri. Diğer leri gibi onunda karanlık ve şaşırtıcı bir sırrı var. Bir kanun kaçağı olan Kate, uçakta polis eşliğinde seyehat ediyordu. Şimdilik neden arandığını veya gerçek ismini bilmiyoruz. Hayat onun için uçak kazasından sonra yeniden başladı. Sawyer, Kte ve Jack arasında bir aşk üçgeni var.

LOCKE:Bu gruptaki en gizemli adam diyebiliriz herhalde ona. Kazadan önce tekerlekli sandalyedeydi. Onun durumunu kazazedelerden hiç biri bilmiyor. Adayı çok seviyor ve nedense oradan ayrılmak istemiyor. Acaba bu ıssız ada hakkında herkesin düşündüğünden daha çok şey mi biliyor?

CLAIRE:Avusturalyalı genç hamile bir kadın . Kazadan önce bebeğini evlatlık vermeyi düşünüyordu. Adada dost olduğu Charlie, Claire'in üzerine titriyor. Astrolojiye meraklı.

HURLEY(HUGO):Grubun en şişmanı olan Hurley hoş ve arkadaş canlısı biri. İnsanlara yardım etmeyi seviyor. Ve her yerde sürekli karşımıza çıkan 4, 8, 15, 16, 23, 42 sayılarının lanetli olduğunu ve kendisine ve çevresine kötü şans getirdiğine inanıyor.

JIN:İngilizce bilmeyen Jin ve Sun Koreli bir çift. İngilizce bilmediğinden sürekli gruptan dışlanıyormuş gibi görünüyor. Jin'in kontrolcü tutumu durumu daha da zorlaşıyor. Karısı Sun'ı çok kıskanıyor ve başka biri karısına ilgi gösterdiğinde bu tutumu doruk noktasına ulaşıyor.

BOONE:Shannon'ın üvey ağabeyi. Hiç para sıkıntısı çekmemiş. Annesinin şirketlerinden birinde düğün organizasyonu yapıyor, aynı zamanda bir cankurtaran. Kız kardeşi Shanon'a aşık.

CHARLİE:Kazadan önce uyuşturucu bağımlısı bir rock şarkıcısı olan Charlie Drive Shaft adlı bir rock grubunun elemanı. Uçakta sakladığı uyuşturucuyu bulması sonucunda tekrar bu alışkanlığıyla başetmesine neden oluyor. Locke onu bu alışkanlıktan kurtarmaya çalışıyor. Claire'den hoşlanıyor.

Sezon 1
Sezon 1 Amerika'da 22 Eylül 2004 tarihinde başlamış ve 24 bölüm sürmüştür. Oceanic Flight 815 seferini yapan uçağın kaza yapmasını ve kazadan hayatta kalan yolcuların adaya düşmelerini anlatmaktadır. İlerleyen bölümlerde Danielle Rousseau'nun ortaya çıkışı ile adada Others (Diğerleri)nin olduğunu anlarlar.

Sezon 2
Sezon 2 Amerika'da 21 Eylül 2005 tarihinde başlamış ve 23 bölüm sürmüştür. Hikaye, kazadan sonraki 45 günü anlatarak devam etmektedir. Çoğu arka kapıyı kapatıp, daha fazla soru getirmiştir. Others (Diğerleri) kendilerini göstermiştir.

Sezon 3
Sezon 3 4 Ekim 2006 tarihinde başladı ve 23 bölüm sürecektir. Dizinin yapımcıları bir basın toplantısında bu sezonun Others'a (Diğerleri) daha çok odaklanacağını ve romantizmin en çok yaşanacağı sezon olacağını belirtmiştir...

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

çok güzel bir dizi ben yeni başladım daha birinci bölümünü seyrettim konusu çok değişik izlemenizi şiddetle tavsiye ederim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim Resim
Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »