İki Yabancı

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

İki Yabancı

Mesaj gönderen summer »

İki Yabancı
[youtube][/youtube]
Çekimler Ürgüp'te başladı. Oyuncular: Kerem Cem, Kenan Bal, Selma Güneri, Turan Özdemir (Dondurmam Gaymak'taki başrol oyuncusu), Nergis Çorakçı, Nurettin Şen.. Bu arada Türkiye'de ilk kez göreceğimiz biri Amerika'dan, diğeri Almanya'dan gelen iki süper oyuncu var. Osman Soykut, Kerem Cem'in babasını oynayacak. Amerika'da çok başarılı geçmişi olan bir oyuncu. (LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!) Diğeri Kerem Can Kapkın, abisini oynayacak. Muhteşem bir tiyatro oyuncusu Almanya'da. Nisan ayının ilk haftası ya da ikinci haftası ATV'de yayına girecek. Günü ve saati henüz belli değil. Kerem Cem, dizi için güzel sürprizler hazırlıyor. Yine şaşırtacak hepimizi.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

'İki Yabancı' ile ekrana dönüyor

atv ekranlarının beklenen dizisi 'İki Yabancı', bu akşam izleyicisi ile buluşacak. Yakışıklı şarkıcı Keremcem; başrolü üstlendiği dizide idealist bir doktor rolüyle izleyici karşısına çıkacak. Keremcem, dizi için sadece tek bir türkü okuyacağını söylüyor.

atv'nin yepyeni ve iddialı dizisi 'İki Yabancı' bu akşam ilk bölümüyle ekrana gelecek! Çekimleri Ürgüp'te devam eden dizinin başrolünde, genç kızların hasretle televizyonda görmeyi beklediği genç şarkıcı Keremcem var... Hatice Şendil, Kenan Bal, Selma Güneri ve 'Dondurmam Gaymak' adlı filmdeki performansıyla göz dolduran Turan Özdemir'in Keremcem'e başrollerde eşlik ettiği dizinin yapımcıları ise Aykut Gürel ve Cengiz Erdem. İdealist bir doktorun her şeyi bırakıp Anadolu'nun ücra köşelerinde bir köye gelip çalışmaya başlamasını; orada ağanın kızının hastalığına çare bulma çabaları ve bu süreçte yaşananların anlatılacağı 'İki Yabancı'nın yönetmeni ise Bülent İşbilen... 'İki Yabancı'nın oyuncu kadrosunda bulunan diğer isimlerse şöyle: Ümit Tombak, Can Kapkın, Osman Soykut, Nergiz Çorakçı, Nurettin Şen, Oktay Aytekin, Haluk Yüksel, Aslıhan Erguvan, Turan Tunçalp, Barış Koçak, Aydın Aktepe ve Sarp İlhan.

İdealist doktor Keremcem
Bir önceki dizisi 'Aşk Oyunu' ile reyting rekorları kıran Keremcem, dizide idealist doktor Cem'i canlandırıyor. Yine sıcak ve sempatik bir karakterle izleyici karşısına çıkacak olan ünlü şarkıcı, yeni dizisini şöyle özetliyor: "Bir efsaneye dayanan çok güzel ve masalsı bir hikayesi var. İçinde durum komedilerini barındıran bir dram. Geçmişte yaşanan bir aşk hikayesinin günümüze yansımasını göreceğiz. Çok sıcak bir hikaye olacak. Şunu söyleyebilirim; çok güzel yerler, çok güzel bir hikaye, çok güzel görüntüler izleyiciyi bekliyor." Bu projede sadece jenerik şarkısını yazıp seslendirdiğini söyleyen yakışıklı şarkıcı, "Dizide şarkı söylemeyeceğim. Şarkıcı Keremcem'le oyuncu Keremcem'i ayırmak gerekiyor. Ama dizi için bir türkü yaptım. Sadece onu seslendirdim" diyor.

Kenan Bal yine ağa rolünde
Dizinin belki de en önemli karakterlerinden biri olan Mahmut Ağa'yı ise usta Oyuncu Kenan Bal canlandırıyor. İddialı bir işe başladıklarını söyleyen Bal, dizinin konusu ile izleyiciyi ekrana çekeceğini söylüyor. Usta oyuncu, "İçinde aşk olan hikayeler benim için çok özeldir. Sevgiyi işlemeyi çok seviyorum. Çok güzel bir işin ortaya çıkacağına inanıyorum. Çünkü duygusu çok güzel" diyor. Bal, yıllar önce kendisinin de rol aldığı ve reyting rekorları kıran 'Asmalı Konak'ın çekimlerinin de Ürgüp'te yapıldığını hatırlattı: "Asmalı Konak zamanında da güzel bir ortamda çalışmıştık. Çok büyük bir iş olmuştu. Şimdi de genç ve başarılı bir yönetmenimiz, zengin bir oyuncu kadromuz var. Çok iyi bir ekip olduk. Umarım 'Asmalı Konak' gibi büyük bir iş olur. Bu kadro bunu hak ediyor."

Özdemir: Bu kez muhtarım!
'Dondurmam Gaymak'taki performansıyla herkesi kendine hayran bırakan Turan Özdemir, filmden sonra 'Türkiye'nin Gerard Depardieu'su olarak bile anılmıştı. 'İki Yabancı'da köyün muhtarını canlandıracak olan başarılı oyuncu, ilk defa bir Egeli dışında bir karakteri canlandıracağını söylüyor: "İzleyici beni çok farklı bir karakterle görecek. İlk defa Ege dışında bir başka yöre insanını canlandıracağım. Benim içinde heyecanlı olacak. Çok sevimli, çok sıcak bir İç Anadolu muhtarını canlandıracağım. Yöre halkıyla konuştum; onların şivelerini kaydedip çalıştım. Seyirci umarım Dondurmam Gaymak'taki Ali Usta'nın tadına yakın bir tad alır..."

Güneri, dizinin hanımağası
Dizinin Hanım Ağası'nı ise Yeşilçam'ın usta isimlerinden Selma Güneri canlandırıyor. Ekranlarda 41 yılı geride bırakan Güneri, dizide Asiye karakterinde ve şunları anlatıyor: . "Çok iyi bir ekip olduk. Başarılı ve halkın çok seveceği bir dizi olacak. Hem komik, hem romantik olacak. Dizideki romantizm seyirciyi etkileyecek. Her şeyden önce bizim dizimizde silah, kan ve şiddet yok. Seyirci buna çok memnun kalacak. Keremcem de duruşu ve beyefendiliğiyle düzgün bir insan. Algılamaları hızlı ve çabuk. İşinde de çok titiz. Başarılı olacaktır. Oyunculukta gerçekten önü açık."

MUSTAFA KIZIL GÜNAYDIN
Hava şartları çekimleri zorluyor

* Dizinin çekildiği Karaağaç Köyü hemen hemen yeni baştan inşa edildi. Köy adeta bir dizi platosuna döndü.
* Ekibi en çok zorlayan olay, hava şartlarının sürekli değişim içerisinde olması. Bundan dolayı sürekliliği sağlamakta zorlanan ekip, bazen aynı sahneyi farklı hava şartlarında sayısız defa çekmek zorunda kalıyor.
* Keremcem'in bir önceki dizisi 'Aşk Oyunu'nun teknik ekibinden yönetmenine hatta kuaförüne kadar neredeyse tam kadro 'İki Yabancı' için çalışıyor.
* Aynı bölgede üç dizinin çekilmesi ilginç rastlantılara neden oluyor. 'Yaralı Yürek' dizisiyle aynı otelde kalan 'İki Yabancı' ekibinin çekim yaptıkları konak ile 'Dicle' adlı dizinin çekimlerinin yapıldığı konak karşı karşıya... Yani Kapadokya ve Ürgüp bugünlerde adeta diziler için bir plato olmuş.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

[youtube][/youtube]
Resim