Duvar

Burada en sevdiğiniz dizileri ve çok izlediğiniz programları bizimle paylaşabilir yorumlarda bulunabilirsiniz..
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Duvar

Mesaj gönderen summer »

Atv nin yeni dizisi DUVAR başlıyor.Dizinin Yapımcısı aynı zamanda Kaybolan Yıllar dizisinin de yapımcılığını üstlenen Base Production .

[youtube][/youtube]

Dizinin konusuna gelince ;

En az otuz yıl önce kurulmuş, fakir bir gecekondu semti, KURUTEPE. İstanbul'da merkez çember genişlendikçe lüks yapılaşmalar da dibine kadar gelmiş. 15 Yıl kadar önce TEPECOUNTRY adıyla, spor tesisi, tenis kortu, kapalı havuzu, gösteri, eğlence ve alışveriş merkezi bulunan, lüks bir "villa-site" inşa edilmiş. Sitenin yığma taştan örülü, sarmaşıklı yüksek güvenlik duvarı, KuruTepe'yle TepeCountry'nin sınırı olmuş. O gün bugün, bir duvarla ayrılan bu iki bambaşka dünya birbirine değmeden yaşayıp gidiyor.
Kurutepe'li gençlerin sosyalleşme ve eğlence alanları kısıtlı. Akşamları "Meydan" dedikleri, Tepe Country'nin duvarını ve onun kenarından akan geniş caddeyi gören bir alanda toplanıyorlar. Genelde delikanlıların toplandığı, mahallenin kızlarının yanlarında abileri yoksa pek de giremediği, erkek bir mekan. Tespihli, genelde arabesk ruhlu, racon kesen, ya işsiz, ya da boktan işlerde çalışan gençler, her akşam duvarın karşısındaki meydanda toplanıp gençliklerini yaşamaya çalışıyor.
Hikayemiz, gençlerin, işlerinden, evlerinden, takıldıkları yerlerden çıkıp meydanda toplandığı, sıradan görünen bir akşamda başlar..

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Sokaktan oyuncu çıktı

Eylem BİLGİÇ

Atv'nin yeni dizisi Duvar, zenginlerle fakirler arasındaki çatışmaları, aşkları ve sınıf atlama çabalarını konu alıyor. Dizinin genç oyuncu kadrosunun büyük bölümü ise sokaktan seçilmiş..

Zengin ve fakir arasındaki uçurumun giderek büyüdüğü günümüzde, bu iki farklı dünya dizilerde, filmlerde bir araya gelmeye başladı. atv'nin yeni dizisi Duvar da gençlerin ekseninde bu konuyu işliyor. "Gecekondularla malikâneleri, zenginlerle yoksulları, kentlilerle göçenleri tek bir duvar ayırır. Yıkmaya kimsenin gücü yetmez, çünkü bu kaderin ördüğü bir duvardır. Ve kırılan her genç kalp için duvara bir tuğla daha eklenir..." diyen Duvar, gençler arasında çok popüler olan The O.C. dizisini andırıyor. İki farklı kesimden gençlerin gerilimini, savaşını, aşkını anlatan dizi televizyon dünyasına yepyeni yüzler de sunuyor.

ÇIRAKLARA USTA YARDIMI
Duvar'ı diğer dizilerden ayıran en belirgin özellik oyuncu seçimi. Çünkü oyuncu seçimi belki de Türk televizyon tarihinde ilk kez bu kadar radikal bir biçimde gerçekleştirildi. Dizideki genç oyuncuların çoğu profesyonel anlamda oyuncu değil, birkaçı dışında hiçbiri tiyatro eğitimi almamış. Dizinin ruhuna uygun biçimde hepsi hayatın içinden, sokaktan seçilmiş. Kimisine bir kafede arkadaşıyla otururken teklif götürülmüş, kimine eş dost tavsiyesiyle ulaşılmış. Yüzlerce başvuru arasından seçilenler, Dilek Çelebi eğitmenliğindeki atölye çalışmasına katıldıktan sonra, dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş. Tabii deneyimsiz gençlere, Cihan Okan, Lale Başar, Arzu Gamze Kılınç, Suavi Eren, Turgay Tanülkü, Hakan Borav gibi usta oyuncular da eşlik ediyor.

Cüneyt Uzun
20 yaşında, bayan kuaförü. Müşterisi olan Gülay Kuriş, dizinin sanat yönetmeni. Yani Cüneyt'in kadroya dahil olması, ondaki oyunculuk hevesini bilen Kuriş sayesinde olmuş. Dizide, Taylan karakterinin arkadaşı, zengin çocuğu Sarp'ı canlandırıyor.

Sinem Öztürk
22 yaşında. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde sinema okuyor. Bugüne kadar 26 kısa metrajlı filmde oynadı ve sekiz kısa film çekti. Dizide zengin kızı İklim'i oynuyor. Kendisi gibi zengin olan Taylan'la birlikte olsa da mutsuz bir hayatı var.

Bülent Çetinaslan
32 yaşında ama dizide 18 yaşındaki bir karakteri canlandırıyor. Profesyonel modellik yapıyor. Dizide zengin ve kötü çocuk Taylan karakterini oynuyor. Aslında hiç de öyle olmadığı halde, rolüne ısınabilmek için sette arkadaşlarına ukala ve kötü davrandığını söylüyor.

Taylan Güner
26 yaşında, Adanalı. Bu proje için Adana'dan İstanbul'a geldi. Dizide Ege karakterini, yani kendi deyimiyle fakir ama gururlu bir genci canlandırıyor. Tıpkı Ege gibi, kendisinin de Adana'nın varoşlarından geldiğini söylüyor.

Özge Bent
22 yaşında. İzmir'de bir kafe işletirken oyunculuk hayallerini bilen bir sayesinde dizideki rolü kapmış. Uğruna İzmir'den İstanbul'a dizide fakir ama gözü yükseklerde olan Yeşim'i canlandırıyor.

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

2. Bolum

Ege hırsızlıkla suçlanmayı gururuna yediremez. Taylan ile kavga etmesi, dikkatleri üzerine çekmesine neden olur. Hor görülmektense, orayı terk etmek ister ama Ali’ye verilmiş bir sözü vardır. Ege defilede İklim’in güzelliğinden etkilenir. İkisinin yakınlaşması Taylan’ı çılgına çevirir. Taylan Ege’den intikam almadan onun peşini bırakmayacaktır. Taylan’ın öfke ile yaptıkları kendisinin bile tahmin edemediği sonuçlar doğurur. Ege, Taylan’la ettiği kavga nedeniyle yeniden işsiz kalır. Ailesine karşı sorumluluklarını yerine getirememek Ege’yi üzer. Defilede Sude’yi etkilemek için Umut’un eline fırsat geçer. Yasemin çocukluk arkadaşına yardım etmiştir. Fakat bu hatırı sayılı yardımdan Ali’nin haberi yoktur. Üniversite öğrencisi Yeşim’in, Ege’ye karşı tavırları değişmeye başlamıştır. Birbirine zıt iki dünyayı birbirinden ayıran Duvar, Ege’yi duvarın öte yanında isteyen çok az kişi olmasına rağmen Ege ile İklim’in arasında durabilecek midir?

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

evet zeynepp güzel bir dizi sayende bende dizi bağımlısı oldum :D - [[yanlış anlama canım sadece şakaydı tamam mı ;) ]]

Paylaşımın için teşekkürler =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim Resim Resim Resim Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Resim
ben yaptım bunları =)

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

filmi daha izlemedim ama filme ayit müzik gerçekten çok güzel :D :D filmi izlemeden şarkıya hasta oldum :D paylaşım için tşkr =D>

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

prensess yazdı:filmi daha izlemedim ama filme ayit müzik gerçekten çok güzel :D :D filmi izlemeden şarkıya hasta oldum :D paylaşım için tşkr =D>
prenses bu film değil dizi . ayrıca izlemek istersen her cumartesi saat 22:00 da atv ekranında. Bu akşamda var izlemek istersen izle bu akşam ;)

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim

Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen summer »

Resim