Ümit Özat ABD yolcusu!

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Ümit Özat ABD yolcusu!

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Alman Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Köln'de oynayan ve uzun zamandan bu yana sağlık sorunu çeken Ümit Özat, ABD Cleveland'daki özel bir klinikte tedavi olmak için bu ülkeye gidecek.

Ümit, Kölner Express gazetesine yaptığı açıklamada, son tedaviler için Salı günü ABD'ye gideceğini belirterek, ''10 ila 14 gün orada kalacağım. Mart ayı başında da koşu antrenmanına başlamam için bir diyet programı uygulanacak. Hedefim bu sezon lige geri dönmek'' dedi.

Bundesliga'da bu sezon son 4 veya 5 maçta oynamak istediğini belirten Ümit, ancak bunun için önce doktorlardan yeşil ışık alması gerektiğini ve kalbinde yüzde 100 bir şey olmadığına dair kesin bir kararın olmasını istediğini ifade etti.

Ailesinin ve tanımadığı bir çok kişinin kendisine futbolu bırakması yönünde tavsiyelerde bulunduğunu ifade eden Ümit, ''Bu insanlar beni sevdikleri ve kaybetmek istemedikleri için bunu söylüyorlar. Her antrenmanda her oyunda bir şey olabilir diye düşüyorlar. Bunun için zaten bu kadar çok muayene oluyorum'' şeklinde konuştu.

Umit, kariyerinden sonraki hayatı endişe içinde geçirmek istemediğini, merdivenleri çıktığı zaman bir şey olacak diye korku içinde olmak istemediğini, bu hastalığı bu mikrobu yenmek istediğini ifade etti.

''Baban bu konuda ne diyor'' şeklindeki bir soruya karşılık da, Ümit, ''Babam yeniden oynamamı istiyor. Tabii doktorların yeşil ışık vermesi şartıyla. Onun tavsiyesini her şeyden üstün tutuyorum. O bana 'oğlum bırak' derse, bunu yaparım'' dedi.

Babasının söylediklerinde hep haklı çıktığına dikkat çeken Ümit, futbolcu olacağını, Fenerbahçe'de ve Milli Takım'da kaptan olacağını ve Köln'de bir gün kaptan olacağını da kendisine söylediğini kaydetti.

FC Köln'ün kendisine her konuda yardım ettiğini, başkan Overath'ın bile Siegburg'daki muayenelere birlikte geldiğini ifade eden Ümit, bu durumdan dolayı kulübün insani yönünü tanıma fırsatı bulduğunu, hangi görevde olursa olsun bu takımda kariyerini bitirmek istediğini ifade etti.

''Ben kalbimi bu kente ve bu şehre kaptırdım'' diyen Ümit, ''Bu sezonda önce Almanya'da 3 kulüpten teklif aldım. Türkiye'de iki katını kazanırdım. Ailemle Köln'de yaşamak, çocuklarımın burada okula gitmesini istiyorum'' şeklinde konuştu.

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Ümit Özat ABD yolcusu!

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

gerçekten olayı üzücüydü..dürüst bir oyuncu ve iyi bir kaptansdı.onun adına üzüldüm..inş. aisteği olur.insanlar için hep iyi düşünüp iyi konuşmak gerekiyor..