Türkiye - Estonya [4-2]

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Dünya Kupası'na katılma yolunda kritik bir viraja giren A Milli Futbol Takımımız, Kayseri'de karşılaştığı Estonya'yı 4-2 mağlup ederek, Bosna maçı öncesinde önemli bir 3 puan aldı.

Maçın 6. dakikasında Voskoboiniko'nun golüyle yenik duruma düşen Ay-Yıldızlı ekibimiz, 29'da Tuncay'la beraberliği yakalayıp, 37. dakikada Sercan'la öne geçerek soyunma odasına 2-1 üstünlükle gitti.

İkinci yarıya durgun başlayan Milliler, 52. dakikada Vassiljev'in ayağından yediği golle yüreklerimizi ağzımıza getirdi. 62. dakikada sahneye çıkan Arda Turan, kafayla attığı golle takımımızı bir kez daha öne geçirirken, 10 dakika sonra Tuncay Şanlı, farkı 2'ye çıkaran golü atarak bu kez yüreklerimize su serpti: 4-2

Resim

MAÇTAN NOTLAR
2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup’taki Türkiye-Estonya maçına taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Kadir Has Stadı’nda oynanan ve yaklaşık 33 bin kişinin tribünleri tamamen doldurduğu karşılaşmada, tüm taraftarlar ellerindeki Türk bayrakları ile milli takıma destek verdi. Karşılaşmayı TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çok sayıda milletvekili, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve çevre illerin valileri ile belediye başkanları da izledi. FIFA tarafından geleneksel hale getirilen ve bu yıl 13’üncüsü yapılan "FIFA Dünya Fair-Play Günü" etkinlikleri çerçevesinde maç öncesi Türkiye Milli Takımı Kaptanı Tuncay Şanlı ve Estonya Milli Takımı Kaptanı Piiroja, takımlar sahaya çıktığında "Benim Oyunum Fair-Play" sloganlı fair-play deklarasyonu okudular. Karşılaşma öncesi Büyükşehir Belediye bandosu Türkiye’nin ve Estonya’nın milli marşlarını seslendirdi.

"TAŞ ATAN ÇOCUKLAR" MİLLİ MAÇTA
Hakkari’de görev yapan Dr. Dilek Yeşilbaş’ın kurduğu Baran Yetenek Avcıları Derneği’nin çalışmaları kapsamında, çeşitli toplumsal olaylarda araçlara taş atan çocuklardan kurulan futbol takımının oyuncuları da, Fatih Terim’in davetlisi olarak karşılaşmayı izledi.

İSPANYA MAÇI KADROSUNDA 5 DEĞİŞİKLİK
Fatih Terim, milli takımın en son oynadığı İspanya maçındaki kadroda 5 değişiklik yaptı. İspanya maçı kadrosundaki bazı futbolcular sakatlıklar nedeniyle Estonya maçında forma şansı bulamadı. İspanya maçının ilk 11’indeki Volkan Demirel, Gökhan Gönül, Hakan Balta, Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Tuncay Şanlı Estonya maçı ilk 11’inde de yer aldı. İspanya maçında görev yapan Emre Aşık, İbrahim Üzülmez, Mehmet Aurelio, Nihat Kahveci ve Semih Şentürk Estonya maçında forma giyemedi. Terim, bu isimlerin yerine Gökhan Zan, Servet Çetin, Hamit Altıntop, Kazım Kazım ve Sercan Yıldırım’a görev verdi. Karşılaşmada Tuncay Şanlı, kaptan olarak görev aldı. Milli takım aday kadrosuna çağrılan kaleci Serkan Kırıntılı, İbrahim Kaş, Mustafa Sarp, Nihat Kahveci ve Semih Şentürk 18 kişilik kadroda yer bulamadı.

TERİM’İN 89. MİLLİ SINAVI
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Estonya maçı ile 89. milli sınavına çıktı. 86 yıllık tarihinde, 243’ü resmi, 221’i özel olmak üzere 464 maçı geride bırakan Türkiye, 163 galibiyet, 111 beraberlik alırken, 190 kez de rakiplerine yenildi. Ay-yıldızlı ekip, bu maçlarda toplam 597 gol atarken, kalesinde ise 707 gol gördü. Türkiye ve Estonya (A) Milli Futbol Takımları ise 5. kez karşı karşıya geldi. Geride kalan 4 maçtan 1’ini Türkiye kazanırken, diğer 3’ü berabere sonuçlandı.

KADİR HAS STADI’NIN İKİNCİ MİLLİ SINAVI
Kadir Has Stadı, 2. kez milli maça ev sahipliği yaptı. 8 Mart’ta Kayserispor ile Fenerbahçe arasında oynanan lig maçında hizmete açılan Kadir Has Stadı, Türkiye ile Azerbaycan Milli Takımları arasında 2 Haziran’da oynanan hazırlık maçı ile ilk kez milli maça ev sahipliği yapmıştı.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen anamenia »

Ben maçı izledim ama bir kere sinirlenip kalktım ve tam su içerken gol oldu :heh: sonra çok yoruldular ve tüm topları kaçrmaya başladılar bir daha kalktım tam koltuğa oturdum ve yine gol attılar :D Uğurlu geldim herhalde :D Ama bence Emre kendisinden beklenilen performansı gösteremedi ama Tuncay çok güzel gol attı ve sürekli topun peşinden koştu Arda'da öyle:Kısacası güzel bir maçtı umarım 4 gün sonra yine aynı performansı gösterebilirler. =D>

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen ShiftlesS »

2. golü boşu boşuna yedik Volkan'ın daha hızlı haraket etmesi lazımdı...

İlk golde Arda'nın artistliği sonucu oldu :D
Ama telafi etti ve 2 gol attırdı 1 tanesinide attı..

Helal olsun hepsine :oley:

Tuncay süper oynadı.. Sercan da baya başarılı tebrik ettim :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ben de millilerimizi tebrik ediyorum... :oley:

Bosna maçını merakla bekliyoruz. Ama içimizden bir his gruptan çıkacağımızı söylüyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Sercan da hiç fena değilmiş, Gökhan'a sinir oldum :D
Arda ve Tuncay da çok iyiydi hakikaten ve kaleciyi de unutmayalım.
Diğerleri mesai saati doldurur gibiydiler bence :heh:

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen anamenia »

VSaBaH yazdı:Ben de millilerimizi tebrik ediyorum... :oley:

Bosna maçını merakla bekliyoruz. Ama içimizden bir his gruptan çıkacağımızı söylüyor.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

içindeki sese söyle sussun :D inşallah kalırız

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Türkiye - Estonya [4-2]

Mesaj gönderen VSaBaH »

anamenia yazdı: içindeki sese söyle sussun :D inşallah kalırız

İçimden ses falan geldiği yok lafın gelişi söyledim de...

Ne iş kalırız falan? Bizim bilmediğimiz birşeyi mi biliyorsun?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim