Tarihin en pahalı bebeği

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Tarihin en pahalı bebeği

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

işte arjantinin dünya futboluna yeni hediyesi..
Aguero, henüz 17 yaşında olmasına rağmen futbol zekası, sürati ve tekniği ile Arjantin'de 'yeni Maradona' olarak adlandırılıyor.
Atletico Madrid'den rekor transfer
Atletico Madrid, gelecekte dünyanın en büyük futbol yıldızlarından biri olması beklenen 17 yaşındaki Arjantinli Sergio Aguero'yu 28 milyon dolar karşılığında renklerine bağladı.

Arjantin Ligi'nde ilk kez 15 yaşında forma giyerek bir rekora imza atan 1989 doğumlu Sergio 'Kun' Aguero henüz 17 yaşında ancak Avrupa'nın devleri onu transfer edebilmek için kulübü İndependiente ile aylardır pazarlık yapıyor.

Real Madrid, Barcelona, Liverpool ve Bayern Münih'in renklerine bağlamak için yarıştığı 17 yaşındaki süper yıldız için, Atletico Madrid tam 28 milyon dolar ödeyerek bu yarıştan galip çıkan taraf oldu.

17 yaşındaki bir çocuğa Christian Vieri, Juninho ve Hasselbaink gibi yıldızlardan bile fazla ödeyerek tarihinin en pahalı transferini yapan Madrid kulübünün genel direktörü Migel Angel Gil, "Bu parayı hiç çekinmeden ödedik çünkü Aguero dünyanın en iyi futbolcusu olacak" dedi.

İspanya'nın yüksek tirjajlı spor gazetesi Marca ise ön sayfasının tamamını ayırdığı bu transfer için "Tarihin en pahalı bebeği" manşetini attı.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Valla ben de bir Arjantinli futbolcu görmüştüm ama adını hatırlamıyorum eğer bu oysa alan yaşadı...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim