Gökmavi Sevinç

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Gökmavi Sevinç

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim
İtalya Milli Takımının dün gece Almanya´yı 2-0 mağlup ederek finale yükselmesi, ülkeyi sevince boğdu. Uzatmalarda Grosso ve Del Piero´nun ağları havalandırmalarıyla gelen galibiyet sonrasında, İtalya´da halk kendini sokağa atarak meydanlara doluştu

Ülkede tam bir şenlik havası yaşanırken, Marcello Lippi tarafından çalıştırılan Gökmavililerin bu başarısı Çizme´deki tüm gazeteler tarafından manşete çekildi. La Gazzetta dello Sport, yaşanan coşkuyu, ‘Uçuyor, İtalya uçuyor’ manşetiyle özetledi. Spot cümlelerinde ise, ‘Grosso-Del Piero: Gökmavililer finalde. Meydanlar çılgına döndü. Uzatmalarda, tıpkı 36 yıl önceki gibi her şey değişi verdi’ denildi.

Corriere dello Sport gazetesi, manşetinde Gökmavili oyunculara seslenerek, ‘Sizi seviyoruz’ dedi. Manşetin alt başlığında da, ‘Gökmavili aslanlar Dünya Kupası´nda finalde. Uzatmalarda Grosso ve Del Piero´nun golleriyle (2-0) Almanya yere serildi’ ifadelerine yer verildi.

Tuttosport gazetesi ise ‘Dev gibisiniz dev’ diye manşet attı. Spot cümlelerinde ise İtalya´yı çılgına çeviren zafer şu ifadelerle tasvir edildi: ‘İtalya, Almanlarla 120 dakikalık mücadelenin ardından finale yükseldi. Bitişe yakın Grosso ve Del Piero´nun imzaladığı goller, zincirden boşanmışçasına bir şenlik yaşanmasını da beraberinde getirdi’.

Lippi: Bu çocuklar bir harika
İtalya Milli Takımı Lippi´nin dünkü zafer sonrasında basın toplasında söyledikleri de basında geniş yer buldu. Lippi, ekibinden memnuniyetini dile getirirken, şöyle konuştu: ‘Bu çocuklar gerçekten çok özel oyuncular. Her biri harika. Bütün ülke, bizlerle düş kurmakta. Bu çocuklar bizim hayallerimizinde ötesine geçiyorlar. Soğuk kanlı bir tavırla, inanılmaz bir tavır sergilediler. Bana gelince. Ben, yüzde 200´lük bir gurur yaşıyorum’.

Lippi, maçın penaltılara kalmamasından memnuniyetini de dile getirerek, ‘Samimi olmam gerekirse, Almanya´nın bizi daha fazla zorlayacağını düşünmekteydim, ama topa hakimiyetimiz gayet iyiydi, oyunu biz belirledik. İyi ki son dakikada iki gol attık. Zira penaltılara kalmak, son derece riskli olurdu. Rakibimize oranla daha iyi bir oyun çıkarmış olan ekimizin finale yükselmemesi gibi bir durum yaşanması, hepimizi çok üzerdi’ dedi.

Finali, Fransa-Portekiz maçının galibiyle oynayacaklarını belirten Lippi, ‘Şimdi, pazar akşamı Berlin´de yapılacak final karşılaşması için de mükemmel bir İtalya organize etmemiz gerekiyor’ diye konuştu.

YAZARIN YORUMU: Valla bana sorarsanız hiç iyi olmadı. Ben Almanyayı tutuyordum yazık oldu...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim