2006 Dünya Kupası İtalya'nın!

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

Normal süresi ve uzatmaları 1-1 biten finalde Fransa’yı penaltılarla 5-3 mağlup eden İtalya 24 yıl aradan sonra Dünya Kupası’nı dördüncü kez müzesine götürme başarısını gösterdi

Keyif vermeyen final
İtalya, dünya futbolunun en büyüğü... Gök Mavililer, Fransa’yı normal süresi ve uzatmaları 1-1 biten final maçında penaltılarla 5-3 yenmeyi başararak, Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaştı... Rakibinden 1998 Dünya Kupası ve EURO 2000 finalindeki mağlubiyetlerin rövanşını alan Pizzacılar, 24 yıl aradan sonra 4. zaferine uzandı. Futbolseverlere keyif vermeyen ve hafızalara en silik finallerden biri olarak geçen karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 eşitlikle geçildi. 7. dakikada Zidane, Malouda’nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıda topun başına geçti. Vuruşu önce üst direğe daha sonra çizginin içine vurarak, ağlara gitti: 0-1.

Trezeguet kaçırınca...
Gök Mavililer, 19’da eşitliği sağladı. Pirlo’nun kornerden yaptığı ortaya iyi yükselen Materazzi kafayla skora dengeyi getirdi ve penaltıdaki hatasını affettirdi: 1-1. 36’da Toni’nin kafa vuruşu üst direkte patladı. İkinci devrede Fransızlar; Henry ve Malouda, İtalyanlar ise Pirlo ile önemli fırsatları kullanamadı. 104’de Sagnol’un sağdan ortasına Zidane’ın kafasını Buffon kornere çeldi. Zidane 110’da Materazzi’ye kafa atıp kırmızı kart gördü. Penaltılarda Trezeguet’nin vuruşu direkten dönünce avantaj İtalya’ya geçti. 5. penaltıda topun başına geçen Avustralya ve Almanya maçlarının kahramanı Grosso vuruşuyla İtalya’nın şampiyonluğunu ilan etti.

Lippi: Hakettikİtalya Teknik Direktörü Marcello Lippi final karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu söyledi. Grosso’nun penaltı golünün ardından adeta havalara uçtuğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “İyi futbol oynayarak böyle bir sonuç almayı haketmiştik. Tüm futbolcularımı kutluyorum. Eğlenceyi hakettiler. Dengeli geçen maç sonrasında rakibimiz Fransa’yı da kutlarım” diye konuştu.

Domenech: Kutlarım
Final öncesinde Fransa’nın kupayı alacağını iddia eden teknik direktör Raynold Domenech, “Penaltı vuruşları sonunda kupayı kaybetmek çok acı. Oyuncularım gerçekten zirvede olmayı hakediyordu. Kupa boyunca üstün bir performans sergilediler ancak futbol böyle bir oyun... Rakibimiz İtalya da zor şartlarda finale kadar geldi. Onları da kutluyorum. Yeni bir jenerasyonla gelecek turnuvalarda başarılı olacağız” dedi.

Final maçından notlar
Şampiyona 19 milyon Euro
2006 Dünya Kupası’nda mutlu sona ulaşan İtalya aynı zamanda kasasını da doldurdu. 2006 Dünya Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Gök Mavililer, FIFA’nın belirlediği 19 milyon Euro’luk para ödülünün de sahibi oldu.
1 milyar kişi seyretti
İtalya ile Fransa arasında oynanan müthiş final, futbolseverleri ekran başına kilitledi. Berlin Olimpiyat Stadı’nı dolduran 80 bin seyirci tarihi mücadeleye çıplak gözle tanıklık ederken, dünya genelinde 1 milyarı aşkın insanın karşılaşmayı televizyondan canlı seyrettiği belirtildi.
Cannavaro 100’ler kulübünde
İtalya Milli Takımı’nın kaptanı Fabio Cannavaro dün 100’ler kulübüne girdi. Juventus’lu başarılı savunma oyuncusu, Fransa karşısında 100. kez milli formayı giyerek, tarihe geçti.
Karaborsa çılgınlığı
Futbolseverler dev finale büyük ilgi gösterdi. Özellikle İtalyan taraftarlar ellerinde bilet bulunmamasına rağmen Berlin’e giderken, karaborsa fiyatları da tavan yaptı. Finalin biletleri karaborsada 5 bin Euro’ya kadar alıcı buldu.
Siyasiler tribünde
Berlin’de oynanan final karşılaşmasına iki ülkenin siyasi liderleri büyük ilgi gösterdi. İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ile Başbakan Roman Prodi ve Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac dev mücadeleyi Olimpiyat Stadı’nın tribünlerinden izledi.
Elizondo tarihe geçti
Karşılaşmanın Arjantinli hakemi Horacio Elizondo Dünya Kupası’nda bir ilke imza attı. Almanya ile Kosta Rika arasında oynanan turnuvanın açılış maçını idare eden Elizondo dün geceki finali de yöneterek, kupanın ilk ve son karşılaşmasında görev yapan ilk hakem unvanını aldı.

Yazarın Yorumu:İSTEÖMEDİĞİM OLDU AMA NEYSE HAKEDEN KAZANDI. BU ARADA FRANSA DA TEK SUÇLU ZIDANE HİÇ YAKIŞTIRAMADIM KENDİSİNE

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

Yazarın Yorumu:İSTEÖMEDİĞİM OLDU AMA NEYSE HAKEDEN KAZANDI. BU ARADA FRANSA DA TEK SUÇLU ZIDANE HİÇ YAKIŞTIRAMADIM KENDİSİNE

bnde ama heralde küfür edildi...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

mythbuster yazdı:Yazarın Yorumu:İSTEÖMEDİĞİM OLDU AMA NEYSE HAKEDEN KAZANDI. BU ARADA FRANSA DA TEK SUÇLU ZIDANE HİÇ YAKIŞTIRAMADIM KENDİSİNE

bnde ama heralde küfür edildi...

Valla mythbuster ben olsam bu kadar kritik ve önemli maçta öyle bir hareket yapmazdım. Hakeme söylerdim olmadı mı basına yayardım onun cezasını halk verirdi...

Neyse Final maçını tekrar izlemek isteyenler maçı indirebilir...

İşte Download Linki:
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

NOT: Çıkan sayfada

Get your file here
Size of file: 11.8MB
File has been downloaded: 1 times

Kısmından Get your file here kısmına tıklayın ve bekleyin...İyi seyirler
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

Neyse Final maçını tekrar izlemek isteyenler maçı indirebilir...

İşte Download Linki:
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP![/quote]

bunda sadece goller ve önemli şutlar war + bn suçlama yapmıorum ki senn aldığın sitede yorum eklemiş adam bnde onu kopyaladım ve ona katıldığımı söledim zidane adını hatırlamadığım birine kafa attı bn ona yakıştıramadım ama heralde küfür fln edildi die düşünüorum dedim.....