Avrupalı Kayseri 2-0

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Avrupalı Kayseri 2-0

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Gökhan Ünal’ın attığı 2 nefis golle Yunan rakibini eleyen temsilcimiz UEFA vizesini kaptı. 2. öneleme turundaki rakip 28 Temmuz’daki kurayla belli olacak

Stat: Atatürk
Hakemler: Thomas Einwaller xx, Roland Heim xx, Rene Eisner xx (Avusturya)
Kayserispor: Ivankov xxx, Tayfun xx (Dk. 64 Rashad x), Johnson xxx, Aydın xxx, Iglesias xx, Bülent xxx (Dk. 84 Kamber x), Mehmet xxx,Ragıp xx, Fatih xxx, Toledo xxx, Gökhan xxxx (Dk. 90 Muhammed Hanifi ?)
FC Larissa: Christopoulos x, Ntampizas xx, Vallas x, Gkikas x (Ziagkas x), Bachramis xx, Alexsandru x (Dk. 55 Gavrilopoulos x), Kalantzis xx, Aloneftis x, Digkozis x, Katsiaros xx, Chloros x
Goller: Dk. 32 ve Dk. 80 Gökhan (Kayserispor)
Sarı kartlar: Dk. 23 Alexsandru (FC Larissa), Dk. 35 Tayfun, Dk. 43 Bülent (Kayserispor)

Perdeyi Kral açtı
Ülkemizi Intertoto’da temsil eden Kayserispor, Yunan rakibi Larisa’yı, 0-0’lık maçın rövanşında, Gökhan Ünal’ın golleriyle devirip, UEFA’ya 2. öneleme turundan katılmaya hak kazandı: 2-0.
Dakika 5: Fatih Ceylan’ın vuruşunda top Alexandrou’nun ters müdahalesiyle kaleye yöneldi ancak ağlara doğru yuvarlanan meşin yuvarlak direğe çarpıp kornere çıktı.
Dakika 32: Leonardo’nun pasıyla topu kapan Gökhan Ünal savunmadan sıyrılıp mükemmel vurdu: 1-0

..Kral kapadı
Dakika 76: Kaptan Bülent’in ara pasıyla hareketlenen Gökhan, bir anda kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak topu iyi kontrol edemeyince, temsilcimiz mutlak bir gol kaçırmış oldu.
Dakika 82: Bülent Bölükbaş’ın ara pasıyla topa sahip olan gecenin yıldızı Gökhan Ünal, ceza alanı dışarısından yaptığı vuruşla, farkı ikiye çıkardı ve maçın skorunu belirledi: 2-0
Kayseri’nin yeni rakibi, 28 Temmuz’da Nyon’da çekilecek kurada belli olacak.

Ne dediler?
Ertuğrul Sağlam
Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-0 kazanarak UEFA´ya katılma hakkı kazandıkları Larissa maçı için, ´´Maçların, iki ülke dostluğunu daha da yukarı çıkardığına inanıyorum´´ dedi. Sağlam, maçın ardından yaptığı açıklamada, statta ve evlerinde televizyondan maçı izleyen taraftarların, Kayserispor´un tarihi başarısına tanıklık ettiklerini söyledi. Tarihlerinde ilk kez UEFA´ya katılmanın gururunu yaşadıklarını belirten Sağlam, Larissa´nın iyi bir takım olduğunu, ancak galip gelmesini bildiklerini, tüm futbolcularını kutladığını kaydetti. Türk-Yunan dostluğunun bundan sonra daha da pekişeceğine inandığını dile getiren Sağlam, şöyle konuştu: ´´Ben Yunanistan´da yaptığım açıklamada, bu maçın iki ülke arasındaki dostluğu pekiştireceğini söylemiştim. Şimdi de aynı şeyi söylüyorum. Her iki maçta da saha içinde ve dışında en ufak bir olay olmadı. İki ekip de birbirlerine karşı dostluk örneği sergiledi.´´

Başbakan Erdoğan'dan kutlama
Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ertuğrul Sağlam´ı telefonla arayarak, UEFA´ya katılmalarından dolayı tebrik etti. Öte yandan Kayserispor yönetiminin, futbolculara 15´er bin YTL prim vereceğini söylemesi, soyunma odasında futbolcular tarafından sevinçle karşılandı.

Donis Georgios
Larissa Teknik Direktörü Donis Georgios da kendileri için çok zor bir maç olduğunu belirterek, ´´Bu maç, takımımın geleceği için çok iyibir tecrübe oldu. Kayserispor iyi oynadı. İlk golde büyük hata yaptık. Oyun çok stresliydi. Kayserispor´u kutluyorum´´ dedi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gökhan da Kayseri de futbolu bilmeyenlerine öğretti. Intertoto'yu küçümseyen takımlara Kayseri UEFA'ya nasıl çıkılırmış gösterdi.

Helal olsun size! ;-)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim