Dilmen, Beckham'ı Anlattı

Anadolu takımları, Şampiyonlar Ligi,UEFA Kupası hakkında da bilgiler bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
summer
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Dilmen, Beckham'ı Anlattı

Mesaj gönderen summer »

Rıdvan Dilmen, David Beckham ile birlikte rol aldığı Gillette’in reklam filminin perde arkasını anlattı.
Resim
İşte Dilmen’in dünyanın en pahalı futbolcusu hakkındaki yorumu: "O çok başka bir dünyada yaşıyor. Birebirken futbolcu ama dışarıda menajerleri ve hukukçuları onun çevresinde ayrı bir duvar örüyor. Adamın dublörü bile var."

Beckham’la birlikte oynadığınız reklam, kaçıncı reklam filminiz oldu?
- Altıncı reklamım oldu herhalde. Hepsi kendine has özellikleri olan reklamlardı, ama en son reklamımda konu futbol olunca daha rahat hareket ettim.

Sizin veya Beckham’ın bu reklam filmi için özel şartlarınız oldu mu?
- Reklamın senaryosunu okuduk. Düzeltmemize hiç gerek kalmadı. Kendi adıma özel bir şartım olmadığını söyleyebilirim.

Reklam filmindeki Ahilik selamı konusunda ne diyeceksiniz?
- Benim için zaten sorun yoktu. Elin göğüste olması bizim geleneklere uygun. Hani eyvallah der gibi hepimiz zaman zaman yapıyoruz. Belki Beckham için sorun olabilirdi ama o da hayır dememiş.

Beckham ile saatlerce birlikteydiniz. Aranızda nasıl bir diyalog geçti?
- Benim bölümüm 14.00’te başlayıp, 22.00’de bitti. Beckham’ınki ise 20.00’de bitti. İkimiz de stada saat 13.00 gibi gittik. İkimiz için de stada karavanlar getirmişler. İki futbolcu yan yana gelirse ne konuşur? Tabi ki, futbol. Beckham, Kezman’ı sordu, Song’u sordu. Türk futbolunu yakından takip ediyormuş, birçok oyuncuyu biliyor. Kim lider onu da biliyor. Beckham’ın diğer oyunculardan farkı var. O, çok başka bir dünyada yaşıyor. Futbolcu ama birebirken futbolcu. Ancak medyanın önüne çıkınca, menajerleri, hukukçuları onun çevresinde ayrı bir duvar örüyor. Mesela yoldan geçen biri gelip "Bir fotoğraf çekelim" diyemiyor. Ama Robinho ile çekebilirsiniz. Beckham artık futbolun dışına çıkmış. Birebirken tamam futbolun içinde, ama sohbeti bitirip karavandan çıktığımızda her şey değişiyor. Beckham sormayın demiyor ama aradaki insanlar engelliyorlar ve ona soru bile sordurmuyorlar. Forma istemek falan da yok. Forma istiyorsanız hemen sizi listeye alıyorlar, uygun görülüyorsa gönderiyorlar. Abartılı biraz da. Bizde öyle bir şey yok. Elimizde forma varsa hemen veririz.

Çekimler sırasında sizi etkileyen bir olay oldu mu?
- Tekrarlar tabii oyuncuyu sıkar. Ama bu reklamda ne ben sıkıldım ne de Beckham. Beckham markası gerçekten farklı. Adamın dublörü bile var. İngiltere’den aynı Beckham’a benzeyen ikinci ligden bir oyuncu getirmişler. Hani sonuçta futbolcudur, bileği döner, bir aksilik olur, frikik atamaz diye... Ama ihtiyaç olmadı. Adam oturdu kahvesini içti gitti. Beckham önümüzdeki aylarda Gillette firması adına Türkiye’ye gelecek. Ben de onu misafir edeceğim.

GALATASARAY HEDEFLERİ BÜYÜTTÜ

Peki, Beckham çekim sırasında nasıldı?
- Rahat. Onun en çok rahat olduğu bölümler çekim olmadığı, birebir kaldığı bölümler. Çünkü çekim başladığı andan itibaren çevresinde sürekli birileri ve bir perde var.

Türk futbolcuları ile Beckham arasında nasıl bir profil farkı çizersiniz?
- Beckham’ı Türkiye’deki sporcularla kıyaslamak istemiyorum. Aslında Beckham ne Real Madrid’in ne de başka bir kulübün oyuncusu. O farklı bir kişilik. Futboluyla gündeme gelen bir oyuncu değil. Ronaldinho’nun dahi bu kadar kapalı olacağını ve çevresinde böylesine büyük bir duvar olacağını zannetmiyorum. Ancak onun için "Çok iyi futbolcu değil ama yakışıklı" gibi garip cümleler kuruluyor. Hiç kimse iyi futbolcu olmayan birini Real Madrid ve İngiltere Milli Takımı’nda oynatmaz.

En beğendiğiniz yerli ve yabancı futbolcular kimler?
- Pele’yi izleme şansım olmadı ama Maradona’dan büyüğü daha gelmedi. O, 1 numaraydı, çok farklıydı. Türkiye’de ise Emre Belözoğlu’ndan sonra pek çıkış yapan oyuncu olmadı. Sadece Tuncay var. Arda da çok farklı bir oyuncu. Sanki 28 yaşında, tecrübeli bir futbolcu gibi oynuyor.

Sizce kulüplerimizin Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanma ihtimali var mı?
- Şampiyonlar Ligi’nde Türk takımlarının şampiyonluğunu hayal olarak görüyorum. Bu yarışta, yayıncı kuruluştan sen alıyorsun yılda 10-13 milyon dolar, Avrupa’da ise en az 4-5 kulüp 100 milyon dolar alıyor. Sen onunla nasıl yarışacaksın? Mümkün değil! Chelsea’nin elinde Drogba var, gidiyor Shevchenko’yu alıyor. Türkiye’de Galatasaray hedefleri çok büyüttü ama bir de hayatın gerçekleri var. Bence Türk futbolu kötü değil ama örneğin kulüplerimiz PSV’den bile iyi değil. O yüzden durumumuzu bilmemiz lazım. Şampiyonlar Ligi finali oynamamız mümkün değil.

NEBRE MİLLİ TAKIMDA OYNAMALI

Milli Takım’da Türkleştirilmiş yabancıya ihtiyaç var mı?
- Dünyada olduğuna göre bizde de olabilir. Mert Nobre de oynamalı. Çünkü Hakan Şükür yaşlandı. Fatih Tekke farklı ligde oynuyor, Rusya’da şimdi ölü sezon. Ancak Mert Nobre hazır durumda. Bir de Nobre’nin Türk olmayı istemesi güzel bir şey. Milli takımda forma versinler diye Türk olmadı ki, sonuçta sevmiş burayı Türk olmuş. Oynamak istiyor.

Milli takımın Avrupa Şampiyonası’ndaki şansını nasıl görüyorsunuz?
- Bu gruptan rahat çıkarız. Avrupa Şampiyonası’nda yarı finale kadar çıkacağımızı düşünüyorum.

Kritik maçımız var mı?
- Birinci ve ikinci Türkiye, Yunanistan ve Norveç’in arasından çıkacak. Ama biz onlardan daha iyi takımız. Yunanistan’a kaybetsek bile gruptan çıkabiliriz. Çünkü Macaristan maçı, bizim için kilit karşılaşmaydı. Onu geçerek kredi kazandık.

Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen En[G]in »

way be en çok hoşuma giden Beckham'ın türk futbolundan yakından ilgilenmesi

teşekkürler summer =D>