ERROR: [junit:junit:4.12] hatası ve çözümü

Cep telefonlarınız içiin uygun uygulamalar hakkında bilgi paylaşımı buradan yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

ERROR: [junit:junit:4.12] hatası ve çözümü

Mesaj gönderen VSaBaH »

SORU:
?
ERROR: [junit:junit:4.12]
ERROR: Could not find method testImplementation() for arguments [junit:junit:4.12] on object of type org.gradle.api.internal.artifacts.dsl.dependencies.DefaultDependencyHandler. android studio 3.3 versiyonunu kurdum böyle bir hatayla karşılaştım

Android Studio 3.3 malesef işletim sistem dilinin ingilizce olmasını gerektiriyor. Eger ayarlardan dili ıngilzce yaparsan hemen calışır ve aldığın hatayı almazsın. bende oyle oldu tecrube ile sabittir. 2. bir cözum ise File > Project Structure... > Project sekmesini açtıktan sonra Android Plugin Version'u da 3.2.1 olarak değiştirmen olacak boylelikle 3.2 ile idare edecek lakın yine hatasız devam edeceksin.. birincisini yap daha iyi olur

!
Arkadaşlar benim bulduğum kesin çözüm şu. Projenin orjinalinde hiç bir değişiklik yapmadan implementation kısmında bazılarının başında ön ek vardı(şu an hatırlayamadım). Onların hepsini aynı yapın yani ön ek olanların başını da diğerleri gibi implementation yaparak başlatın. Sonrasında ise yukarıda çıkan try again'i yapmayın çünkü ben defalarca denedim ama hep hata ile karşılaştım. Yukarıda ki bardan Build->make project yapın. Bunu yapınca sorun çözülüyor. Aslında bir çok kişi şu an benim yaptığımdan bahsetmiş ama benim gibi Try again yapıp tekrar hata alanlar yeniden buraya gelmiş olabilir düşüncesiyle bunu paylaşıyorum. Hepsini implemantation yaptıktan sonra yukarıda ki bardan 'Build' kısmını açıp 'make project' demeyi unutmayın.

KAYNAK: LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim