YARDIM PHPBB

Bu bölümümüzde PHP uzantılı web sayfaları hakkında aradığınıza ulaşabileceksiniz..Kodlar, programlar ve daha niceleri.. Ayrıca bu bölümümüzde PHP forumlar hakkında da sorular sorabilir paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
foresttgump
Acemi Üye
Acemi Üye

YARDIM PHPBB

Mesaj gönderen foresttgump »

ARKADAŞLAR BEN PHPBB KONUSUNDA YENİYİM BENİM Bİ KAÇ SORUM OLACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

1- wkhost.net den alan adı aldım (bedava) ama phpbb dosyasında ki .php uzanlıları buraya yükleyemiyorum. Bunun nedeni nedir?

2- wkhost.net den bunu yapamazsam bildiğiniz bedava hosting var mı bu işi yapabileceğim. Eğer yoksa paralı alacam. Ama parayla almadan bedava hostinde biraz kendimi geliştirmek istiyorum. Bedava yoksa mecbur parayla alacaz artık.

3- Parayla alan adı alacaksam bunu en güvenilir hangi siteden alırım. Bu alan ın özellikleri ne olması gerekir.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: YARDIM PHPBB

Mesaj gönderen VSaBaH »

foresttgump yazdı:ARKADAŞLAR BEN PHPBB KONUSUNDA YENİYİM BENİM Bİ KAÇ SORUM OLACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

1- wkhost.net den alan adı aldım (bedava) ama phpbb dosyasında ki .php uzanlıları buraya yükleyemiyorum. Bunun nedeni nedir?

2- wkhost.net den bunu yapamazsam bildiğiniz bedava hosting var mı bu işi yapabileceğim. Eğer yoksa paralı alacam. Ama parayla almadan bedava hostinde biraz kendimi geliştirmek istiyorum. Bedava yoksa mecbur parayla alacaz artık.

3- Parayla alan adı alacaksam bunu en güvenilir hangi siteden alırım. Bu alan ın özellikleri ne olması gerekir.

Arkadaşım ücretsiz sistemlerin phpBB konusunda birçok kısıtlamaları mevcut ( veritabanı yedekleme, resim yükleme vs.) ve de o kadar emek verdiğin site bir anda silinip gidebiliyor. Yani ücretsiz sistemle büyük bir forum oluşturman çok zor. Yani bence ücretli bir sisteme geçmelisin. Zaten emek verdiğin o forumdan ücretli bir alana geçmek bazen mümkün olamayabiliyor. ( Yedekleme seçeneği olmadığından ) İşte o zaman emekler boşa gider. Bi önemli mevzu ise reklam. Kendi Google Adsense reklamını yerleştiremiyorsun çoğunda çünkü onlar kullanıyor.

Parayla alan alacaksan da sunucu özelliklerine dikkat etmen gerekir. Sayfaların hızlı açılması gerekir. Yani Türk sitelerini öneririm çünkü yabancı sitelerden destek alman neredeyse imkansız. Destek konusu çok önemli bana göre.

Ücretli deyince insanlar şöyle biraz tedirgin oluyor ama ücretleri duyunca rahatlıyorlar :) Bence hiç uğraşma ücretsiz hostlarla. Onların reklamları bile sıkıntı verir sana yakında.

Şayet Köstebek Forum gibi bir forumun olsun istiyorsan bana özel mesajdan ulaşırsın sana her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Çok phpBB sitelerin kurulmasında yardımcı oldum. Zaten phpBBTurkey.com da da yetkiliyim ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
foresttgump
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen foresttgump »

tamam dostum çok sağol alan alınca seninle iletişime geçicem

Kullanıcı avatarı
Erhanbay
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Erhanbay »

eğer php destekli ücretsiz host istiyorsa LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! öneririm.ve hiçbir şekilde siten kapanmaz..

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Erhanbay yazdı:eğer php destekli ücretsiz host istiyorsa LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! öneririm.ve hiçbir şekilde siten kapanmaz..

Benim dizini öyle bi kapattılar ki onlar yedekleri bile alamadım Erhan ne diyorsun sen... :D

Hem de sebep olarak php döngüleri gösterdiler. Hani çok trafik yiyor ya toplist siteleri o yüzden öyle sitelerin kurulması yasakmış.

Bence ücretsiz hostlardan hayır gelmez adama. Çok sitem gitti zamanında.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
Erhanbay
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Erhanbay »

Ben geçen sene dandik bi script kurdum bişey yapmadılar..Eğer volkan adworktopsites kurduysan normaldir aslında çok cpu yiyor :D