Misafirlerden Link gizleme

Bu bölümümüzde PHP uzantılı web sayfaları hakkında aradığınıza ulaşabileceksiniz..Kodlar, programlar ve daha niceleri.. Ayrıca bu bölümümüzde PHP forumlar hakkında da sorular sorabilir paylaşımlarda bulunabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
serhanorak
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen serhanorak »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!
misafirlerden Link gizleme bu modu kurduktan sonra bazı kelimeler de türkce karakter sorunu yaşadım .. bu sorunu bulamıoyorum neden acaba değiştirelen dosyolar

/includes/bbcode.php

Kod: Tümünü seç

---------------BUL---------------

'BBCODE_GUIDE'         => 'Biçim kodu rehberi',

---------------ALTINA EKLE---------------

'BBCODE_GIZLI_LINK'         => '<b><font color=red>Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz.</font> Üye olmak için Tıklayınız.</b>',

/includes/bbcode.php

function bbcode_tpl_replace($tpl_name, $tpl)
           {
              global $user;

static $replacements = array(
                 'quote_username_open'   => array('{USERNAME}'   => '$1'),
                 'color'               => array('{COLOR}'      => '$1', '{TEXT}'         => '$2'),
                 'size'               => array('{SIZE}'      => '$1', '{TEXT}'         => '$2'),
                 'img'               => array('{URL}'      => '$1'),
                 'flash'               => array('{WIDTH}'      => '$1', '{HEIGHT}'         => '$2', '{URL}'   => '$3'),
                 'url'               => array('{URL}'      => '$1', '{DESCRIPTION}'   => '$2'),
                 'email'               => array('{EMAIL}'      => '$1', '{DESCRIPTION}'   => '$2')
              );

$tpl = preg_replace('/{L_([A-Z_]+)}/e', "(!empty(\$user->lang['\$1'])) ? \$user->lang['\$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '\$1')))", $tpl);

if (!empty($replacements[$tpl_name]))
              {
                 $tpl = strtr($tpl, $replacements[$tpl_name]);
              }

return trim($tpl);
           }

---------------BUNUNLA DEĞİŞTİR---------------

function bbcode_tpl_replace($tpl_name, $tpl)
           {
              global $user;

static $replacements = array(
                 'color'               => array('{COLOR}'      => '$1', '{TEXT}'         => '$2'),
                 'flash'               => array('{WIDTH}'      => '$1', '{HEIGHT}'         => '$2', '{URL}'   => '$3'),
                 'url'               => array('{URL}'      => '$1', '{DESCRIPTION}'   => '$2'),
                 'email'               => array('{EMAIL}'      => '$1', '{DESCRIPTION}'   => '$2')
              );

static $replacements2 = array(
                 'url'               => array('{URL}'      => 'ucp.php?mode=register', '{DESCRIPTION}'   => 'warn_link'),
              );

$tpl = preg_replace('/{L_([A-Z_]+)}/e', "(!empty(\$user->lang['\$1'])) ? \$user->lang['\$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '\$1')))", $tpl);

if ($user->data['user_id'] != ANONYMOUS)
              {
                 if (!empty($replacements[$tpl_name]))
                 {
                    $tpl = strtr($tpl, $replacements[$tpl_name]);
                 }
              }
              else
              {
                 if (!empty($replacements2[$tpl_name]))
                 {
                    $tpl = strtr($tpl, $replacements2[$tpl_name]);
                 }
                 $tpl = str_replace("warn_link", $user->lang["BBCODE_GIZLI_LINK"], $tpl);
              }

return trim($tpl);
           } 

viewtopic.php

$message = censor_text($row['post_text']);

if ($user->data['user_id'] == ANONYMOUS)
           {
           $message = preg_replace( '/<.*href="(.*?)">(.*?)(<\/a>)/', '<a href="ucp.php?mode=register">'.$user->lang["BBCODE_GIZLI_LINK"].'</a>', $message );
           } 

/language/tr/common.php

'BBCODE_GUIDE'         => 'Biçim kodu rehberi',

'BBCODE_GIZLI_LINK'         => '<b><font color=red>Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz.</font> Üye olmak için Tıklayınız.</b>',

Değişen Dosyolar Bunlar Fakat Ben Common.php Dosyasında Değişme Yaptım.. Genede Ordakikodun altına Eklme yerine bunu ekledim gene olmadı sorun..

'BBCODE_GIZLI_LINK' => '<b><font color=red> &Uuml;ye Olmad&#305;&#287;&#305;n&#305;z &#304;&ccedil;in Bu Linki 

G&ouml;remiyorsunuz.</font> &Uuml;YE OLMAK &#304;&Ccedil;&#304;N TIKLAYINIZ.</b>', 
En son Anonymous tarafından 14 Ağu 2009 [ 01:17 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Kodlar için Resim düğmesini kullanınız... Böyle karışık oluyor.

Sitenizi inceledim bi sorun göremedim. Link gizleme çalışıyor. Nerede karakter sorunu var?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serhanorak
Acemi Üye
Acemi Üye

Kayıt a bak giriş e bak :) dogum gunune bak bunlar gibi bir cok site açıltıktan sonra site ismine bak mozillada

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serhanorak yazdı:Kayıt a bak giriş e bak :) dogum gunune bak bunlar gibi bir cok site açıltıktan sonra site ismine bak mozillada

Notepad++ gibi gelişmiş yazı düzenleyici programlar kullanarak yapın kod değişikliklerinizi yoksa bu tür hataları çok alırsınız.

Sorunu çözmek için common.php dosyasının orjinal halini atıp önbellek temizliği yapınız.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
serhanorak
Acemi Üye
Acemi Üye

Atıyorum O zaman Da

Bu Mod Kullanmıyor... Yani Linkleri Görmek İçin Üye Olunuz Cıkmıyorr...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serhanorak yazdı:Atıyorum O zaman Da

Bu Mod Kullanmıyor... Yani Linkleri Görmek İçin Üye Olunuz Cıkmıyorr...

Özel mesajıma cevap alamadım?
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
serhanorak
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesela Suan Orjinal Dosyasını Attım O Kodu Atmayı Tekrar Mı Denicem Bu Arada common.php ye hangi kodu eklicem bi benim yaptıgım kod war bide orjinal ordaki ordaki bozuk cıkartıor benim ki si düzgün cıkıor

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

serhanorak yazdı:Mesela Suan Orjinal Dosyasını Attım O Kodu Atmayı Tekrar Mı Denicem Bu Arada common.php ye hangi kodu eklicem bi benim yaptıgım kod war bide orjinal ordaki ordaki bozuk cıkartıor benim ki si düzgün cıkıor

[*]Öncelikle dediğim programı indiriniz: Notepad++
[*]Sonra orjinal bir common.php dosyası bulup o programla değişiklikleri yapınız. (Kurulum dosyasında common.php için ne değişiklik isteniyorsa onu yapmalısınız.)
[*]Sonra değişiklik yaptığınız son dosyayı ftp'ye gönderiniz.
[*]Ön bellek temizliği yapınız.
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
serhanorak
Acemi Üye
Acemi Üye

Tşk Ederim Bu Konuyu Halletmiş Bulunmaktyım Dediğiniz Gibi Note Belgesi Türkce Karakter Sorunu Cıkartıoyor :) Notepad++ İşe Yaradı Yardımlarınızdan Dolay Tşk Ederim..