kaymakamlık ve emniyet talep üzerine (!) türk bayrağını indi

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

kaymakamlık ve emniyet talep üzerine (!) türk bayrağını indi

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Türk Bayrağı rahatsız etti!

Mehmet Bölükbaşı Üsküdar’daki villasının terasında Türk bayrağı dalgalandırdığı için kaymakamlığa şikáyet edildi
26 Ağustos 2007 Pazar 10:16
Mehmet Bölükbaşı Üsküdar’daki villasının terasında Türk bayrağı dalgalandırdığı için kaymakamlığa şikáyet edildi. 68 yaşındaki Bölükbaşı bayrağı indirmesi için gelen polislere "Kanımı rengine verdim, inmemesi için canımı da veririm. Şikáyet eden gelsin. İndirebiliyorsa o indirsin. Ben indirmiyorum" dedi.

TRABZONLU komando Asteğmen Mehmet Bölükbaşı, 1961’de Eğirdir Dağ Komando Okulu’ndan, düzenli ordunun kurulmasında görev yapmak üzere Kıbrıs’a gönderildi. Direnişçilerden Necla Bölükbaşı’yla evlenip, askerliğini bitirdikten sonra Türkiye’ye döndü. Daha sonra İngiltere’ye yerleşen çift, 6 yıl önce İstanbul’a döndü. Çift, villalarına yerleşince terasa direk dikip, Türk bayrağı astı.

Uzun süredir dalgalanan bayrak, kim olduğu belirlenemeyen bir komşuyu rahatsız etti. Doçent olduğunu ve adının Hasan İşcan olduğunu söyleyen bir kişi, Üsküdar Kaymakamlığı’na başvurarak, bayrağın kaldırılmasını istedi. Kaymakamlık, bayrağın yırtık ya da soluk olduğunu düşünerek Bölükbaşı’nın evine iki polis memuru gönderdi. 23 Ağustos’ta polisler, bayrağı indirmesini isteyince Bölükbaşı’nın yanıtı "Kanımı rengine verdim, inmemesi için canımı da veririm. Şikáyet eden kimse gelsin. İndirebiliyorsa o indirsin. Ben indirmiyorum" oldu. Polisler de bayrağın neden indirilmesi gerektiğini anlamadılar. Yırtık, soluk ya da şekilsiz değildi. "Biz emir kuluyuz" diyerek giden polisler, önceki gün de tebligatı hatırlattılar. Bayrağı indirmeyen Mehmet Bey, şikáyete ve tebligata inat bahçesine dikmek üzere bir direk ısmarladı. Şimdi daha büyük bir bayrağı göndere çekmek için direğin gelmesini bekliyor.

KAYMAKAM: SORUN YOK

Üsküdar Kaymakamı Erdoğan Bektaş şikayet üzerine bayrağı incelettirdiğini belirterek "Vatandaş istediği yere bayrak asar. Bizim hassasiyetimiz, bayrağın eski, yırtık, biçimsiz olmaması. Yıpranmışsa biz yenisini bile veririz" dedi. Bektaş, Bölükbaşı’nın bayrağında herhangi bir problem olmadığını belirterek, polislerin villaya ikinci kez gidişinin, şikáyetin yinelenmesi üzerine yanlışlıkla olduğunu söyledi.

26/08/2007 basından

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Mehmet Bölükbaşı Üsküdar’daki villasının terasında Türk bayrağı dalgalandırdığı için kaymakamlığa şikáyet edildi

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

diyarbakırda oluyodu böyle şerefsizlikler amma istanbulda olduğunu ilk kez duymaktayım. hayret....

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

istanbulun yüzdelik insn dağılımı önemli yüzde kaçı şerefsiz yüzde kaçı namussuz....

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

biliyorum tuğrul orda da şerefsiz çok ama türkiyenin en büyük şehri ve batıda bir şehir. ilginç. şaşırdım yani

Kullanıcı avatarı
CanoCan
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen CanoCan »

Gönüllerdeki bayrak inmesin...
Bayragi direkten indirirlerde kalpten???
Onu indirmeye calisanlar serefsiz.
Direkten indirenler degil.