Zafer Bayramı !!!

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
HeRa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Zafer Bayramı !!!

Mesaj gönderen HeRa »

Resim

30 Ağustos’un anlamı ve önemi bizde ne kadar fazla değil mi? Düşünsenize Türkiye’nin kaç farklı noktasında “günün anlam ve önemini” belirten konuşmalar yapılıyor. Komutanlar nutuklar atıyor. Hatta 30 Ağustos günü takvimlerde tatil olarak bile görünüyor. Yani Türk Milleti için çok anlamlı bir gün gibi sanılıyor değil mi? Ama biraz derine inersek öyle olmadığı anlaşılıyor.

Şimdi “bu kadar önemli bir gün için söyleye söyleye bunları mı söyledin” diyebilirsiniz. Hatta daha ağırlarını da düşünebilirsiniz. Ama devamını da okuyun lütfen. Bir düşünün o günlerden bu güne kadar geçen zamanı… Peki şehitlerimizin, uğruna hayatlarını verdikleri milletimizin durumu nedir? Daha 100 yıl olmadan bir millet bu kadar çok hatayı nasıl yapar?
Elin adamı bu vaktini ülkesi için birşeyler yapabilmek için harcarken, biz birşeyler söyleyebilmek için harcadık.

Onlar, bu süre içerisinde iki askerini kaçırdı diye bir başka milletin tepesine binerken, biz içimizde terör örgütlerini besleyerek, askerlerimizi onlara teslim ettik.

Onlar, AB diye bir topluluk kurup güçlerine güç katarken, biz de onlara katılabilmek için 100 yıllık benliğimizden sayısız ödün verdik. Onlar ilerlerken, keyifle bizim gerilememizi izlediler.

Onlar, stadlara ailece bir gösteriyi izlemek için giderken, biz tuttuğumuz takım şampiyon olsa bile bir yerleri kırıp dökmek, bir şeylere küfretmek ihtiyacında hissettik kendimizi.

Onlar kendi ülkelerinde eğitimini aldıkları halde başka dilleri konuşmazken, biz kendi içimizde milleti olmayan bir topluluğa bile dilimizi kirletme iznini verdik. Ve bu topluluk günü geldi Türk bayrağını yaktırdı belki hiçbir şeyden haberi olmayan bir çocuğa, günü geldi gözünü kırpmadan kendi evlatlamızı, kendi topraklarımızda şehit etti.

Onlar televizyonu ve bilgisayarı eğitim ve kültür aracı olarak kullanırken, biz televizyonla birlikte kendi maskotlarımızı yaratıp, onları yükseklere çıkartıp, sonra düşürmeye çalıştık. Şaklabanlara bağımlı hayatın yegane temsilcileri olduk dünyada. Bilgisayarı ise bir zaman sadece karşı cinsten gençlerin buluşma noktası olarak kullandık, şimdilerde ise atarilerin yerini almış durumda.

Onlar bile Atatürk’ü örnek alırken, biz hepimiz lider olmaya çalıştık kendi çapımızda. Atatürk, hem milliyetçi, hem cumhuriyetçi, hem halkçı iken, biz bu unsurları ayırıp kendimize yarayan taraflarını kullanmayı tercih ettik.

Çok derin mevzular değil aslında. Gün yüzünde, alenen belli maddeler bunlar. Bunlar hep kısa vadede millete büyük zararlar vermeyecek, ancak ilerleyen zamanlarda milletin varlığının nedenlerini ortadan yavaş yavaş kaldırabilecek unsurlar. Birilerinin kahramanlık hikayeleri anlatırken, birilerinin de olumsuzlukları anlatması gerekir diye düşünüyorum.

Bunların Zafer Bayramı ile ne alakası mı var? Evet var. Bu Zafer Bayramı bizim bayramımız değil. Biz şu anda Avrupa’nın bize karşı zaferini kutluyoruz. Ve vatanı için kanlarını döken şehitlerimizden teknoloji olarak daha ileride olabiliriz. Ancak onların düşünce ve fikir seviyesine erişmemiz biraz zor görünüyor.

Ancak yine de düşlüyorum ki, bizi güzel günler bekliyor. İnşallah gerçek olur.

ALıNTı...nette gezerken rastladım hoşuma gitti sizlerle paylaşmak istedim...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

teşekkürler........saolasın

Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

Mesaj gönderen Fatma Anne »

Vay biz neymişiz meğer. :yuh: Bu yazıya bakarsanız bir hiçiz... Ülkemizde hiç bir gelişme yok ya da... Her neyse bana çok saçma geldi bu yazı!! :kizgin: Ülkeyi bu kadar yerin dibine vurmak pes doğrusu! :kizgin:

Kullanıcı avatarı
HeRa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen HeRa »

sayın fatma anne amac ülkemizi yerin dibine sokmak deil!!!yapılanları göz önünde tutmak tabii şahsi görüşünüs benim hoşuma gitti paylaştım;)

sende saol tuğrul....

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

tskler paylasım ıcın...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

bana teşekkür etmede ben yazılara genellikle o kadar ayrıntıya inmem kuzen...ben sadece 30 ağustosu mu zu tebrik ettiğin için teşekkür ettim ama yazın gerçekten etik değil bu forumda 9000 yakın üye war sitenin intibası açısından güzel değil....anne teşekkür ederim dikkat etmemiştim