mutlaka okuyun arkdaşlar etkileneceğinize eminim

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

mutlaka okuyun arkdaşlar etkileneceğinize eminim

Mesaj gönderen By_Furkan »

arkadaslar bu yazıdan çok etkilendim ve sizlerle paylasmak istedim.... ( ALINTIR)

bir turk olarak hakkimdirki askerimizle cok buyuk gurur duyuyorum.ve gosterilmek istenmeyen bir korku var dunyada.bu korku o kadar buyukki ancak kendi politikamizla yikilmaya calisiliniyor'.

bu laflar eski ust duzey bir komutanin laflari.arkadasim sayesinde akrabasi olan bu askerle yaklasik 2 saat muhabbet etme firsatim oldu.size baslik atarak konusmalari ozetleyerek yazicam.

İLK GİRİS
cok koyu bir asker muhabbeti oldu.ve oyle seyler anlattiki,askere olan guvenim eskisinin bin kati artti diye bilirim.once turkiyenin dostlarindan bahsediyoruz.
siyasi bilgime dayanarak ben ona biraz bildiklerimi anlatiyorum.teoriler yurutuyorum.ve gelecege dair dusunceler sunuyorum.asiri bir sogukkanlilikla beni dinliyordu taki konu irak a ve amerikaya gelene kadar.

bana yanlis dusunuyorsun dedi ve bazi orneklerle konuyu netlestiren aciklamalarla konusmaya basladi.

11 EYLUL VE SENARYOLARİ
turk askeri o kadar buyukki,birak amerikasini birak rusyasini hic bir ulke bu ulkeye askeri operasyon duzenleyemez.
disarida insanlarin kafasinda tereddutler var.amerika napiyor,amerikanin bidahaki hedefi kim,amerika turkiyeye saldiracakmi.
bunlar zaten amerikanin insanlar arasinda konusulmasini istedigi konular.bu konular 11 eylulden beri dunyada genel siyasete girmis durumda.

askeriyede teori olmaz.askeriyede senaryo olmaz.bir ulke bu duruma geldiyse anlayinki bazi yerlerde aciklilklar baslamis demektir.bir ulkenin topragi bu kadarmi degersiz de boyle senaryolara gore haraket ediyor!!

İRAKİN GELECEGİ

irakta isler sarpa sarmis durumda.amerika afganistani hala toparlayamadi.ve toparlayamiyacak.askeri giderleri firlamis durumda.ekonomisinde daraltilar var.ve bu halde iraka girdi.irakta toparlanamiycak.kendilerini hazirlikli zannettikleri zaman bu operasyonlar basladi.ama amerikanin hazirliksiz oldugunu genel kurmay baskanimiz franksi arayarak soylemisti.(hatirlarsaniz hurriyet gazetesinde cikmisti bu telefon konusmasi.franksle bizim genel kurmay baskaninin konusmasi.)komutanda ondan bahsediyor.

amerikanin umr kasr i alamamasi ve digerlerinden bahsediyor.

ve ozetle konusmanin can alici gururlu olaylarina giriyorum.

1: Amerika bize f 16 lari ilk gonderdiginde muhendisler hemen ise koyuldular.planlari yapiyorduk ama hatali cikiyordu.aksaminda sorunlar vardi.yapip yapip bozduk.onlarca defa denedik.amerikayi aradik ellerinden birsey gelemeyecegi gibi laflar zirvaladilar.bu ise o zamanin hava kuvvetleri komutani o kadar kizmistiki muhendisleri bu is icin ayri olarak gorevlendirdi.
2aylik bir ugrasla amerikanin gonderdigi f 16 larin uzerinde oyle bir oynandiki.su anda amerika dahil diger ulkelerin ellerinde bulunan f16 larin 3 kati daha teknolojik ve guclu.

2:amerikanin unlu stratejik kesifcisi (kusura bakmayin ismi aklima gelmedi buraya yazamiyorum)hurriyete bir aciklamada bulunmustu.turkiyenin butun gizli ustlerini biliyoruz diye.bende dahil butun askeriye zamaninda buna gulup gecmistik..yillar once bosalttigimiz yerleri bize bunlar sizin gizli yerleriniz diye onumuze koyuyorlardi.sadece elle tutulur bolu da yeriniz var diyorlardi.musade istediler ve hic bir zaman o musadeyi alamadilar.yillar boyunca yalan olaylarla orayi bulabilmek icin arastima ekibi gonderdiler.her seferinde asker ordan onlari geri gonderiyordu.bir gun boluda vatandaslarimiz kayboldu dediler.valilikten izin aldilar.ve orayi arastirdilar.2 hafta sonra (burayi gulerek soyluyor) arkalarina bakabaka geldiler.ve mizmizlandilar.biz sizin muttefiginiziz niye bize aciklamiyorsunuz diye.(bu kismi anlatirken o cok guldum

3:turkiyede,cogunlukla gencler ve yeni nesil TSK yi gucsuz buluyor.arastirma yapilmadigini,amerikanin susu busu var bizim niye yok diyor.ama hic yazilanlara ve duyduklarina inanmiyorlar.askeriye bir sey kesfettiginde yada icad ettiginde bunu direk aciklamaz.insanlar dedikodu dedikleri seyler bazen gercek olabilir.kim demiski amerikada varda bize yok diye.(burda bende sordum nelerimiz var diye.cok net anlatmadan bazi silahlarimizi bazi gurur verici icadlarimizi soyledi)

makine kimyada cok yonlu arasitrmalar yapiliyor.israil teknolojik olarak gucludur.ama demekki turkiyede gucluki kose denen mermi ve silahlari bizle birlikte uretmek gelistirmek istiyor.(burda sinsice goz kirpiyor bana

dunyanin ilk en uzun menzilli topunu yaptik.(35 KM!!!)
dunyanin ilk en guclu top atarini (arnoldun terminator 2 nin sonunda kullandigi siz bombasi atan versiyonlu silahi) yaptik.diger ulkelerinki 40 metre de etkisini yitiriyor.bizimki 105 metrede hala etkili.
mp5 yari otomatik tufegi turk silahidir.dunyada askeriyeler dahil en cok kullanilan silahtir.

bunun uzerine atom ve nucleerleri soruyorum bana verdigi cevap.bende dahil cogu yetkili bu silahlarin bizde olup olmadigini bilmez.bunlar en ust yetkililerin bilecegi cok gizli konulardir.ama savunma bakanimizin aciklamasini hatirla'dunyanin bir yerinde aciklanamayan fuze denemeleri yapiliyorsa,kimse diyemez bunu turkler yapmiyor diye'(hurriyet gazetesi gene)

4: (burda bana hafif yuzunde bir bas kaldiris gorunumuyle en onemli seyleri anlatiyor)

sana kisaca turk askerinin basarilarini,gercek dis ulkelerde konusulanlari ve olasi bir savasta turklerin napicagini soyliyeyim.

A:turk askeri dunyanin en iyi ve ciddi ordusudur.(dunya geneli ulkelerin ortak yaptigi arastirma.burda turkiyenin odulu var ve hala bunu almayi basarabilen baska bir ordu yok!)

B:turk hava kuvvetleri dunyanin en iyi pilotlarina sahiptir.nato ve bir cok ulkenin pilotlarini egitiriz.
amerikada duzenlenen gercek savas simulasyonunda(bu bir bilgisayar oyunu ama tam tamina savastir.ve en ust derece dunya ulkeleri tarafindan onaylidir.)
burda dunyanin her ulkesinin en iyi pilotlari savasirlar.bu stratejik simulasyon o kadar zordurki 1 dusman ucagi indirmek bile cok zordur.ama biz naptik.bizim bir tane pilotumuz tek basina iken 8 dusman ucagini indirmistir.bu basarisi pentagonda olay oldu.baskan bush o askerimizi american ordusuna alabilmek icin neler neler yapti.
C:deniz kuvvetlerine yatirimimiz cok yoktur.deniz kuvvetlerimiz cok guclu degildir.ama buda bir stratejidir.3 yani denizlerle kapli bir ulkede soruyorsun kendine dimi nasil bu ulkenin deniz kuvvetleri yoktur diye.(burda guluyor)
onunda bir caresi genel kurmaylikta bulunmustur.ve sana ruslarin gemilerle bogaza girmek istendiginde karsilarina aniden cikan o denizalti olayini hatirlamani istiyorum.(bu olay ruslarin karadenizden bogazlara gecmek istediklerinde karsilarina bir dagin altindan aniden cikan denizaltiyla kacmalari olayi.dagin altinda magaranin oldugu soyleniyor)

D: profesyonel ve gerilla askerligini en iyi bilen ordu bizdedir.hala israil dahil bir cok ulkeye dersler veriyoruz bu alanda.

turkiyenin cogunun genelde bildigi saddamla annesi olayini sordum kendisine ve dogru oldugunu soyledi.ve bana burdan bile bazi seyleri anlayabilecegimi soyledi.ve kisaca ozetle su zamanda turkiyeye bir ulkenin saldirma olasiliginin nerdeyse 0 oldugunu ve TSK nin gucunun tum dunyada bilindigini soyledi.ve su ornekle konusmasina devam etti.

İhtilal halinde su anda bile turkiye dunyada en cok askeri cikarabilen ulke.ne amerika ne 1.5 milyarlik cin nede baska ulkeler.

19.5 MİLYON!!!!

2 saatte o kadar cok konustikki anca bu kadarini yaziyorum beyler.olmadi digerlerinide bi zaman yazarim.bu konusmalar beni o kadar etkilediki ve gururlandirdiki artik oyle aptal geregi olmayan bos karsitlara inanmam.ve ne mutlu turkum diyene.

unlari bana anlattiginda kafamda olan sorularin bir kismi cevaplanmisti.ama askeriyeye ve siyasete olan ilgim dogru duzgun gulmeyen hala askeri ciddiyete sahip bu komutanida guldurmustu.arkadasima donup 'nerden buldun olum bu adami' diyordu bana askerligimi sordu.'yaptinmi askerligini erhan?'

'hayir yapmadim daha komutanim' diye cevap verince,yasimi sordu'e oglum kac yasindasin sen'

'25 komutanim' deyince kaslarini catarak '18 i ele alirsak 7 senedir sallamissin askerligi.yoksa kaciyormusun dedi sinsi bakislarla.

size sunu soyliyeyim oyle mimikler,oyle bakislar,hal ve hareketleri konusmasi filan.inanirmisiniz uzerinizde oyle bir ustunluk kuruyorki anlatamam.

ben ona zamaninda bordo bereli olmak istedigimi soyleyince lafi yapistirip bordo berelilerden bahsetmeye basladi.
'sen hem tsk nin gururu bordo bereli olmak istiyorsun hemde yas 25 olmus hala askerligi salliyorsun,bunda bir celiski yokmu erhan!'

devamı geliyo hmn
En son By_Furkan tarafından 22 Haz 2008 [ 21:14 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

TTSK NİN GURURU BORDO BERELİLER

Bordo berelilerin gorevi ozel harekat ve savunmadir.yillarca ppk dahil bir cok yasadisi örgüte kan kusturmuslardir.farkli araliklarla yapilan dunya ozel kuvvetler taarruz,savunma yarismalarinda 2 defa disinda hep birincilikle donmektedirler.ne amon'u ne delta force'u bordo berelilerin onunde ayakta kalamadi.almanya,fransa dahil bir cok avrupa ulkesi ozel kuvvet egitimi aldirmak icin siradalar.ama bordo berelilere verilen egitimin %30 u o ulkelere gosteriliyor.
ozel operasyonlarda sessizlik ve hiz en onemli degerdir.

K.lock dedikleri kilitleri delta force dahil diger ulkeler 10,13 saniye arasi acarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede aciyorlar.

200 metrede hala nokta atisi yapabiliyorlar.

(bu arada lafa atilip bordo berelilerin egitimini sordum.verdigi cevap kafami karistirdi.)

ordudaki cogu askerin hayalidir bordo bereli olmak.ama bu is her babayigitin altindan kalkabilecegi bir is degildir.sen karini,colugunu cocugunu ,***** babani yok sayabilirmisin erhan?

(bu laf uzerine sordum nasil yani komutanim diye)

bak oglum bordo bereli bildiginiz askerlere benzemez.tabiri yerindeyse yaninda ailesini kesseler umursamazlar.o askerlerin egitiminde duygusallik diye birsey yoktur.ben onlarin komutani olsam ve vurun beni desem 2 ci bir emir beklemez.vururlar.egitimlerinde bir insanin basarabilecegi noktanin ustunde ki isler icin egitim alirlar.kisacasi en agir sartlar onlar icindir.iste bordo bereliler bundan dolayi bir numaradir.iraktaki catismalarda komando ve piyade birlikleri pkk lilarla catisirken bordo berelileri her zaman catismanin arasina atarlar.ve belki 3 saattir suren bir catisma 20 dakkaya son bulur.

pkk lilara bir soru sorariz yakaladigimiz zaman:
'Turk askerinin geldigini nasil anlarsin'?

sarjorunu ustumuze bosaltarak

'commandonun geldigini nasil anlarsin'?

yarim sarjoru ustumuze bosalttigi zaman

'peki bordo berelinin geldigini nasil anlarsin'?
AK

iste oglum bordo bereliler boyledir.sana 3 olay anlaticam o olaylar biraz daha detayli aciklar sana kim olduklarini.(arkadas o sira beni durtukledi iyi dinle burayi diye)

olay 1:doguda bir gece 12 kisilik bir commando birligi aldigi talimat uzerine daga cikiyorlar.dagada gezerken pkklilarla catismaya giriyorlar.ama pkk zannettikleri aslinda o gece orda devriye gezen baska bir bordo bereli tim.commandolarin hepsi sehit dusuyor.bordo berelilerde de ise hic kayip yok..olaylar ogrenildiginde commando birliginin komutani catisma yerine gidiyor.gittigi zaman sehitlerin oldugu yerde yuzlerce bos kovan goruyor.bolgeyi arastirdiklarinda biraz asagisinda 12 bos kovan buluyorlar.
sifrelerin birbirlerine soylenmemesi ve aradaki ihmalkarliklar yuzunden 3 komutan ceza aliyor.

olay 2: (burda koyun ismini yazmiyorum beyler)11 kisilik bir bordo bereli timi bir koyun guvenligini sagliyor.halk onlara cok samimi ve sicak davraniyor.pkklilar bu timi bir gece pusuya dusurup hepsini sehit dusuruyor evladim.ve kiyafetleri dahil butun esyalarini alip kendileri giyiyor.o koyde bordo bereliler sehit dustu diye bayram havasi var.aylarca koruduklari o koyden bir hain pkklilara bilgi sizdiriyor.koyun komple pkkli oldugu sonradan cikiyor ortaya.pkklilarin bu yaptigi anca 2 ci ayinda cikiyor ortaya.ve oraya 4 kisilik bir bordo bereli birligi gidiyor.

sonuc: 2 saat sonra o koyden tabiri caizse eser yok oglum.

olay 3:amerikanin askerlerimizin kafasina cuval gecirdigi o olayda orda 2 bordo bereli vardi.eger orda baslarindaki komutan emir verseydi,ne ordaki 45 amerikali asker ne diger 20 kisilik kurtler hicbiri sag cikmazdi.orayi oyle bir savunurlardiki cok kanli biterdi.ve o binanin altinda kilolarca patlayici vardi guvenlik icin.en kotu ihtimal orayi ucurmalari bile bazi seylere net bir cevap olurdu.

o olaydan sonra orda bordo bereli oldugunu o zamanki amerikalilarin basindaki komutan ogrendi ve telefonla genel kurmayi aradi.

'askerlerinizin gosterdigi anlayis beni cok mutlu etti.tanriya bin sukurki askerleriniz askerlerimizi evlerine sagsalim gonderdi' [/
color]
TSK N]SAS VE SAT

bu olaylari anlattiktan sonra gercekten buyuk gurur ve huzun yasadim.ama komutanimiz cok sakin ayni tutumla konusmasini surduruyordu.konuyu SAS ve SAT a getirdi.ve devam etti.

bordo bereliler disinda TSK nin bircok birimi vardir oglum.bunlarin herbiri birbirinden degerli askerlerdir.sas ve sati duymussundur.o askerlerde cok agir egitimden gecerler.

al sana bu egitimden 2 ornek.

sas'a veya sat'a girecek olan adaylar bos bir araziye goturulur.uzerlerinde don ve aklet disinda hic bir sey bulundurulmaz.bu adaylara bir yol gosterilir.bu yolun sonunda onlari bir kulube bekler.onlardan 6 kilometrelik yolu 1 saatte almalari istenir.ve oraya gitmek icin yola koyulurlar.adaylar ciktiktan 10 dakka sonra peslerine herbiri icin ozel sirf öldurmek icin egitilmis kopekler birakilir.

1 saat doldugunda komutanlar ve denetciler yola koyulur.o yolda oglum o kopeklerin cesetlerini bulurlar genelde.adamlar ciplak elle yada disleriyle o kopekleri parcalamistir.

hemen sordum 'peki komutanim hicmi egitim zaiati olmuyor diye'hemen cevap verdi.

olmaz mi oglum olmazmi.

diger bir egitimdede adaylarin hepsi zodiak botlarla denizin ortasina goturulurler .ve birakilirlar.belli bir saat sonra oraya tekrar bir botun onlari almaya gelinecegini bildirip ayrilirlar.

direncli olan yaklasik o suda 3 saat hayatta kalmayi basarir.egitim zaiati cok olur bu egitimde.bot geri geldiginde kesinlikle durmaz.yanlarindan gecer.tutundun tutundun tutunamadin bir 3 saat daha beklersin.her seferinde boyle olur.

ve sas&sat da su anda 1 numaradir oglum.daha bu adamlar oyle egitimler gorurlerki bir insanin imkansiz dedigi seyler
İN STRATEJİSTLERİ

Turk silahli kuvvetlerinin sitratejistleri yuzlercedir.komutanlarin altinda cok onemli ve kidemli insanlardir.oyle stratejilerimiz vardirki oglum bosuna demedik suriyeye 5 dakkada kuzeyinizden girer guneyinizden cikariz diye.

askeriye hicbir zaman bos laf etmez oglum.savas stratejisi simulasyonlarinda hep galip TSK cikmistir.ve stratejistleri hic bir casus yakalayamaz.belki senin sokakta gorup ilgilenmedigin bir adam bile TSK nin kadrolu stratejisti olabilir.yuzlerce stratejist binlerce basvurunun arasindan ozenle seildi ve seciliyor.bu adamlarinda sinavlari cok zordur.en ust kademeye ulasabilen ler olasi bir dunya savasi simulasyonunda sinava tabi tutulurlar.bazilari o kadar zekiki bazi komutanlardan bile daha iyi okuya biliyorlar durumu.

Bu insanlarda komutanlardan sonra en onemli insanlardir oglum.ve bu staratejistler TSK ya bir seyi tekrar kanitlamistir.

HER TURK ASKER DOGAR.

yazim bu kadar beyler.sizlerle komutanimizla yaptigim konusmayi umarim detayli aktara bilmisimdir.

NE MUTLU TURKUM DİYENE.

devamı

not(alıntıdır)
[/color]
En son By_Furkan tarafından 22 Haz 2008 [ 21:25 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

: Amerika bize f 16 lari ilk gonderdiginde muhendisler hemen ise koyuldular.planlari yapiyorduk ama hatali cikiyordu.aksaminda sorunlar vardi.yapip yapip bozduk.onlarca defa denedik.amerikayi aradik ellerinden birsey gelemeyecegi gibi laflar zirvaladilar.bu ise o zamanin hava kuvvetleri komutani o kadar kizmistiki muhendisleri bu is icin ayri olarak gorevlendirdi.
2aylik bir ugrasla amerikanin gonderdigi f 16 larin uzerinde oyle bir oynandiki.su anda amerika dahil diger ulkelerin ellerinde bulunan f16 larin 3 kati daha teknolojik ve guclu.
bu doğrumu ya hemşerim...walla fena etkilendim....

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

ben doğruluğunu pek bilmiyorum ama eski bir komutanmış adam doğru olabilir.

Kullanıcı avatarı
ada_güzeli
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen ada_güzeli »

etkılenmemek mumkun mu

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

ada_güzeli yazdı:etkılenmemek mumkun mu

bende onun başlığı etkileneceğinizden eminim yazdım ;)

Kullanıcı avatarı
bycarizma
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen bycarizma »

Bir TÜRK dünyaya bedel diye boşuna dememişler bizde 72 milyon var gerisini siz düşünün :D Ellerine sağlık kardeşim paylaşım için tşkler
=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

millet biraz uzun ama bir 5 dakikanızı ayırıp okusanız eminim çok etkileneceksiniz

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

yabunu okudum bir daha okuyayım dedim sonuna kadar çok sıkıldım biraz renklendirsen ii olur

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

tamam Mtuğrul renkledirelim hemen yorumun için teşekkürler