İsmail Türüt'ün mahkemelik olduğu klip [Plan yapmayin Plan]

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Arkadaşlar son günlerin olay videosu haline gelen İsmail Türüt'ün Plan yapmayın Plan adlı klibini sizle paylaşmak istedim.

[youtube][/youtube]

Bu klibteki görüntüler sıradan bir vatandaşımız tarafından düzenleşmiş, internette bu konuda birçok kilp olmasına rağmen bu klibi sizle paylaşmamın sebebinini aşağıda sözlerini büyük kırmızı harflerle yazdığım dizelerdeki görüntülerden anlayacaksınız!

Arkadaşlar bu klibe yorum yapmak istemiyorum. İyi, kötü dememeyeceğim.
YORUM SİZİN!

Plan Yapmayın Plan
Gitmez Karadenizde
Kahpelik yalan dolan
Tutmaz Karadenizde

...

Bırakın çan çalmayı
Ermenici olmayı
Millet böyle dolmayı
Yutmaz Karadenizde

O gün öyle desinler
Bugün böyle desinler

Fatihalar, Yasinler
Bitmez Karadenizde

Şerefini Şanını
Ortaya kor canını
Hiç kimse vatanını
Satmaz Karadenizde

Anladık var öcünüz
Belli kuyruk acınız
Kargaşaya gücünüz
Yetmez Karadenizde

Vatan satsa bir kişi
Anında biter işi
Türk ve İslam güneşi
Batmaz Karadenizde...
En son VSaBaH tarafından 20 Eyl 2007 [ 15:22 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Ayrıca;
Ataturk ve Cumhuriyet'e kufur eden Sevki Yilmaz'a Turut'ten ovguler!!!!!!!!!!!!!

Hrant Dink cinayeti saniklarina ima yoluyla ovguler dizen sarkisiyla buyuk tepki ceken turkucu Ismail Turut, siyasi bestelerine, radikal Islami soylemleriyle dikkat ceken Refah Partisi Rize Milletvekili Sevki Yilmaz ile basladi. Sevki Yilmaz icin, "Islamin Maresali", onu elestiren medya icinse "kahpe" ifadelerini kullanandı İsmail Türüt Devlet Bahceli icin de sarki yazan Turut, bu donemde yeralti dunyasinin taninmis ismi Sedat Peker icin de bir beste yaptı ..Hrant Dink'in katil zanlilarina ovdugu dizelerin yer aldigi sarkiya tepkiler buyurken sonra habercilerin sorularini yanitlamaktan kacinan Ismail Turut ise, Sedat Peker ve Alaaddin Cakici'nin kendisi icin mafya degil 'belirli bir siyasi dusuncenin lideri' oldugunu vurguluyor.

94 yilinda bakin Sayin Turut bir sarkisinda neler neler demis:

Esselamunaleykum deyip baslayacagim
Mekke'de Mina'da Seytan taslayacagim
Ibreti alem icin gidin Rize'ye bakin
Sevki Yilmaz hocama gidin nazar boncugu takin
Bu medya kahpe, her seyi abartiyor
Hocamin icraatlari gogsumuzu kabartiyor
30 tane dosyaya bilmem ki ne yazdilar
Sadece beni degil bir milleti uzduler
Mucahit Sevki Yilmaz Islam'in maresali
Bunlarin kanlarinda var Allah'in nisani
Sonunda karar verdik, sen vekil olmalisin
Rizelilerin haklarini orada aramalisin.

Bunca yıl koynumuzda yılan beslemişiz...bu konuyu bir süredir biliyordum ama klibini izlememiştm dinlemeye fırsatımda olmadı ama bu son olacak sanırım Bay türüt için !!Sayende aklıma geldi bende ufak notlar eklemek istedim internet sitelerindeki bazı haberlerden teşekkrler VSaBaH =D>

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

prensess yazdı:

Hrant Dink cinayeti saniklarina ima yoluyla ovguler dizen sarkisiyla buyuk tepki ceken turkucu Ismail Turut, siyasi bestelerine, radikal Islami soylemleriyle dikkat ceken Refah Partisi Rize Milletvekili Sevki Yilmaz ile basladi. Sevki Yilmaz icin, "Islamin Maresali", onu elestiren medya icinse "kahpe" ifadelerini kullanandı İsmail Türüt Devlet Bahceli icin de sarki yazan Turut, bu donemde yeralti dunyasinin taninmis ismi Sedat Peker icin de bir beste yaptı ..Hrant Dink'in katil zanlilarina ovdugu dizelerin yer aldigi sarkiya tepkiler buyurken sonra habercilerin sorularini yanitlamaktan kacinan Ismail Turut ise, Sedat Peker ve Alaaddin Cakici'nin kendisi icin mafya degil 'belirli bir siyasi dusuncenin lideri' oldugunu vurguluyor.

Yorumların için teşekkürler prensess...

Rica etsem bana şu alıntı yaptığım kısmın olduğu haberin kaynağını verebilir misin? İncelemek istiyorum.

Şimdiden sağol.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

vatan millet satanları taşlayan bi klip bu bir başkaldırış devrik bi düzenin haksız yargının ayaklar altında ezilmesidir...ogün samanst dan girdi az kaldı türkiyenin hepsini buna laet edeceklerdi...herşey yanlı bu ülkede...en önemlisi bu klibin milliyetçi düşünen kardeşlerimize sıçratılması ve dolayısıyla bizlerin zarar görmesi anlamınba gelmektedir....Mhp ile bağlantısı olmayan bu insanlar dayandırdıkları şeyi de dava olarak nitelendirmektedirler...Bu son derece yanlıştır..milliyetçileri üzmek dağıtmak kendine bigane bi hale geitrmek için yapılmıştır...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

M.TUĞRUL, görüşlerin için teşekkürler...
Hemen tekrar hatırlatıyım internette bunla ilgili birçok görüntü varken benim bu görüntüyü koymamdaki sebep, kesinlikle MHP'li bir kişi tarafından düzenlenmiş olması değildir. Bu klipte Ogün Samast ve Yasin Hayal'in isimlerinin geçtiği yer vurgulanmıştır o yüzden.

Görüntüleri koyarken benimde aklıma geldi. Kimseyi suçlamak/aklamak değil niyetim.

Dün akşam Show TV Ana Haber'de de aynı bu klip gösterildi. Demek ki bazı şeyleri iyi yakalayabilmişiz... ;)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

1-İsmail TÜRÜT'ün yaptığı bir klip değil bu, başlık yanlış......

2-Zaten mahkemelik olan klip de bu değil....

3-Ben kötü bir niyetle hazırlandığını zannetmiyorum...

4-Ne kadar okusamda sözlerini, bir Ermeni düşmanlığı göremedim....

5-Her zaman olduğu gibi yine Karadenize yükleniyor....

6-Bu klbin yaklaşık 20 değişik versiyonu var....

Kullanıcı avatarı
KizilOtesi
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen KizilOtesi »

Evet, Reha'nın da dediği gibi İsmail Türüt'e ait değil bu klip, herhangi bir youtube userinin hazırladığı alalade bir klip ayrıca bu şarkıya öyle acemice çok klip çekilmiş.Hakkında soruşturma açılan klip de bu değil.Dava konusu olan klipte ''Vatan satsa bir kişi, anında biter işi'' dizelerinde Dink'in cansız bedeninin yerde yatışı gösteriliyor.''Fatiha'lar, Yasin'ler bitmez Karadeniz'de'' dizelerinde ise Yasin Hayal ve Dink cinayeti soruşturmasında adı geçen şahıslar gösteriliyor.Dün akşam bir ana haber bülteninde şarkıyı yapan Ozan Arif'in yorumları vardı:''Bu şarkı benim diğer şarkılarım gibi çocuğumdur, ona ancak ben elbise giydiririm.Benim çocuğuma başka elbise giydiriyorlar'' dedi.Buradan da anlayacağımız gibi olay maksatlı olarak çarpıtılıyor ve bu vatanın gerçek sevdalılarını üzüyor...Gazetecinin Dink'i öldürenlere katil diyor musunuz? sorusuna Ozan Arif:''İnsanın canını alan herkes katildir, İmralı'dakine katil diyemeyenler utansın'' dedi.Ortada bir suç varsa bu şarkıya böyle bir klip çekenin suçudur ve klip maksadını aşmıştır...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

reha37 yazdı:1-İsmail TÜRÜT'ün yaptığı bir klip değil bu, başlık yanlış......

2-Zaten mahkemelik olan klip de bu değil....

3-Ben kötü bir niyetle hazırlandığını zannetmiyorum...

4-Ne kadar okusamda sözlerini, bir Ermeni düşmanlığı göremedim....

5-Her zaman olduğu gibi yine Karadenize yükleniyor....

6-Bu klbin yaklaşık 20 değişik versiyonu var....

Reha ne kadarda güzel maddelemişsin madem bende sana cevapları maddeleyerek vereyim.

C.1) İsmail Türüt'ün yaptığı bir klip değil tamam ama yargılanmasına yol açan klip bu. İsmail Türüt bir klip yüzünden yargılanıyor ve klibte şarkıyı söyleyen o olduğu için bu şekilde bir başlık açtım. Klibi yapan belli değil. Başlığı daha açıklayıcı olacak şekilde değiştirdim.

C.2) Ben Show TV'de bu klibi gördüm. O mudur değil midir bilerek koymadım ama yinede bu olduğunu sanıyorum. Çünkü haberde birkaç karesini görebildim. (Bayrağımızın üzerinde silah olan bölüm, Ogün ve Yasin'in olduğu bölüm)

3. 4. 5. maddeleri geçiyorum. Düşüncelerine saygılıyım.

C.6) Bu klibin 20 değişik versiyonu olduğu doğru ama bence bu klip bazı gerçekleri görmemizi daha da kolaylaştırıyor.
En son VSaBaH tarafından 20 Eyl 2007 [ 15:24 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

KizilOtesi yazdı:Hakkında soruşturma açılan klip de bu değil.Dava konusu olan klipte ''Vatan satsa bir kişi, anında biter işi'' dizelerinde Dink'in cansız bedeninin yerde yatışı gösteriliyor.''Fatiha'lar, Yasin'ler bitmez Karadeniz'de'' dizelerinde ise Yasin Hayal ve Dink cinayeti soruşturmasında adı geçen şahıslar gösteriliyor.

Yorumların ve düşüncelerin için teşekkürler KizilOtesi ama senin dediğin tüm görüntüler zaten benim verdiğim videoda mevcut. :huh:
Sende anlatınca iyice karar verdim bu olduğuna.

Dikkat edersen Dink'in cansız bedeninin yerde yatışı ve Fatiha'lar, Yasin'ler bitmez Karadeniz'de'' dizelerinde ise Yasin Hayal ve Dink cinayeti soruşturmasında adı geçen şahıslar gösteriliyor görüntülerini görebilirsin.
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

karadeniz müslüman türk halkının yurdudur. buna değinilmiş. vatan satanın yaşamaması gerektiği doğru olarak vurgulanmış. kraldan çok kralcı olduğu gibi ermeniden çok ermenici adamlarla yaşıyoruz. buna tepki gösterilmiş. ülkenin hassas ama dile getirilmeyen sorunları vurgulanmış. ayrıca ozan arif in açıklamalarıda gayet seviyeli. bi adam kendine göre bir klip hazırlıyor ve suçlu ilan edilenler ismail türüt ozan arif ve bunlarla beraber TÜRK milleti....

elbette ıkçılığa hayır. ancak avrupanın sınırsız desteğiyle bize geçmişte ASALA terör örgütüyle bugün ise sözde soykırımla saldıran ermenilere hiç tepki verilmesin mi? elbette ırkçılığa hayır. ben attatük milliyetçisiyim. ben kan yapısına değil kafa yapısına bakarım. ve bu şarkıyı çok desteklemesemde bu kadar karşı olunması da hoş değil. ermenilerin ne yaptığı da belli. ERMENİSTANDA TÜRKLER BU KADAR ÖZGÜR OLABİLİR Mİ?

hrant dink sevmediğim biri. ama öldürülmesi yanlıştı. fakat onun cenazesinde HEPİMİZ ERMENİYİZ diyenler takdir topluyor, ermenici olmayın diyen ozan arif yargısız infaz ediliyor....