Türkiye Malezya olur mu?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ya şimdi olanı konuşalım her ülkenin bir palnı wardır bu plan dahilinde gelişimin gösterir...hangi büyük türk devletinin kültürsüz büyüdüğünü söyleyebilirsiniz...

malezyada bi kültür yok kendinden taviz vererek bu durumlara gelmiş..işte yukarıda din dil kültür herşey yazıyor sizce türk milleti kültürsüz ne kadar büyüyebilir...ahlakı emarelerini yitirmeden ne kadar büyüyebilir..şahsi görüş değil ama bi arpa boyu büyüyemez...ben dilimi kaybettikten sonra kültürüm olmadıktan sonra ne yapayım öyle gelişmişliği...talasdan sonra hangi türk devletinin %95 müslümanlıktan başka bi dine mensup olmuş..

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

prensess yazdı:Bazı Konularda keşke...Ama farkettiyseniz konunun içeriğindeki yoğunluk bakımından Dini yönetim şeklini ele aldım...Ekonomik yada teknolojik alanda değil...Eğer ekonomik,kültürel yada siyasi hayatıyla ilgili birşey olsaydı ve ilgimi bu yönde çekseydi onu inceler ve onu paylaşırdım...zorla oruç tutacağını, namaz kılacağını sandığım için değil Malezya olmaktan korkum...oruç ve namaz gibi ibadetlerimizi yapmak görevimiz zaten benm korkum bu baskıcılığın Din kısmınıyla olandan çıkıp başka yerlere yansıması eğer öyle bir yönetimimiz olursa ki olamaz bizler oldukça...Ama böyle bir düşünce olduğunu bilmenizi istedim..Yorumlarınız için teşekkrler

yaa arkadaşımm şimdi bişi diyecem ama küseceksinn yanii ....ilginizi moral bozmayan bişi çekseydii şaşardımm yanii aynenn kanal D gibisiniz yanii içim karardı yaaa

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Söyleyebilirsin serooo küsmek gibi özelleştirilmiş bir tavır söz konusu bile olamaz...İgimi moral bozan birşey değil ülkesi hakkında haberleri takip eden ve dünya bülteninden haberi olan birisinin de dikkatini çekebilecek birşey çekti ...

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

aslında haklısınn sorun sende değill sürekli kötüü tablo çizip önümüze koyanlarda bıktım birazz da yanii ondan.. ne bilim kalbini kırdıysam veya herhangi bişi sorun ettiysem kusura bakma selametle..

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

serooo, haklısın ama ne yapabilriz? ülkenin durumu ortada kardeş. hergün şehit cenazesi, hergün bi AB postası, ABD baskısı. içten dıştan yıprana yıprana milletin sinirleri laçkaya döndü. bi de ne diyelim yani? sabah şekeri gibi mi takılacaz etraf bu kadar karışıkken. görüp de bişey yapamamak insanı sinir ediyor doğrusu. keşke gençler olarak yönetimde sözümüz olsa. her görüşten gençlerin katıldığı bi kurul oluşturulsa. ama nerede? bizim de yapabileceğimiz( en azından şimdilik ) gördüğümüz yanlışları anlatmak. kamuoyu oluşturmak. sen de öyle bişeyler yapsan iyi olur. ne bilem böyle insanı mutlu edecek gelişmeleri falan.....

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

elimden geldiğince yanii...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

serooo, valla bekliyorum...inşallah. ama söyleyim işin çok zor olacak bence...

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Salih Memecan benim demek istediklerimi diyor zaten;

Resim

Resim