İrticanın Portresi !...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

demokrasi ile yönetiliyorsak bunları hazmedeceksiniz..sizler layık görseniz de görmeseniz de halk layık gördü ve iktidar yaptı...syn.AsilKan, ın da belirttiği gibi ''SİZ NASILSANIZ BAŞINIZDAKİ DE ÖYLEDİR"..demek ki LAYIĞIZ...yıllardır maillerde dolaşır bu sözler..halk prim verse 2 dönem üstüste tek başına iktidar yapmazdı...demek ki insanlar ne laiklik ne de satış tehlikesi görüyor...görmeyen kesimde saygı duymak zorunda...yanlışlık görüyorsa yönetimde tepki yeri burası değildir...çıkın meydanlara arkadaşım bu demokrasinin size verdiği haktır...evet M.TUĞRUL, ülkemi çok seviyorum.Uyus, bir vatansever olarak ''ben konumu açarım gerisine karışmam'' tarzı bi yaklaşım çok ironik geldi doğrusu....herneyse söyleyecek şeyim çok ama bunları yeri burası değil...vatan millet meseleleri bölümünü umarım vatan ve milletin çıkarlarına hizmet eder...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

sayın dahi_yane, vatan millet meseleleri bölümü zaten vatan millet için uğraşıyor. öyle olduğu için bu söylenenler bazılarınızı rahatsız ediyor olabilir.eğer sizin vatan millet anlayışınız tayyip erdoğandan ibaret ise hiçbirşey demiyorum.evet tayyip bizim layığımız. millet olarak berbat durumdayız. hırsızlığın adiliğin önü kesilemiyor ve başımızda tayyip erdoğan var. sizin desteklediğiniz siyasi partiyi sevmek ve yanlışlarını gömezden görmek zorunda değiliz.halk 2 dönem üst üste seçmişmiş. ona bakarsan halkın yüzde 53 ü AKP ye oy vermedi.kaldı ki hepsi oy verse ne olur.siz önce benim sorularımı cevaplayın. sonra eleştirin. ama cevaplayamıyorsanız baskın çıkmaya çalışmayın. ayrıca bu kadar saygısız bir yönetime saygı falan duyamam. tepkimi sadece meydanlarda değil heryerde gösteririm. çünkü vatanım elden gidiyor.

reha37 istediğin yorumu saçmalamamak kaydıyla yazabilirsin. burda zaten gerçeklerden söz edilmekte. senin gerçeklerin seni ilgilendirir. burada kullanılan lafların hepsi tayyip erdoğanın ağzından çıkmış ve siz açıklama bekliyorsunuz. açıklama yapması gereken tayyip erdoğandır.sen bize parti arayacağına kendine ara.

vatan millet meseleleri açılırken ne olacağını biliyor idiysen tartışmaya taraf olmazsın olur biter. ancak söylediklerin, yaptıkların tersi istikamette.. ayrıca hepsi yanlış değil dediysen hangilerinin sence doğru olduğunu yazmanı bekleriz. ve neden doğru bulduğunu

sero ben ehven-i şer seçim yapmak zorundayım. yani ben herhangi bir partinin çok iyi olduğunu iddaa etmiyorum.sadece akp ve tayyip erdoğanın en kötüsü olduğunu düşünmekteyim. zira bu forumda şimdiye kadar hiçbir parti ismi zikretmedim. çünkü bence de yok. zaten oy falan da vermedim.hepsi berbat....ancak ortadaki tabloya bakıp ta hep mi kötü şeyler söylüyorsunuz demek işin kolayına kaçmaktır bence. ben akp nin tek doğrusunu yazayım. iranla yapılan gaz anlaşması. ama onu da tamamlayacaklarını zannetmiyorum ABD baskısı umarım vazgeçirtmez. sadece bu konuda akp yi takdir etmekteyim...

son olarak takım tutar gibi parti tutmaktan ve tüm yanlışlarını görmezden gelerek bir siyasi oluşumu desteklemekten hoşlanan insanlara ALLAH ın vicdan merhamet vermesini diliyorum...

iddalara cevap veremeyenler saldırı konumuna geçmesin. eğer gerçekten haklı iseniz bu lafları açıklarsınız. TAMAMI GERÇEK ve TAYYİP ERDOĞAN ınağzından çıkanlarla yazılmış olan bu eleştiriyi cevaplayın sonra eleştirin.

ve tartışma çıkarmaya yönelik mesajlar silinecektir. zira bu başlığın kilitlenmesine müsade etmeyeceğim
En son AsilKan tarafından 28 Eyl 2007 [ 02:49 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

dahi_yane yazdı:demokrasi ile yönetiliyorsak bunları hazmedeceksiniz.

tayip bey ne demiş demokrasi hakkında onları oku sonra bu lafı tekrar kullan. eğer kullanabilirsen....

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

bu bölümde ne zaman birilerine dokunan şeyler yayınlansa adı siyaset oluyor nedense. ben AKP kötü falanca iyi demiyorum ki siyaset yapmış olayım. AKP nin icraatlarını beğenmiyorum kasıtlı hatalar görüyorum ve bunu ifade ediyorum. eğer başkası başbakan olsa hükümet kursa ve yanlışları olsa onuda gereken şekilde eleştiririz.

işin en ilginç yanı da yazılanlara cevap veremeyen arkadaşlarımızın duygusal davranarak savunmaya hatta saldırıya geçmeleridir. ancak bu iş kabak tadı vermeye başladı artık.

ben apolitik biriyim. at gözlüğü sevmem. eğer bir gün bir partiyi desteklersem de onu körü körüne savunmam, yanlışını da eleştiririm.takip ettiğim iki şey var. biri ALLAH diğeride ulus devlet. atatürkçüyüm mutluyum...

o sebeple bir daha böyle bir söylevde bulunan kişi neden bunu dediğini açıklasın lütfen. yada demesin.

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

farklı görüşlere neden bu kadar tahammülsüzsün?? kimse sana Erdoğan ı destekle demiyor...ama desteklesen de desteklemesen de bu saatten sonra makamını sorgulayacak kişi sen değilsin...halk onun o makama layık olup olmadığını çoktan sorguladı ve karar verdi...buna rağmen layık değil , böyle bi yönetime saygı duymam, bu adam devlet düşmanı vs.tarzı konuşmalar vatanseverlik değildir kanımca...provakasyondur, çığırtkanlıktır..ve bu bölümün amacı asla bu olmamalıdır..saldırganlıkla suçlamışsın beni ancak uslubumdan da anlayacağın üzere gayet sakinim..ama sen hiddetini kusmuşsun...tek vatansever sen değilsin...tek Atatürkçü sen değilsin..herkes olan bitenin farkında...kendin gibi düşünmeyenleri at gözlüğüyle bakıyor olarak görmen de tahammülsüzlüğünün kanıtı...vatan millet anlayışımı sorgulamışsın.. bireylerden ibaret değil sadece.kişiye takılmam , kişiyi karalamam..hakaret ettiğiniz bireyin kamusal kimliğini önemserim genelde...ve bu insan T.C başbakanı...bi partiyi desteklediğim kanısına nerden vardın anlayamadım doğrusu...ben Tayyip Erdoğan çok doğru söylemiş demedim( ki doğru olanlarda var) , AKP li biri hakkında böyle konuşamazsın da demedim...T.C başbakanı nın makamını sorgulayamayacağını söyledim...sadece benim değil senin de başbakanının...
AKP nin icraatlarını beğenmediğini kasıtlı hatalar gördüğünün belirtmişsin..bi başkası da çıkıp çok beğendiğini ,desteklediğini ve falanca partinin icraatlarını eleştirebilir ...bu durumda karşındaki vatanını senden daha mı az seviyordur?? bu durumda muhtemelen büyük bir tartışma çıkacaktır ve bunun adı SİYASET yapmaktır...tartışmaya meydan verdiğin için kendi mesajını da silebilecek misin?
bu başlığın kilitlenmesine müsade etmeyebilirsin , dökecek kinin ,suçlamak karalamak istediğin şeyler vardır belki...ancak bu tarz bir konunun yerinin burası olmadığını ve böyle tartışmaların vatan millet lehine olmayacağını bir kez daha belirtmek isterim...
zira ben daha fazla bu tarz bir mahalle dalaşında bulunamayacağım...
selametle...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

dahi_yane yazdı:farklı görüşlere neden bu kadar tahammülsüzsün?? kimse sana Erdoğan ı destekle demiyor...ama desteklesen de desteklemesen de bu saatten sonra makamını sorgulayacak kişi sen değilsin...halk onun o makama layık olup olmadığını çoktan sorguladı ve karar verdi...buna rağmen layık değil , böyle bi yönetime saygı duymam, bu adam devlet düşmanı vs.tarzı konuşmalar vatanseverlik değildir kanımca...provakasyondur, çığırtkanlıktır..ve bu bölümün amacı asla bu olmamalıdır..saldırganlıkla suçlamışsın beni ancak uslubumdan da anlayacağın üzere gayet sakinim..ama sen hiddetini kusmuşsun...tek vatansever sen değilsin...tek Atatürkçü sen değilsin..herkes olan bitenin farkında...kendin gibi düşünmeyenleri at gözlüğüyle bakıyor olarak görmen de tahammülsüzlüğünün kanıtı...vatan millet anlayışımı sorgulamışsın.. bireylerden ibaret değil sadece.kişiye takılmam , kişiyi karalamam..hakaret ettiğiniz bireyin kamusal kimliğini önemserim genelde...ve bu insan T.C başbakanı...bi partiyi desteklediğim kanısına nerden vardın anlayamadım doğrusu...ben Tayyip Erdoğan çok doğru söylemiş demedim( ki doğru olanlarda var) , AKP li biri hakkında böyle konuşamazsın da demedim...T.C başbakanı nın makamını sorgulayamayacağını söyledim...sadece benim değil senin de başbakanının...
AKP nin icraatlarını beğenmediğini kasıtlı hatalar gördüğünün belirtmişsin..bi başkası da çıkıp çok beğendiğini ,desteklediğini ve falanca partinin icraatlarını eleştirebilir ...bu durumda karşındaki vatanını senden daha mı az seviyordur?? bu durumda muhtemelen büyük bir tartışma çıkacaktır ve bunun adı SİYASET yapmaktır...tartışmaya meydan verdiğin için kendi mesajını da silebilecek misin?
bu başlığın kilitlenmesine müsade etmeyebilirsin , dökecek kinin ,suçlamak karalamak istediğin şeyler vardır belki...ancak bu tarz bir konunun yerinin burası olmadığını ve böyle tartışmaların vatan millet lehine olmayacağını bir kez daha belirtmek isterim...
zira ben daha fazla bu tarz bir mahalle dalaşında bulunamayacağım...
selametle...

hehe haklısın....

bana saldırgan diyene bakıyorum da......

siyasi görüşler farklı olabilir. ama, bir başbakan o ülkenin yapısını sarsıcı hareketler ve söylevlerde bulunuyorsa doğal olarak bunu eleştiririm. bunu da kimseye sormam.ve buna sen siyaset diyebilirsin. ilgilenmiyorum.

bir başbakan birsürü yolsuzluk davasıyla yargılanıyorsa eleştiririm. ülkemi uçuruma sürüklüyorsa eleştiririm.

o kadar laf var orada başbakanın ağzından , buna rağmen başbakan diye susacak mıyım? başka nasıl davranıyım. yol göstersene bana.

ben gerekirse kendi mesajımı da silerim. ama gerekmeyeceğine emin olabilirsin. olayı benim - senin üstüne çekme. eğer eleştirilere katılıyorsan katıl katılmıyorsan da saldırganlaşma. asıl kin - öfke kusan sensin. benim bu başlık altında ilk yazım sadece soruydu. ama cevaplamaktan kaçınarak ikili tartışmaya çevirerek bunları kimse gözümden kaçıramaz. o eleştirilere katıl katılmıyosanda öyle düşünenleri sınırlamaya kalkma. o adam başbakan diye susacak mıyım? bunun neresi demokrasi?

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

dahi_yane yazdı:Türkiye Cumhiriyeti başbakanından bahsediyorsun ! Türk halkı iktidara getirdiğine göre -hem de bu çoğunlukla- hem laik hem layık...

bu başlıktaki ilk yorumunuz bu sayın dahiyane. burda hiddet yok diyorsanız, taraf tutma yok diyorsanız............