Fethullah Gülen Cumhuriyet'e karşı !...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Yargıtay kararı verdi: "Fethullah Gülen şeriat devleti kurmak için örgüt kurup, bu örgütü ABD'den yönetiyor."

Yargıtay Başsavcılığı, beraat eden Gülen'in şeriat devleti kurmayı amaçladığını, bu amaçla kurduğu örgütü 1999'dan beri ABD'den yönettiğini vurguladı

Nur cemaatinin liderlerinden Fethullah Gülen'in aklanmak için başvurduğu Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce hakkında verilen beraat kararı Yargıtay Başsavcılığı'na takıldı.

11. Ağır Ceza Mahkemesi, Gülen'in "beraat" talebini, 31 Emniyet mensubunun ifadeleri doğrultusunda karara bağladı. Mahkeme, Emniyet'in "Örgüt kurduğu yönünde elimizde bilgi yok" beyanı üzerine Gülen'in beraatını kararlaştırdı.

Yargıtay Başsavcılığı'nın, beraat kararının bozularak, dosyanın zaman aşımından düşürülmesi için Yargıtay 9. Ceza Dairesi'ne geçen haziranda tebliğname gönderdiği, kamuoyuna yansıdı.

Cumhuriyet gazetesinin dün haberleştirdiği söz konusu tebliğnamede, Gülen'in kitapları ve televizyonlarda yayımlanan konuşmaları anımsatıldı.

Dışarıdan organize
TCK'ya göre örgüt suçunun işlenmesi için teşekkül oluşturulmasının yeterli olduğunun vurgulandığı iddianamede, "silahlı eylemi bulunmayan Gülen örgütünün şeriat düzeni getirme amacının demokrasiyle bağdaşmayacağı", AİHM'nin RP kararı anımsatılarak vurgulandı.

Tebliğnamede, Gülen'in örgütünü ülke dışından organize edip yönettiği, tebliğ-cemaat-cihat hedefi doğrultusunda dershane, okul, üniversite ve yurt kurduğu, eğitimli bir kadro ve ekonomik güç oluşturarak yönetimde teşkilatlanmayı, devleti ele geçirmeyi hedeflediği, yurtdışına çıktığı 21 Mart 1999'dan bu yana aynı faaliyetleri sürdürdüğü kaydedildi.

Mahkemenin "beraat" kararının hatalı olduğunun anlatıldığı tebliğnamede, dosyanın zaman aşımına girdiği belirtildi. Dosyayı Yargıtay 9. Ceza Dairesi karara bağlayacak. Başsavcılık, davanın konusunun "beraat talebi" olması nedeniyle, Gülen'in cezalandırılmasını isteyemedi. Ancak, tebliğnamedeki tespitler doğrultusunda, Gülen hakkında devam eden suç nedeniyle yeni deliller de eklenerek yeni bir soruşturma açılabilecek.

Kullanıcı avatarı
serooo
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen serooo »

bu adamın gerçekte bu aks edilen kadar kötü biri olmadığı inancındayım ama cümhuriyete karşıdır diyenlere de sözüm olmaz dinle çok içli dışlı bir insan şeriat isteyebilir.bu arada şeriat zorbalık değil arkadaşlar dünyada hiç bir ülke şeriatı şimdi uygulayamıyor bence ve uygulayamayacak... sadece benzerleri ve insanlar tarafından yorum katılan türleri var...onlarda malumunuzz ileriye yönelmeye aykırıdır cumhuriyet bu ülke için en iyisi selametle...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ya ciddin bunu bize söyleyenler çok müsbet insanlar mı yani konu hakkınad pek bi bilgim yoq ama ne kadar doğru ne kdar yalan orası tartışılır...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Ben bu konuda şöyle bir yorum yapayım. Ben şuan bir Cemaat yurdunda kalıyorum. Buraya bilerek mi yazıldım, elbette HAYIR! Ama hala Cemaat içinde olmayan (mensubu olmayan) biri olarak şunu söyleyebilirim ki, cemaat ismiyle güzel şeyler yapılmıyor da değil.

Belki dışlarıdan görüş belirtmek kolay olabilir ama ben Cemaat yurdunda kaldığım için daha sağlıklı fikirler sunabilirim. Cemaat yurdunda kaldığım süre içerisinde tek bir olumsuz vakaya rastlamadım. Okumayı ve öğrenciyi inanılmaz destekliyorlar. Diğer yurtlar hakkında bilgim yok ama benim karşılaştığım yurtlarda hiçbir zorlama veya kısıtlama söz konusu değil.

Türkçe Olimpiyatları adı altında olağanüstü bir organizyon düzenliyorlar, ülkelerde dilimizi yayıyorlar. Bu konularda benim çok ama çok takdirimi topluyorlar.

Fethullah Gülen'i fazla tanıdığım söylenemez, bu yüzden onun fikir ve görüşlerini savunmak gibi bir niyetim yok. Ancak Cemaat işleyişini biraz biliyorum ve eğer heryerdeki Cemaat benim karşılaştığım gibiyse, Cemaat hakkı yenecek bir topluluk değil.

Ben bilgim olmayan konularda kesin yorumlar yapmaktan kaçınırım, kesin yorumlarımı 3-4 kaynaktan teğit ederek açıklarım. Bu haber ne derece doğru bilmiyorum ama suçlama gerçekten çok ağır.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
bulenttttttt
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen bulenttttttt »

nbgdndf
En son bulenttttttt tarafından 04 Ara 2007 [ 20:27 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

bulenttttttt yazdı:Allah'ın dininin ve dolayısıyla O'nun hükmünün hak olmasını ve batıl tüm rejimleri yıkmasını istemeyen sözde müslümanlara (münafıklara) tek söz Allah'ın nurunu söndüremiyeceksiniz ve Allah nurunu tamamlıyacaktır. Böyle münafıklardan tek istediğim bende Allah'a inanıyorum, bende müslümanım deyipte kendilerine İslam'dan bir pay çıkarmasınlar. Bilsinlerki dostu oldukları İblis'te Allah'ın huzurundan O'nun emrine itaat etmediği için kovuldu. Allah'ın hükmünü istemiyenler kendilerine bir baksınlar İblis kadar Allah'a itaat etmişler ve şeytan kadar ona secde etmişler mi?

Arkadaşlar şeytanla aranızdaki farka bir bakında ondan sonra bizde müslümanız deyin.. İblis'te Allah'a inanıyordu, peygamberi biliyordu, cenneti cehennemi biliyordu, sadece Allah'a secde ediyordu, O'nun alemlerin rabbi olduğunu biliyordu. Gördünüz mü İblis'ten hiçbir farkınız yokmuş.. Onu sizden ayıran birşey yapmıyor, aksine İblis'in reddediği bir hükümken siz İslamın neredeyse tüm hukukunu reddederek şeytanla yarışıyorsunuz.

bulenttttttt, söylediklerin gayet mantıklı ama konuyla pek bağdaştıramadım açıkcası...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

inanç insanların içindedir bülent. ayrıca volkan ın dediği gibi bağdaştıramadım. ve son olarak bu yazıyı kime istinaden yazdın bilemeyecem ama kendini aşmışsın. kimse kimseyi şeytan ilan edemez. bu hakkı kendinde bulamazsın diye düşünüyorum. bunu siz bilemezsiniz ALLAH bilir