Ey Başbakan sözüm sana!

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Ey Başbakan sözüm sana!

Mesaj gönderen Uyus »

Ey Başbakan sözüm sana!

Bu akşam kadir gecesi…
Bu kutsal günde 13 Türk evine ateş düştü…
Kahpece tuzağa düşürülen şehitlerimizin ardından…
Ardı ardına yine klasik beylik açıklamalar yapıldı ve yapılacak
Bunlardan en ilginci, Başbakan Erdoğan’ınki…
Dün akşam İstanbul’dan Ankara’ya giderken gazetecilere şöyle diyor:
“Buna yönelik olarak da önümüzdeki ay Amerika seyahatim var. Bu seyahatte,
Sayın Başkan’la da (Bush) bu konuları en geniş anlamda konuşacağız” Diyor.
Ben yazmaktan siz okumaktan bıktınız…
Yani Başbakan Erdoğan, “ Ben yine Bush’a yalvarmaya gideceğim “diyor.
Sayın Başbakan ve hükümeti tam 5 yıldır bunu yapıyor.

* * *

Hükümet değil sanki afet!
Bu hükümetin zamanında; Ordu’nun, Polisin ve diğer milli örgütlerimizin…
Tümünün profili zayıflatıldı, pasifize edildi.
Türk Kimliği tartışmaya açıldı…
Cumhuriyet, birinciyi sildiler ikincisini peydahlamaya çalışıyorlar.
Atatürk ilkeleri, her yerden silinmeye çalışılıyor.
Laiklik, toptan yok edilmeye uğraşılıyor.
Kısacası bütün milli değerlerimiz ağır tahribata uğradı.
Bu devleti ayaklar üzerinde tutan tüm sütunlar…
AKP hükümetiyle sanki 8 şiddetinde depreme uğradı!
Terör, bölücülük, yıkıcılık aldı başını gitti.
Hükümet yalakası basın, bağlı köşe yazarları…
Bazı işadamları ve malum sivil “örgütler.”
Bu hain çalışma için işbirliği yaptı.

* * *

Alın görün işte, Meclis’e soktuğunuz ***’nın gravatlısı DTP…
Televizyon, televizyon dolaşıp Demokrasi, barış edebiyatı yaptığı hafta…
Kayıbımız tam 16 şehit!
Ve bu ülkenin Başbakanı sınırlarımızın “güvenliğini konuşmak” için…
Bush’la bilmem kaçıncı kez görüşmeye gidecekmiş.
Bush ne yapacak? “Git Kuzey Irak’la konuş “diyecek.
Haysiyetimiz, onurumuz bir daha iki paralık olacak.

* * *

Ey Başbakan Erdoğan, sana sesleniyorum!
Bırak Mehmetçiği, geçsin öte yana bu alçakları ininde bitirsin…
Elbette yine şehit vereceğiz…
Ama şehitlerimizin kanı yerde kalmamalı…
Türk Milletinin haysiyeti, şerefi bu kadar rencide olmamalı…
Türk Devleti, silkinmeli ayağa kalkmalı.
Tüm bölge Türk Milletinin gücünü görmeli.
Ayni kafada devam edersen…
Şehit analarının eli yakanda olacak…
Bunun hesabını verirsin (öteki dünyada)
Hadi yap gereğini…
Yap!

Tuncer Bahçivan

Kullanıcı avatarı
küçükhanım
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen küçükhanım »

daha iyi araştırmacı olsaydınız gerçekleri daha iyi anlardınız :hayiir: :hayiir:

Kullanıcı avatarı
Cahit 61
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Cahit 61 »

Küçük hanıma aynen katılıyorum. Eleştirileri savurmak yerine olaya ben başbakan olsaydım neler yapabilirdim denmeli Başbakan koltuğunada kendini koydun mu gerçekci olman lazım Çünkü burası çok stratejik bir konum yaptığın her hamlede karşılaşacağın bir çok durum olacakdır PKK bir piyondur Düşünmen gerken piyonu yönlendirenlere verilmesi gereken cevaplardır. Verilen cevapların sana verdiğin cephe haricinde diğerleri tarafından nasıl algılanacağını ve neler olacağınıda tahmin etmen gerek. Açıkcası bu iş sıcak yatağından göründüğü gibi değil

Sorumluluk İNSANA İSTEMEDİĞİ KARALARI YAPILABİLECEK EN DOĞRU YÖNTEM OLDUĞU İÇİN ALDIRIR.

UNUTMAKİ TÜRKİYE BÜTÜN DÜNYA DNGESİNİ SAĞLMAKLA YÜKÜMLÜ BİR ÜLKEDİR YAPCAĞI HAMLELERE GÖRE 3. DÜNYA SAVAŞI ÇIKABİLİR...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Sİyaset yapmak yasak diye biliyordum Uyus... benim siyaset yapmakla ilgili yargılarım mı farklı ki ben şuan bunu yaptığını düşünüyorum....Birkaç açtığın konudada bunu farkettim...Tamam içimizde kanayan yaramız bunlar ama bu şekilde paylaşmamalısın bu benim düşüncem....durdurulması gerek tabiii ama suçu herzaman başkalarına atmamalı kendimizde aramalıyız Ölen şehitlerimizin ailelerine başsağlı diliyorum Allah Rahmet eylesin ama biz suskunluk en büyük çığlıktır diye düşünürsek daha çok şey olcak böle azınlıklarla atılabilcek çığlıklarlada olmaz bu...umarım bunu biz bunu suskunluğumuzla attığımız çığlıkla değil gerçek anlamdaki çığlıklarımızla yapabiliriz...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Siyaseti artık siyasetten anlayanda yapıyor, anlamayanda. Bizim işimizin siyaset olmadığı görüşündeyim. Forum siyaset yapılacak bir yer değildir. Vatan millet meseleleleri hakkında elbette görüş belirteceğiz ancak bu tür konulara girmemeliyiz. Özelliklede doğruluğunu iyice araştırıp, emin olmadıkça bu tür suçlamalar bize birşey kazandırmaz, aksine kaybettirir.

Sonuçta bahsi geçen kişi bir BAŞBAKAN!

Konuyu kilitlemek için mesajın tamamını okumaya bile gerek yok çünkü konu başlığı bile forumumuz kurallarına aykırı bir durum teşkil ediyor.

Forumumuzda SİYASET YASAKTIR!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

ACİZ İNSAN,ŞİKAYET EDER
BASİT İNSAN, İFTİRA EDER
ASİL İNSAN,İDARE EDER...

buna iftira mı desek şikayet mi karar veremedim doğrusu ama asalet olmadığından eminim.boş söz değil, sataşma, suçlama değil ,şehitler üzerinden siyaset hiiç değil bize icraat lazım...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ACİZ İNSAN,ŞİKAYET EDER
BASİT İNSAN, İFTİRA EDER
ASİL İNSAN,İDARE EDER...

buna iftira mı desek şikayet mi karar veremedim doğrusu ama asalet olmadığından eminim.boş söz değil, sataşma, suçlama değil ,şehitler üzerinden siyaset hiiç değil bize icraat lazım...

SENDE ZATEN ALLAHIN BAHŞETTİĞİ YÜCE Bİ İNSANSIN DEĞİLMİ ...SEN ŞİKAYET ETME MİLLETİN TAKDİR EDİP BAŞIMIZA GETİRDİĞİ İNSANLAR BUGÜN GİDEN ONLARCA GENCİN HESABINI VERMEKTEN ACİZ...HALA NEYİN DERDİNDESİN KİME NEYİ SAVUNUYORSUN...YAP Bİ İCRAAT FORUMUN EN BİLMİŞİ SENSİN.SANA KARŞI ÜSLUBUM İÇİN ÖZÜR DİLEMEMİ BEKLEME AMA HALA HİÇBİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ BİZE YÖNETİCİLERİ SAVUNMA EN BASİDİNDEN BUGÜN FORUMDA VSabah ın en ufak bi hatası olsa bu ona hatırlatılır hatasını telafi etmesi beklenir.bu hükümet nisan da operasyona izin verseydi nisandan beri 100 ü aşkın genci toprağa vermeyecektik..orgeneral başbuş söyledi bu hükümet pkk ya sızmayı önleyemedi.adam askeri bi deha bize inanmıyorsan bide onları dinle..yazdığın şeyleri bi anlık gafletine veriyorum.. :hayiir: bu tutumun yüüzdnen seni ve senin gibileri şiddetle kınıyorum....
En son MTUĞRUL tarafından 10 Eki 2007 [ 10:20 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

diğer yorum yazanlar siyasetle ülke menfaatlerini birbirinden ayırsın...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

küçük hanım neyi daha iyi araştıracağım burnunun ucunu göremiyorsun...ne biçim yazılar bunlar ya 13 şehit war hala araştırma filan diyorsunuz nasıl mantıklı insanlarsınız sizler anlamak güç...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

M.TUĞRUL sen ne diyorsun??insanların kırılacağını düşünmeden aklına geleni yazıyorsun seni uyarmak bana düşmez ama farkında olmalısın...Tamam şehitlerimiz öldü hepimiz çok üzüldük ama bu senin herkeze böle suçlamalarda bulunmanı gerektirmez söylediklerine dikkat et eminim ki burada yorum yapabilecek kadar bilgisi olan insanlar siyasetle ülke menfaatlerini ayırabilirler ayrıca insanların kendi yargıları bu tartışmaya açık bir konu değil VSaBaH ın bu konuyu kilitlediğini sanıyordum...

Kilitli