Tek renk tek yürek..Milli takımın yeni.. forması

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Tek renk tek yürek..Milli takımın yeni.. forması

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

SÜLEYMAN DEMİREL (9. CUMHURBAŞKANI)
Terör, insanlık meselesidir. Bu ne bir ailenin ne de bir halkın meselesi değildir. İnsanlığın düşmanıdır. Kadını kızı, çoluğu çocuğu, yaşlısı genci hiç ayırt etmeden korkutmak için öldürmek canavarlıktır. Halkımıza, askerlerimize, polislerimize, köylerimize, kasabalarımıza yönelmiş olan terör, bütün insanlığı tehdit eden çağın olayıdır. Sadece Türkiye’de birlik beraberlik içinde olmamız yetmiyor. Bütün insanlığın birlik beraberlik içinde olması lazımdır. Bu bakımdan bana söylediğiniz hususu çok takdirle karşılıyorum, herkesin de takdirle karşılayacağını sanıyorum. Son zamanlardaki terör hadiselerinde askerlerimizi şehit eden azgın teröristleri nefretle kınıyorum ve şehitlerimize rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Acı, bütün milletin, bütün insanlığın acısıdır. Onun içindir ki, siyah formayla sahaya çıkmak gibi bir düşünceyi çok müspet karşılıyorum. Sizi kutluyorum.

MURAT BAŞESGİOĞLU
(SPORDAN SORUMLU DEVLET BAKANI)
Fanatik’in önerisini kişisel olarak olumlu buluyorum ve bu tür tepkilerden yanayım. Bu ulusal bir konudur. UEFA’dan izin alınması gerekiyor, bu alınabilir. Ancak bu benim içimden geçen değerlendirme. İşin diğer boyutlarına da bakmak lazım. Futbol maçları sosyal ve eğitim amaçlı mesajların verilebileceği yerlerdir. Nitekim futbol takımları sahaya bu tür mesajlarla çıkıyor. Bu işi her açıdan değerlendirmek gerekir.

ONUR ÖYMEN (CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI)
Öncelikle bir spor gazetesi olarak böyle toplumsal bir olaya duyarlılık göstermeniz, bizleri çok memnun etti. CHP olarak yapılacak böyle bir eyleme sonuna kadar destek oluruz. UEFA’dan izin çıkmaz ve siyah forma giyemezsek eğer, siyah bir pazubandla da sahaya çıkabiliriz. Böyle bir eylemin Yunanistan maçına denk gelmesi de çok daha ayrı bir önem katmış. Federasyon yetkililerinin öneriyi dikkate alması gerekir.

HAMZA YERLİKAYA (AKP MİLLETVEKİLİ)
Ben milli bir sporcu, TBMM mensubu bir milletvekili ve bu ülkenin bir ferdi olarak teröre karşı yürütülecek tüm kampanyaların, alınacak bütün önlemlerin sonuna kadar arkasındayım. Fanatik’in çağrısına gönülden katılıyorum. Ülke olarak yek vücut olmalıyız. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli.

YAŞAR TÜZÜN (CHP MİLLETVEKİLİ)
Gazetenizin fikrini tamamen destekliyorum ve Türk Milli Takımı’nın bu eylemi gerçekleştirmesini temenni ediyorum. Moldova’ya karşı da giymeliyiz siyah formayı, Yunanistan’a karşı da. Ancak Dünya’ya acımızı tam olarak anlatmak istiyorsak eğer, ABD ile özel bir maç almalı ve işte o maçta siyah formayla çıkmalıyız sahaya...

İLHAN KESİCİ (CHP MİLLETVEKİLİ)
Çok doğru ve yerinde bir çağrı. Fanatik’i kutluyorum. Bu bir milli meseledir ve Türkiye, 70 milyon nüfusuyla bir bütündür. Bu maçlarda Türkiye’yi temsil edecek 11 kişi, 70 milyon adına sahaya çıkacaktır. Milli Takım futbolcularının bu eylemi gerçekleştirmeleri, milletçe bir bütün olduğumuzu da gösterecektir.

ALİ UZUNIRMAK (MHP MİLLETVEKİLİ)
Acımız büyük... Çünkü son yıllarda yaşanan en büyük katliam bu. Terör, kimlik tanımıyor; terör kimlik ayırt etmiyor. Şehitler içinde Bursalısı da var, Urfalısı da. Hepsi bizim çocuklarımız. Elbette tepkimizi tüm Dünya’ya duyurmalıyız. Ancak duygularımıza teslim olmayıp, aklımızı kullanmalıyız. Siyah formayla sahaya çıkmalıyız, ama neden siyah formayla sahaya çıktığımızı da Dünya’ya anlatmalıyız.

TUFAN BURAL (DSP GENEL SEKRETER YARDIMCISI)
Bu girişiminizi DSP olarak destekliyoruz. Biz parti olarak terörün, genç fidanlarımıza karşı yaptıklarını lanetliyoruz. Türk halkının bu konudaki duyarlılığı zaten ortada. Biz de stadyumda olan seyircisiyle, ekranları başından müsabakayı izleyecek Türk halkıyla bu eylemin sonuna kadar arkasındayız. Yapılacak bu eylem, belki de AB’yi de bu konuda bir kez daha düşünmeye sevkeder.

SİNAN AYGÜN (ATO BAŞKANI)
Büyük acımızı tüm Dünya’nın algılayabilmesi için seçilmiş en güzel yöntemlerden biri. Fanatik gazetesini duyarlılığı nedeniyle kutluyorum.

ŞENES ERZİK (UEFA ASBAŞKANI)
Bu, hassas bir konu. Bilindiği gibi 2008 elemeleri için UEFA’da giyilecek formalar önceden tescil edilir. Türkiye Futbol Federasyonu bir başvuru yaparsa tabii ki değerlendirilir. Ancak UEFA’ya başvuruda çok dikkatli olunmalı. Çünkü UEFA; politikanın spora, futbola karışmasını kesinlikle istemez. Bu nedenle Futbol Federasyonu amacını çok yalın bir şekilde ifade etmeli.

SÜLEYMAN SEBA (BEŞİKTAŞ ONURSAL BAŞKANI)
Bu acıların artık dinmesi lazım. Fanatik’in bu çağrısına federasyon ve milli takım kulak vermeli. O maçlarda sahaya siyah formayla çıkılırsa; Dünya, Türkiye’nin yaşadığı acıyı artık anlayabilir. Kesinlikle destek verilmesi gereken bir çağrı.

AZİZ YILDIRIM (FENERBAHÇE BAŞKANI)
Bizim tüzüğümüz ve bu konudaki tavrımız zaten belli. Fenerbahçe Spor Kulübü doğası gereği, ülke menfaatini ilgilendiren her oluşumun içinde her zaman yer almış ve alacaktır.

YILDIRIM DEMİRÖREN (BEŞİKTAŞ BAŞKANI)
Fanatik gazetesinin bu çağrısı süper ve elbette olumlu bakıyoruz. Beşiktaş Kulübü olarak tam destek veriyoruz. Çünkü acımız büyük ve bizim acımızı tüm Dünya’nın görmesini istiyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.

ADNAN POLAT (GALATASARAY BAŞKAN YARDIMCISI)
Galatasaray camiası olarak biz de çok üzgünüz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Futbol Federasyonu böyle bir karar alırsa, her yerde her zaman arkasında oluruz. Destek olmak için elimizden geleni yaparız.

NURİ ALBAYRAK (TRABZONSPOR BAŞKANI)
Halkımızın acısını canı yürekten paylaşırken, Allah’tan bütün şehitlerimiz için rahmet diliyorum. Ülkemiz üzerinde oynanan bölücü oyunlara karşı toplumun tüm kesimlerinin barışçıl yöntemlerle ortak tepki vermesi gereği bir kez daha anlaşılmıştır. Vatanımızın birliği ve bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya göstermek için, Milli Takımımız’ın Moldova ve Yunanistan ile yapacağı karşılaşmalar bir fırsattır. Bu yüzden biz spor kulüpleri olarak üzerimize düşen ne varsa vatanımız için yapmaya hazırız. Bu terörün bir an önce dinmesi ve ülke insanlarımızın huzura kavuşması en büyük arzumuzdur.

ALİ ŞEN (FENERBAHÇE ESKİ BAŞKANI)
Çok iyi yapmışsınız. Gazetenizin bu duyarlı tutumuna gönülden destek veriyorum. Kendilerine yapılan zulme tepkisiz olan toplumlar, hiç bir zaman büyük halk olamaz. Bütün dünya maçları izliyor. Futbol Federasyonu mutlaka bu çağrıya kulak asmalı. Bu olay asla sporun, politikaya karışması değil. Harika düşünceye destek veriyorum.

IŞIN ÇELEBİ (GALATASARAY YÖNETİCİSİ)
Türkiye olarak, Dünya’nın bizim ülkemizdeki teröre ilgisiz kalmasının bir rezalet olduğunu göstermeliyiz. Teröre destek veren güçlerin ortaya çıkarılması için başta Amerika olmak üzere AB ve tüm ülkelere bir tepki koyulmalıdır. Bu rezaleti ortaya koymak için Milli Takımımız iyi bir araçtır.

FATİH TERİM (MİLLİ TAKIM BAŞSORUMLUSU)
Başta Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim olmak üzere tüm teknik heyet ve bütün Ay Yıldızlı oyuncular, Fanatik’in önerisine çok sıcak baktıklarını ifade etti. Millilerimiz’in, uygun görülmesi, yani UEFA’dan izin alınması halinde, Moldova ve Yunanistan maçlarına siyah formayla çıkmayı istedikleri bildirildi.

MUSTAFA DENİZLİ (MİLLİ TAKIM ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ)Fanatik Gazetesi’nin insani bir olaya parmak bastığını düşünüyorum. Konu artık Futbol Federasyonu’nun elinde. Formalar önceden tescillidir. Neticede milli maçlara bütün ülke odaklanır. Böylesine aşağılık saldırıları protesto etmek için iyi bir zemindir. Bu zaten son derece duygusal bir olaydır.

ŞENOL GÜNEŞ (MİLLİ TAKIM ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ)Çok üzgünüz tabii ki. Onlar bizim evlatlarımız. Ama tepki daha büyük olmalı. İnsan kaybediyoruz, çözüm bulamıyoruz. Fanatik gazetesini kutluyorum. Bu öneriyle Dünya bilecek, Dünya’ya anlatmalıyız. Spor sahasında olsun, nerede olursa olsun, futbolda herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Böylece toplum biraz olsun birleşebilir. Böylesi bir olayda dış ülkeler de burada neler olduğunu görecek ve bizim hissiyatımıza ortak olacak. Amerika’ya bir saldırı oldu, adamlar Irak’ı işgal etti.

TOP ŞİMDİ BAŞBAKAN’DAYönetim kurulu ile birlikte gazetemizin önerisine çok sıcak bakan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, dün Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile biraraya geldi. Ankara’daki zirvede Ulusoy, Fanatik’in Moldova ile Yunanistan maçlarına siyah forma ile çıkma fikrini Bakan’a iletti ve bu konuda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın düşüncelerini öğrenmek istediğini bildirdi. Başbakan’ın onay vermesi halinde, Futbol Federasyonu’nun UEFA’ya resmi başvuruyu da bir an önce yapmayı planladığı kaydedildi.

NECİL ÜLGEN (FANATİK GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ)Neredeyse bir milli takımı bu topraklara gömdük. A da değil üstelik U-21... O yüzden inanıyorum ki, bu vatanı korumak için kanını akıtanları elbette ki bu milletin yüzünü güldürmek için terini akıtanlar unutmayacaktır. Milletin ayağa kalktığı yerde elbetteki Federasyonumuz oturmayacaktır. Koca bir ulusun milli takımı, tarihinde ilk kez sahaya simsiyah forma ile çıkarsa, elbetteki şu ana kadar hiç umursamayan birileri “neden” diye soracaktır. Yurt dışında kimse umursamaz diyorsanız eğer; Biz umursayalım ve hatırlayalım: Bu da o şehitlere yeter.

CAN ÇOBANOĞLU (FANATİK YAZARI)Ulus olarak hassasiyetimizi Dünya’nın ilgisini çekebilecek bu platformlarda göstermemiz, ne kadar acılı ve birlik içinde olduğumuzun da ifadesi olacaktır. Tüm Dünya’nın renklerini bildiği bir takımın neden siyah giydiği, içimizin nasıl yandığını tüm Dünya’ya ifade etmek açısından önemlidir.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

biz siyah forma giyelim. yapmamız gerekeni yapmayalım, sonra 15 20 30 40 şehit verelim. nasıl olsa çok genç var. sıra bizede gelir yakında nası olsa.....o forma kan kırmızı olsun. siyaha ne hacet? zaten o forma çanakkale kırmızısı deilmi? o forma kurtuluş kırmızısı deilmi? değiştirmeyin. hele boş boş oturup gençlere kıydırdıktan sonra hiç değiştirmeyin. anca tepki gösterin. eşşeği bağlamayın, sonra hırsıza sövün. allah allah.... ıraka a da gireriz. duman ederiz demi. çocuk oyuncağı çünkü. dalınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn