8 Asker Kaçırıldı...eee ne oldu dünya bize güldü.....

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

8 Asker Kaçırıldı...eee ne oldu dünya bize güldü.....

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

PKK terör örgütü PKK'nın 21 Ekim'deki hain Dağlıca saldırısının ardından irtibat kesilen 8 askerin, bu sabah saatlerinde Kuzey Irak'a giden DTP milletvekillerine teslim edildi. Askerleri Erbil'den getiren uçak Diyarbakır'a saat 13.00 sularında indi...... Yetkili Yorumu:TÜm Sorumluluğu üstleniyorum...
ya bu nedir ya dünyayı kendimize daha ne kadar güldüreceğiz herifler resmen makaraya alıyorlar bizi vermişler bi şker çocuk avutuyorlar şerefsizin evlatları...
demekkki bu hükümet bizi kandırmış hep iiye gidiyor daha ii olcak borçlar bitiyor daha ferah bi türkiye ferah türkiye diyorlar evde insanlar rahat uyuyamaz oldu neresi ferah PKK dağdan bi indi herşey değişti halk devletine de güvenemeyecekse daha ne yapsın demek ki hepsi boşmuş boşunaymış bi pkk nın inmesiyle türkiye devletinin tüm tabuları yıkıldı.
dünya güldü daha geçen senelerde başımıza çuval geçiren köpek bugün ağa olmuş askeri türkiyeye gönderiyor yani bu devletin onuruyla oynuyorlar o ayrı da sen niye oynattırıyorsun..Bi dik duruşun olmayacakmı...Nato dan çıkartırlarmış yawaş ,natonun 2. dünyanın 4. ordusuyuz kim kaybetmek ister...
Bu kdar basitmi ya bu hükümet evladını koruyamayacaksa niye warki..Arkadaşlar tek ricam war bu hükümete bi süre küsün gitsin küsün gitsin ya şehit cenazelerini yasaklayan televizyonda göstermesini istemeyenlere küsün...Ne war yani 7 sinden 70 ine o cenazeleri o coşkula taşıyan minik vücütlara biraz milliyetçilik aşılarsın o cenazeyi gösetermekle ....
Oşehitleri sadece analar babalar taşımadı senin mini etekli kızlarından tut en marjinal insanın bile taşıdı hala neyin derdindeler psikolojisi bozuluyormuş insanların ya huzur olmadıktan sonra ne psikolojisi...neyse arkadaşlar ben daha yazardımda sitenin vahdaniyeti ve mevcudiyeti önemli..ben kesiyorum warın siz düşünün ne büyük yanlışları yedirtiyorlar bizlere....

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Eşele bir yerleri örten karı. Ot değil onlar dedenin saçları. Dinle şehit sesleridir rüzgarı ...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu asker kaçırılma mevzusunun içinde bir takım oyunlar döndüğüne bende inanıyorum. Artık hükümet midir? başka güçler midir bilmiyorum ama var bir yamuk bu işin içinde.

Neyse Allah'a şükürler olsun ki askerlerimiz sağ salim döndüler.

Tuğrulcum bak ben senin ne kadar iyi niyetli biri olduğunu biliyorum. Kesinlikle senin bu vatanın kötülüğünü düşünmeyeceğini de biliyorum. Bu tür müdahaleleri yapınca hep yanlış anlaşılıyorum. O zaman şöyle birşey yapalım bundan sonra. Ben bundan sonra açılan konulara karışmayacağım. Ama açılan konuda herhangi bir tartışma olması durumunda konunun içeriğine bakmadan kilidi vuracağım. HEMDE İLK GÖRDÜĞÜM ANDA! Sonra kimse ben yorumumu yazmadan kilitledin demesin. Sanırım anlatmak istediğimi anlamışsındır. Yani eğer bu mesajına tarafımdan bir müdahale gelirse bil ki, forumun iyiliğini düşündüğüm içindir. Eğer bir müdahale yapmak zorunda kalırsam, bunun sebebinin bu yönde olduğunu bilmeni isterim.
En son VSaBaH tarafından 05 Kas 2007 [ 19:20 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

haklısın abi sen sonuna kadar haklısın ben baştada sondada belirttim zaten
neyse arkadaşlar ben daha yazardımda sitenin vahdaniyeti ve mevcudiyeti önemli..ben kesiyorum warın siz düşünün ne büyük yanlışları yedirtiyorlar bizlere....

sen yorumlarına dewam et ve kilitleme bu başlığı direkt bi tepki olursa sil sen sonuna kadar haklısın yanlış analşılacak hiç birşey yok..

bu arada şehitlerimiz döndüler demişsin herhalde bi anlık bi yanlış yazma söz konusu abi değştir istersen :oops: :D

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

devletle hükümeti karıştırmamak gerek.
hükümet devletin bir paarçasıdır. onu yöneten parçası. ama devlet demek değildir. onu yönetir. ancak onun alt birimidir. o yuzden hükümet bir yanlış yaparsa bunu devlete maletmemek gerekir diye düşünmekteyim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

M.TUĞRUL yazdı:haklısın abi sen sonuna kadar haklısın ben baştada sondada belirttim zaten
neyse arkadaşlar ben daha yazardımda sitenin vahdaniyeti ve mevcudiyeti önemli..ben kesiyorum warın siz düşünün ne büyük yanlışları yedirtiyorlar bizlere....

sen yorumlarına dewam et ve kilitleme bu başlığı direkt bi tepki olursa sil sen sonuna kadar haklısın yanlış analşılacak hiç birşey yok..

bu arada şehitlerimiz döndüler demişsin herhalde bi anlık bi yanlış yazma söz konusu abi değştir istersen :oops: :D

Anlayışın için teşekkürler M.TUĞRUL! Bu arada o heyecanla bi yanlış yazmışım işte. Keşke yanlışım doğru olsa da Şehitlerimizde geri dönse ama elden ne gelir :( Mekanları CENNET OLSUN!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
ankarali_gidaci
Uzaklaştırıldı
Uzaklaştırıldı

Mesaj gönderen ankarali_gidaci »

Bu olayla birçok taş birden vurulmuş oldu
En önemlileri ise Türk askerinin küçük duruma düşürülmesi ve Türkiye'nin
pkk ile pazarlık masasına zorlanmasıdır

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

benim tespitlerim şöyle

1- pkk bu yolla kendini aslında barıştan yana olan, ancak türkiye nini savaşçı tutumları sebebiyle mecburen dağa çıkan, aslında kan değil, özgürlük isteyen bir örgüt olarak göstermeye çalıştı..

2- dtp kendini terörden yana değil, barış yanlısı olarak lanse etmek istedi. hem yurt içinde hemde dünyada böyle görünmeye çalıştı. aykırılıklara karşı, barışçıl olduğunu iddia etmeye uğraştı.

3- abd pkk nın deil türkiyenın yanında olduğunu, pkk ya destek vermediğini göstermeye uğraşıyor. değil onlara destek vermek sizi dışlamak, biz sizdenizi. ayrıca operasyona gerek yok. düşüncesini yaymaya uğraşıyorlar.

işin sonunda ise kaybeden taraf y,ne biz oluyoruz.
savaş yanlısı, işgal amacı güden ve kendi askerlerini kurtarmaktan aciz hale düşürüldük...

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

m.ali şahin' e katılıyorum. askerlerin bu şekilde kurtarılması beni sevindirkem bir yana üzmüştür.
ben şehit cenazelerine ağlarım. onlar benim kardeşlerim. ama türkiye bu duruma düşeceğine o sekiz askeri de şehit görmeyi yeğlerdim...

Kullanıcı avatarı
DeVRiM
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen DeVRiM »

kimse düşmanın eelin esir olarak düşmek istemez
ama unutmayalım ki bbu askerler ne şartlarda kaçırıldı
köprü uçtuktan sonra baygın halde olabilirler
tabi geri alınma şekilleri bence yanlış
israil bir askeri için lübnanı darmadağın ederken
biz sekiz ersir onüç şehit vermişiz halen ıraka girmeli miyiz? girmemeli miyiz?
bunun tartışmasını yapıyoruz!!!
bide arkadaşlar şehitlerimize yazılmış şu şarkıyı bir dinlerseniz