Pkk'ya VerdİĞİmİz İlk Şehİdİmİz.bİlen Varmi ?...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Yıllardan 84.
Günlerden Ağustos'un 15'i...
Saat 21.30 suları...
Kavurucu sıcaklık, ayaza dönmüş... Gecenin karanlığı örtmeye başlamış ortalığı, usul usul...
Tok vuruşlar yırtıyor geceyi aniden, peş peşe...
Kalleş "Kaleş" sesi duyuyor memleket, tarihinde ilk kez.
Eruh basılıyor...

Bölücü örgütün ilk silahlı saldırısıdır bu.
Milat...
"Kim yaptı?" desek, herkes PKK der...
Peki, "O saldırıyı kim yönetti?" desek, pek bilen çıkmaz.

Soruyu şöyle soralım o halde:
"Mahsun Korkmaz kim?"
Bildiniz değil mi...
Bilirsiniz...
Üzerinde "Mahsun Korkmaz Akademisi" yazan terör yuvasının fotoğrafı o kadar çok yer almıştır ki basınımızda, hemen herkes bilir...
15 Ağustos 84'te PKK'nın yaptığı ilk silahlı saldırının elebaşıdır o...
Örgüt tarafından "onore" edilmiş; Türk Basını tarafından da maalesef "reklamı" yapılmıştır defalarca...
Bu nedenle bilirsiniz...

Peki, "Süleyman Aydın kim?" diye sorsak, kaç kişi cevap verebilir?
Hiç mi? Hiç...
Süleyman Aydın, Mahsun Korkmaz'ın yaptığı ilk PKK baskınında şehit düşen evladımızın ismidir.
Var mı onun adına bir akademi? Yok...

Sen örgüt celladının zırt pırt reklamının yapılmasına izin veriyor, kendi şehidinin unutulup gitmesine göz yumuyorsan eğer... Ne hakla bağırıyorsun ki, "Şehitler Ölmez" diye...

Dün izliyorum, Gümüşhane'den gelen görüntüleri atv Haber'deki arkadaşlarımla birlikte...
Hepsi yılların gazetecisi.
Neler gördü gözleri...
Doktorlar ölüme acıya alışır ya mecburen zamanla, onun gibi...
Ama bu gördüğümüz, yüreği nasır tutmuş gazeteciler için bile katlanması çok zor bir tablo...
Kimi dudağını ısırıyor çaresizce, kimi ağlıyor gizlemeden yüreklice...
Gencecik Nihal öğretmen, sadece 1.5 ay önce evlendiği dünya yakışıklısı teğmen eşi Tuna'nın ay yıldızlı cenazesini kucaklamaya çalışıyor görüntülerde...
Damatlıkla göndermiş, kefenle geri gelmiş.
Sol kolunda yara bandı var; belli ki, sakinleştirici verilmiş talihsiz geline...
Ama ne çare.
Bir yumrukluyor tabutu sesini duyar belki diye, bir sürüyor ellerini, saçını okşar gibi...
Ve hep aynı kelimeyi haykırıyor tekrar tekrar:
"Koçum... Koçum..."

Gitti Nihal'in koçu...
O ömrü boyunca unutmayacak.
Peki ya biz?
"Unutmamalı, sevgiyle anmalı" cümlesi, sadece Tarkan'ı hatırlatıyorsa bir millete.
Elden ne gelir ki

Alıntı...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

=D> =D> gönülden tebrik ediyorum çok güzel bi araştırma sağol

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

Uyus, bu güzel paylaşım için teşekkür ederim ancak başlıkta büyük bir hata yapmışsın.
"PKK'ye" yerine "PKK'ya" demeliydin.
çünkü
PeKeKe diyenler== PKK yanlısı
PeKaKa diyenler == PKK karşıtı kabul ediliyor.
Burada aslında bir yazım hatası var ama TDK buna onay vermiş ve böyle kabul edilmiş.

İsteyerek yapmadığına eminim bundan sonra dikkat edersen sevinirim..

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Bu Tabiri İlk Defa Duyuyorum MeLo.Eğer O Şekildeyse Kusura Bakmayın.Ve Şunuda Belirteyimki İsteyerek Yapılacak Bişey Değildir Tabiki Bu.Tam Emin Olmadığım İçin düzeltme Yapmıyorum.PeKeKe Diyen Çok PKK Karşıtı Arkadaşım Var Benim.Eğer Ciddi Bir Kitle Bu Şekilde Biliyorsa Düzeltme Gerek Ben Tarafından Gerekse Adminimiz Tarafından Yapılır...

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

Ne haliniz varsa görün ya banane
uyaralım dedik işte
Yalan mı atıyoz sanki...

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

MeLo yazdı:Ne haliniz varsa görün ya banane
uyaralım dedik işte
Yalan mı atıyoz sanki...

Doğru Düzgün Bişey Yazılmış Orada MeLo Bu Tavrınıda Anlayabilmiş Değilim Açıkçası.Bilmiyorum Dedim Düzeltiriz Dedim.Yalancı Diyende Olmadı Sana.İkili Tartışmaya Çevirmek Değil Amacım Bunu Öncelikle Belirteyim.Ama Yazış Tarzına Sinir Oldum Sen Birde Bu Forumda Yetkili Olacaksın.Karşında Arkadaşın Yok Senin Konuşma Tarzında Ona Göre Olsun...

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

sevgili Uyus
Şimdilik bunlarla idare et.Yarın sınavım var.Şuan seninle uğraşamam.

MUHSİN KIZILKAYA (köşe yazarı)
Bir süre sonra teşkilatın adının telaffuzu, "terörist"lerle "vatanseverleri" birbirinden ayırmanın aracı olarak kullanılmaya başlandı. Teşkilatın adı "PeKeKe" olarak telaffuz edenler neredeyse "terörist", "PeKaKa" olarak telaffuz edenlerse "vatansever" muamelesi gördü. Bir süre sonra bu küçük telaffuz farkı, polis sorgularında da kullanılmaya başlandı. Toplu gözaltına alınmalarda, "teröristliklerinden" şüphe edip o sırada kanıtlayamadıkları zanlıları polis bir punduna getirip teşkilatın adını söyletmeye çalıştı. Türkçe'nin kurallarına uyarak (bütün ünsüz harflerin sonuna "e" gelir kuralı) "PeKeKe" diyenler yandı, kimileri soruşturmaya uğradı, kimileri "yataklık" suçu kapsamına alındı; "PeKaKa" diyenlerse bir şekilde yırttı.

nacizhanebilgi.com
PeKeKe :genelde terör örgütüne sempati ile bakanların tercih ettiklerini gördüğüm kullanım

Can Ataklı (vatan gazetesi)
PeKaKa- PeKeKe ateşkes, çatışma
Son günlerde özellikle televizyonlarda bir Kürt siyasetçi konuşturma telaşı var. Hangi kanalı açsanız karşınızda bir Kürt sözcüsü görüyorsunuz.
Bu kişilerin kullandıkları terminolojilere dikkat çekmek istiyorum. Örneğin çok bilinen K harfini telaffuz etme yöntemi var. K harfini kimi Ka diye kimi Ke diye okur. Ama söz konusu PKK olunca bu sembolik bir anlam kazanıyor. Çünkü son 20 yıldır şunu gözledim. PKK’ya sempati duyanlar PeKeKe diye telaffuz ediyor. PKK’yı terörist bir örgüt olarak görenler ise PeKaKa diyorlar. Televizyonlardaki Kürt sözcülerinin hemen hepsi PeKeKe diyor.

Bir diğer tanım da çatışma ve ateşkes kelimelerinin kullanımında. Kürt temsilciler ağızlarına asla “terör” sözünü almıyor. Onlar sürekli olarak “çatışma” sözcüğünü kullanıyor ve PKK’nın eylemsiz geçen dönemlerini “ateşkes” olarak niteliyor.

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Ben Kesinlikle Öyledir Demedim Zaten BİLMİYORUM DEDİM.Bişeyi İspatlamana Gerek Yok MeLo Kaldıki Devam Eden Bu Tavrınlada Sana Cevap Bile Vermem Ben.Önce Nezaket Öğren Bence.Kabalığın Yazdıklarınıda Gölgede Bırakıyor.Bu Hem Kendime Yakıştıramadığımdan Hem Gereksiz Görmemden Hemde Üyelere Saygımdan Dolayı Son Mesajımdır.
Herkesten Özür Dilerim Kendi Adıma.Bugüne Kadar Kimseyle İkili Tartışmaya Girmedim Girmemde.Bu İlk Ve Sondur...

Kullanıcı avatarı
MeLo
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen MeLo »

İlk olmak güzel :))
Ayrıca nezaket kurallarını senden iyi bildiğime eminim.

Terbiyesiz kız seni.
Seni admine şikayet etçem. Görürsün sen.
Ama sevdim seni gerektiğinde susmayı biliyosun.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

MeLo yazdı:İlk olmak güzel :))
Ayrıca nezaket kurallarını senden iyi bildiğime eminim.

Terbiyesiz kız seni.
Seni admine şikayet etçem. Görürsün sen.
Ama sevdim seni gerektiğinde susmayı biliyosun.

Caner, senin bir bayanla bu tür tartışmalara girecek bir insan olmadığını biliyorum. Olay çok basit bir yerlerden bu mevzulara gelmiş ancak Uyus arkadaşımızın bu konuda hiçbir kötü niyetinin olmadığı kesin.

Belki sen gayet rahat bir ruh haliyle bunları yazdın , yazdıklarından da açıkca belli oluyor rahatlığın, belki karşındakinin cevaplarına ne kadar üzüldüğünü ve zoru duruma düştüğünü bilmiyorsun ama ben bu forumda hiçbir arkadaşımın haksız yere üzülmesine istemem. Eğer konuyu baştan sona incelersen ne kadar haklı olduğumu göreceksin. Bir bayana nasıl davranılması gerektiğini en az benim kadar bildiğine eminim...

Sınav stresi vardır diye düşünüyorum. Ben senin sana yakışanı yapacağına inanıyorum... Bir yönetici olarak değil, seni yakından tanıyan bir arkadaşın olarak istiyorum bunu...

KONUYU KİLİTLEMİYORUM, HER İKİ ARKADAŞIMDAN DA YAKIŞANI YAPMASINI BEKLİYORUM...!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim