yargı bağımsızlığını mı yitiriyor?

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Ben kimseye cahil demedim ki yaw...

Aslında koymayı unuttuğum sadece bir "de" eki...

Şöyle düzeltiyorum; "Tarihi lisede öğrenen, gündemi Bekir Coşkun'dan takip edenler DE böyle düşünüyor... Ama ben böyle düşünmüyorum...."

"O" arkadaş da yanlış anladıysa kusura bakmasın....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

prensess yazdı:1.si bunu söyleyeceğini biliyorum önemli olan senin olan tartışmalardan biri haber vermeden haberdar olabilmen...tamam hepsini okuyamıyorsun fakat ses getiren bir tartışmadan haberin olur..ve bu konuda ben yapmam gerekeni bilirim...VE BEN SUÇU NERDE ARAMAM GEREKTİĞİNİ BİLİRİM...

2.si tanımak tanımamak demişsin fakat şu konuyla alakası bile yok dışarıda tanıyıp tanımaman,yaptığı davranşlar beni ilgilendirmez.Beni forumda geçen kişiliği ilgilendirir.Senin her zaman forumun iyliğini düşündüğünü ve forumda çıkan bir tartışmayı gerçek hayata yansıtacak karakterde biri olmadığımı bilmek zor değil fakat bununda konuyla alakasını anlayabilmiş değilim.Ben kişileri değil olaya tavrını konuşuyorum.ben eğer onların kişiliklerine yorum yapsaydım evet haklıydın benim onları snn kadar tanımadan birşey diyemezdim fakat ben bunu tartışmıyorum..

''Son birşey! Konu hakkında bilmediklerinin sayısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. O yüzden yaptığıma sağlıklı karar verememen normal. '' Benim bu konunun tartışma olup olmadığını farkedebilecek kadar bilgim var.Zaten benide bu kısmı ilgilendiriyor!ve sağlıklı kararlar verebiliyorum her ne kadar aksi olduğunu söylerken birkaç kanıt sunmasanda...YİNELİYORUM BEN KİŞİLERİN YAPTIKLARI YORUMLARI DEĞİL OLAYDAN BAHSEDİYORUM!YANİ DIŞARIDA (TANIMAMAKTAN KASTIN BUYSA) DÜŞÜNCELERİ NE YÖNDE BİLMEM AMA FORUMDA KULLANDIĞI CÜMLELERSE TARTIŞMAYI YARATAN O CÜMLELERE SÖZÜM OLUR. AYRICA şuada var 'ne kadar bilirsen bil soylediklerin karsindakinin anlayacagi kadardir'

Cevabını MSN'de verdim, uzatmayacağım... Sorunları çözmek için konuşurum ben. Ortada çözecek bir sorun kalmadığına göre susmak en güzel cevap olur.

reha37 yazdı:Ben kimseye cahil demedim ki yaw...

Aslında koymayı unuttuğum sadece bir "de" eki...

Şöyle düzeltiyorum; "Tarihi lisede öğrenen, gündemi Bekir Coşkun'dan takip edenler DE böyle düşünüyor... Ama ben böyle düşünmüyorum...."

"O" arkadaş da yanlış anladıysa kusura bakmasın....

Kardeş açıklaman için teşekkürler. Forumdaki tartışmaların büyük çoğunluğu yanlış anlaşılmalardan kaynaklanıyor. Önemli olan bu yanlış anlaşılmaları ortadan kaldıracak hamleyi yapmakta. Ben sorun kalmadığını düşünüyorum.

Tekrar teşekkürler...
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ya ben rehayı zaten demek istediği şekilde anlamıştım bu kadar uzamasına gerek yoktu..volkan abi; ben prensesin bu konuya kabil ve hakim bi insan olduğuna inanıyorum bu konuya çok hakim olup olmaması konu değil ama gerçekten bi iki kez konuşma daha doğrusu tartışma(ben genellikle tartışırım :D ) imkanımız olmuştu bilgileri normal bi insanınkinden fazlaki burada aslında kendini ifade edemedi gibi geldi bana..aşağıdakiler talihsiz yazılar diye düşünüyorum..burda kimseye edep veya destur gösterecek değilim..ama lütfen aşağıdaki yazılar silinsin..çok güzel bi tartışmaydı heba olmasın..konuların arasında aslında hep bi bağıntı war alakası da bu yönde.
Son birşey! Konu hakkında bilmediklerinin sayısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. O yüzden yaptığıma sağlıklı karar verememen normal.
2.si tanımak tanımamak demişsin fakat şu konuyla alakası bile yok dışarıda tanıyıp tanımaman,yaptığı davranşlar beni ilgilendirmez.Beni forumda geçen kişiliği ilgilendirir.Senin her zaman forumun iyliğini düşündüğünü ve forumda çıkan bir tartışmayı gerçek hayata yansıtacak karakterde biri olmadığımı bilmek zor değil fakat bununda konuyla alakasını anlayabilmiş değilim.Ben kişileri değil olaya tavrını konuşuyorum.ben eğer onların kişiliklerine yorum yapsaydım evet haklıydın benim onları snn kadar tanımadan birşey diyemezdim fakat ben bunu tartışmıyorum..

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

reha ben şeyi anladım demiştim bizden öncekiler bu kdar şanslı değildi bundan sonrakilerde bu kadar şanslı olmayacak die sende şanslı değiliz demişsin biraz açarmısın;

ben şöyle demek istedim bu ülke atatürkten sonra çok çalkantılı bi döneme girdi ikinci dünya savaşında taraf olmamamız bile çok etkiledi ondan sonra 3 mayıs 1944 de turan akımı başladı 60larda 70lerde ve 80 lerde bu ülke darbe gördü ihtilal gördü bi ülkenini bi ihtilali o ülkeyi necip fazılın değimiyle 50 sene geri götürdü taza temeli yeni atılmış bi cumhuriyet için böyle vakalar ve hadiseler ocağını söndürür dolayısıyla millet canının malının derdine düşmüşken kalkıpda yargının ilkelerini düşünüp ona göre hareket edemez....
ben bunu demek istemiştim :heh:

hakkaten insan içindekini söyleyemeyince karşıdaki insanların yanlış anlaşılmasına sebebiyet verebiliyor..tekrar affedersiniz.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Tarihi lisede öğrenen, gündemi Posta gazetesinden takip eden herkes böyle düşünüyor...
ayrıca reha haklı ben tarihi liseden öğrendim bundan gurur duyarım ve lise okunmadanda o tarih bilgisene vakfolan insan pek azdır... daha doğrusu açıklayayım okuduğum okulun bi kütüphanesi wardı bana faydası olacak her tarihi, bilgi, mitoloji , bilim kültür..her ne warsa ben lisedeyken o sıralardayken kendimi verdim kütüphanemizde 20 bin den fazla kitap vardı kitapların yarısına yakını elimden geçti 5 seneye binlerce kitap sığdırdım binlerce kitap dergi mecmua tartışma analiz teori sığdırdım hrşeyimi o lise sıralarına okuduğum o kitaplara borçluyum çünkü BEN LİSEDEYKEN HOCALARIN SÖYLEDİKLERİ ZÜMRENİN SEÇTİKLERİ KİTAPLARI OKUMAZDIM BEN KENDİ SEÇTİĞİM KİTAPLARI OKURDUM...
AYNI MELDANIN YAPTIĞI GİBİ AYNI BENİM YAPMAYA ÇALIŞTIĞIM GİBİ.VE HALEN UĞRAŞTIĞIM GİBİ.TAKİP EDİYORUM O KARMAŞIK LİSE HAYATINA FARKLI Bİ PENCEREDEN BAKIYOR KİTAP TANITIM VE YORUM BÖLÜMÜNDE TAKİP EDİYORUM YAPMAYA ÇALIŞTIĞI HEO BU OLUYOR.

YA REHA SENİ SEVİYORUM YA GERÇEKTEN SENLE TANIŞMAYI ÇOK İSTERİM KONUŞMAYI DİALOG YAPMAYI Bİ MELENGİÇ KAHVESİ İÇMEYİ MUHABBET ETMEYİ İNŞAALLAH ALLAH NASİP EDER... :heh:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

''O'' yazdı:ya ben rehayı zaten demek istediği şekilde anlamıştım bu kadar uzamasına gerek yoktu..volkan abi; ben prensesin bu konuya kabil ve hakim bi insan olduğuna inanıyorum bu konuya çok hakim olup olmaması konu değil ama gerçekten bi iki kez konuşma daha doğrusu tartışma(ben genellikle tartışırım :D ) imkanımız olmuştu bilgileri normal bi insanınkinden fazlaki burada aslında kendini ifade edemedi gibi geldi bana..aşağıdakiler talihsiz yazılar diye düşünüyorum..burda kimseye edep veya destur gösterecek değilim..ama lütfen aşağıdaki yazılar silinsin..çok güzel bi tartışmaydı heba olmasın..konuların arasında aslında hep bi bağıntı war alakası da bu yönde.
Son birşey! Konu hakkında bilmediklerinin sayısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. O yüzden yaptığıma sağlıklı karar verememen normal.

O yazıların silinmesi gibi bir durum söz konusu değil Tuğrul. Eğer o yazılar olmasaydı sen bu konuyu bu kadar rahat karşılyabilir miydin acaba? Reha'da bunun farkında ve gerekli düzenlemeleri yaptı. (Tekrar teşekkürler) Senin o durumdan rahatsızlık duymadığını bilsem bile böyle bir müdahalede yine bulunurdum, çünkü birilerinin bu yazıyı benim düşündüğüm gibi düşünmesi tartışmanın seyrini olumsuz etkiler. Müdahalem forumdaki tartışmanın seyrini kontrol etmek ve senin yanlış anlaşılmalara hedef olmaman içindi. Bundan sonrada tartışmaların seyrini elimden geldiğince kontrol etmeye çalışacağım ama senin çıkarların için müdahale yaparken aynı özeni göstermeyeceğim

prensess'e gelince her ne kadar kişiler hakkında bilgi sahibi olsa da bu alemde insanların gerçek kişiliği, ruhsal durumu ve üzerine konuştuğu kişilerin kendi aralarındaki ilişkileri hakkında bilgi sahibi olamaz. Bu sadece onun için geçerli değil tabiki. Bizler içinde aynı durum söz konusu.

Mesela bende Seni gerçek hayatta tanımama rağmen, seni anlamakta zorluk çekiyorum şuan.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ewwet çünkü böyle bi tutum beklemiyordun değilmi benden?

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

abi kendi yazılarını okuyun ben rehayla forumda art arta tartışmalra girmiş olsam eywallah ama hiç girmedimki arkadaşlarını kendine göre seçiyorsun dolayısla senle demek istedikleri şeyler paralellik gösteriyor...geçenki olaylardan sonra senin arkadaşlarına karşı tutumum hep belliydi abi..bana küfredende senin arkadaşın özür dileyende senin arkadaşın bu durumları sallamaayanda tuğrul adlı kardeşin...

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Eğer snn söylediğin gbi ben 'tanımasaydım' bu olayın tartışma olmadığını nerden bilecektm?ki ben baştan beri bunu savunuyorum.Sen açıklamada yapmasaydın eminim ki ters birşey anlamayacak yine bu yönde olacaktı konu...Herneyse çok uzadı konu ve birsürü yanlş anlaşılma oldu ki bende bunun içerisindeym diye düşünüyorum...Ayrıca teşekkrler Tuğrul yaptğn olumlu açıklamalar için ...Kişileri en iyi tanımanın yolu tartışmalardır.Ben buna inanıyorum çünkü böylece kendini ne kadar ifade edebildiğini,savunduklarını öğrenebilirsin...'tartışma'diyorum kavga değil....ayrıca 'bu alemde' kendini nasıl tanıtırsan öyle olursun yani sen kendin olduğun sürece ' ruhsal durumu ve üzerine konuştuğu kişilerin kendi aralarındaki ilişkileri hakkında bilgi sahibi'olursun nasıl mı?Çünkü sen kendin olmuşsundur senden etkilenen o kişide snn bu tavrına karşın yapmacık olamaz ve olduğu gbi davranır KENDİ gibi ve böylece onun durumu hakkında bilgi sahbi olursun iyi bir dinleyici,gözlemciysen...Eğer kndimi yanlış ifade ettiysem durumdan dolayı özr dilerim ;)

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Valla arkadaşlar herkes çok uzun şeyler yazmış; okumaya vaktim yok...

Ama galiba en doğru lafı dahi_yane söylemiş ama tartışmadan o da gümbürtüye gitti...

Yargı AKP tarafında olsa başta başbakanın kendisine hakaret eden karikatüristler ceza alırdı... Sürekli beraat ediyorlar...

Neyse, cevap vermiycektim şeytan dürttü, nelere yol açtı yaw...

Bi daha da bakmam bu başlığa...

Eyvallah....