abdullah gül nasıl bir c. başkanı

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

abdullah gül nasıl bir c. başkanı

Mesaj gönderen AsilKan »

ben abdullah gülü severim hatta sevdiğim tek akp lidir. ama allah aşkına sayın gül bu nasıl cumhurbaşkanlığı?_ siz devletin 1 numaralı adamı değilde noter olsaydınız keşke. gelen her teklif noktasına bile itiraz edilmeden istişare yapılmadan hatta okunmadan kabul ediliyor. yuzlerce sayfalık kanun teklifleri aynı gun içinde onay alıyor. siz günde kaç sayfa okuyosunuz da aynı gün hatta aynı saat onaylıyosunuz?

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: abdullah gül nasıl bir c. başkanı

Mesaj gönderen VSaBaH »

AsilKan yazdı:ben abdullah gülü severim hatta sevdiğim tek akp lidir. ama allah aşkına sayın gül bu nasıl cumhurbaşkanlığı?_ siz devletin 1 numaralı adamı değilde noter olsaydınız keşke. gelen her teklif noktasına bile itiraz edilmeden istişare yapılmadan hatta okunmadan kabul ediliyor. yuzlerce sayfalık kanun teklifleri aynı gun içinde onay alıyor. siz günde kaç sayfa okuyosunuz da aynı gün hatta aynı saat onaylıyosunuz?

Mustafa ben okunulmadan onay verildiğini düşünmüyorum. Kanun teklifi Cumhurbaşkanına gelmeden önce bile Cumhurbaşkanı teklif hakkında araştırma ve inceleme yapabilir haksız mıyım? Yani teklifin Cumhurbaşkanlığına gönderilmesi bir formalite. Eğer ki Cumhurbaşkanı teklif hakkında yeterince bilgiye sahipse ve daha önce inceleme fırsatı bulmuşsa teklif gönderildiği anda bile kabul edebilir bence. Sonuçta bahsettiğimiz kişi Cumhurbaşkanı Mustafa, yani her şekilde her türlü belgeye ulaşabilir ki ulaşmak istediği yer, şuan onun Cumhurbaşkanı olmasını sağlamışsa bu daha kolay olur bence.

Zaten kötü bir niyet olsa bile, bunun bu şekilde barizce ibrası sana mantıklı geliyor mu? Yani kötü niyeti olsa senin yapmak istediğini yapmak istese alır belgeyi bekletir bir hafta yine verir kararını.

Bak kardeş, ben senin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum elbet vardır mantıklı bi açıklaman ama bulduklarını da bizle paylaşırsan aklına takılanları çözmeye çalışırız.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

taslaklar son halini aldıktan sonra cumhurbaşkanına iletilir volkan. o yuzden eğer senin dediğin gibi yaparsa c. başkanı yani kanun teklifi ona gelmeden okursa o zaman okuduğu kanun farklı olacaktır. dediğin şey sana mantıklı geliyor mu? hem c. başkanı kendine gelenden mükellef. her yasa tasarısını bu belki bana gelir diye okumaz c. başkanı.yani açıklamanı kabul edemeyecem. kusura bakma...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

AsilKan yazdı:taslaklar son halini aldıktan sonra cumhurbaşkanına iletilir volkan. o yuzden eğer senin dediğin gibi yaparsa c. başkanı yani kanun teklifi ona gelmeden okursa o zaman okuduğu kanun farklı olacaktır. dediğin şey sana mantıklı geliyor mu? hem c. başkanı kendine gelenden mükellef. her yasa tasarısını bu belki bana gelir diye okumaz c. başkanı.yani açıklamanı kabul edemeyecem. kusura bakma...

Kardeşim tamam haklısın ama böyle önemli bir kanun teklifi hakkında Cumhurbaşkanı taslağın şekillenmesini bekler mi sence? Elbette taslağın son hali incelenip, karar verilecek ama eğer yeterince takip edilmişse, taslağın kabul edilip kısa sürede çıkarılması gayet doğal.

Mustafa yahu Abdullah GÜL'ün tasarıyı çıkaran parti ile ilişkisinin ne derecede olduğunu ve bu kanun teklifinin çıkarılmasında ne derece önemli bir pozisyonda olduğunu söylememe gerek var mı? Bu tasarı belkide günlerdir Abdullah GÜL'ün de içinde bulunduğu bir heyet tarafından inceleniyor, inceleme bitince de prosedür gereği yapılması gerekenler yapılıyor.

Mustafa senin yüzünden bana bu forumda etiket konacak, belki bir partinin savunucusu olduğum düşünülecek ama Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki yorumlarımda birilerini savunmak veya yermek değil amacım. Amacım sadece vatanım... AKP'siymiş, CHP'siymiş, MHP'siymiş o pusulada yazan tüm partiler hikaye bana.

Kim bu vatan için birşey yapıyorsa onu desteklerim ben. (Sende öylesin eminim ama lütfen biraz yapıcı ol be kardeşim, sorunları ortaya çıkarmak yerine, çözüm aramaya çalış birazcık olmaz mı?)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

Abdullah Gül Atatürkçü geçinen cumhurbaşkanlarının unutup unutturdukları Atatürk hassasiyetlerine tekrar Çankaya ya taşıyan bir cumhurbaşkanı benim için.devletin yasal süreçlerinin işleyişine -cumhurbaşkanı değil muhalefet partisi gibi yaklaşan- sırf bi partiye muhalefet olsun diye çomak sokan , süreci uzatmak adına olumlu/olumsuz kararlarını son dakikaya saklayıp gündemi geren cumhurbaşkanlarını da gördüğümüz için bu denli seri çalışmaları yadırgamamız normal diye düşünüyorum...