AKP, lokantacıları ve pastacıları neden öptü ?...

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

AKP, lokantacıları ve pastacıları neden öptü ?...

Mesaj gönderen Uyus »

AKP, lokantacıları ve pastacıları neden öptü ?..

Gazeteler, televizyonlar günlerdir bas bas bağırıyor: “Maliye Bakanlığı, yılbaşından itibaren gıda ürünlerinden alınan yüzde 18 KDV’yi yüzde 8’e indirdi...”

Bunu duyunca siz de benim gibi; bakkaldan aldığınız bulgurun, pirincin, makarnanın, yoğurdun, sütün, yumurtanın...

Manavdan aldığınız domatesin, biberin, patlıcanın, mandalinanın, muzun...

Kasaptan aldığınız kuşbaşının, kıymanın fiyatında yüzde 10’luk bir düşüş olmasını bekliyor ve bu indirimi fiyatlara yansıtmayan esnafa ateş püskürüyorsunuz değil mi?

Hatta onları bu yüzde 10’luk vergi indirimini cebe atmakla suçlayıp, belki kavga bile ediyorsunuz...

Etmeyin...

Boş yere günahlarını almayın küçük esnafın...

Çünkü devlet, size söylenenin aksine onları kapsayan KDV’lerde hiçbir indirime gitmedi...

31 Aralık günü de yukarıda saydığım ve saymadığım bütün gıda ürünlerinde (lüks olmamak şartıyla) KDV, yüzde 8’di, bugün de yüzde 8...

Dolayısıyla sizin bu haberlere inanıp da adamları indirime zorlamanız nafile bir çaba!

İsteseler de indiremezler; indirirlerse biterler!

Peki, devlet hangi KDV’yi indirdi o zaman?

Lokantalardaki, pastanelerdeki, kahvehanelerdeki KDV’yi...

O da içki hariç...

Bütün tantananın nedeni bu!

Artık lokantaya ya da pastaneye gittiğinizde fiş isterseniz, aldığınız fişteki KDV, yüzde 18 değil de yüzde 8 görünecek...

Yani sizden 100 YTL alan lokanta, pastane sahibi; 31 Aralık’a kadar bunun 18 YTL’sini KDV olarak öderken, bundan sonra 8 YTL ödeyecek...

Peki; aradaki fark ne olacak?

Lokantacının, pastacının cebine girecek... Çünkü hiçbiri bu indirimi fiyatlarına yansıtmadı, bundan sonra da yansıtmayacak!

Dün vergi uzmanı Veysi Seviğ ağabeyimden öğrendim; Maliye’nin lokantacı-pastacı esnafına yaptığı bu KDV kıyağının devlete maliyeti bir yılda aşağı yukarı 100 milyon YTL’ymiş!

Eski parayla 100 trilyon lira!

Şimdi Sayın Başbakan’a, Sayın Maliye Bakanı’na soruyorum:

Bu indirimin vatandaşın cebine girmesi “hayal” olduğuna göre; 100 milyon YTL’yi durup dururken neden lokantacı-pastacı esnafına bağışladınız?

Sizden bunu kim ya da kimler istedi ki kıramadınız?

Haksızlık!

“Müşteri Memnuniyeti” yöntemine göre bir araştırma yapılmış ve vatandaşlara “Size göre en başarılı belediye başkanı kimdir” diye sorulmuş...

Kayseri Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Özhaseki bir numara çıkmış... İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek ise dereceye bile girememiş!

Kadir Topbaş’ı anlıyorum da Melih Gökçek’e çok üzüldüm! Adam “Barajlardaki su seviyesi yüzde 1’in altına indi” diye demeç verdikten sonra bile Ankara’yı üç ay susuz bırakmadı!

Böyle bir “kudret”, böyle bir “yetenek” ödülsüz bırakılır mı?

GÜNÜN SORUSU

Kadir Topbaş’ın muhallebici olduğunu biliyoruz da...

Acaba başka hangi devlet büyüğümüzün yakınları lokantacılık-pastacılık işine girmeyi planlıyor?

Tuhaf anketi yaptırana ödül!

Bir süre önce bazı ilköğretim okullarında yapılan bir ankette çocuklara, “Camiye gidiyor musunuz”, “Birden fazla evlenmek günah mı”, “Kolonya abdest bozar mı” gibi sorular sorulmasına izin veren Milli Eğitim Bakanlığı APK Başkanvekili Nurettin Konaklı, Cumhurbaşkanı Gül’ün de onayıyla aynı göreve asaleten atanmış!

Böylece AKP ve Cumhurbaşkanı Gül, Ahmet Necdet Sezer döneminde Çankaya Köşkü’nün kapısından bile içeri giremeyen, atama kararnamesi veto edilen Nurettin Bey’i cezalandırmak bir yana, ödüllendirmiş!

Kızmayın, sinirlenmeyin, tırnaklarınızı yemeyin:

Çünkü devir bu devir!

Türbanlı kadın öğretmenin fotoğrafını çeken öğretmene sürgün, çocuklara dincilik testi yaptıran bürokrata ödül!

Yerseniz...

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

yazıyı sonuna kadar okumadım neden mi

çünkü sıkıyor artık akp ile ilgili yazılar halkın takdiri başımıza getirmiş artık dava düştü 2012 ye kadar bu ülke yi onlar yönetecek icraatlerını sadece eleştirmekte kalıyoruz o yüzden hiçbirşey boşuna değildir felsefesini bi kenara koyup aslında çoğusu boşunaymış demek gerektiğini hatırlatmak ii olur

teşekkürler paylaşım için.