BİZ HUKUKA TESLİM OLURUZ AMA AMERİKANCI İSLAM TEHDİTİNE ASLA

Ülkemizini içinde bulunduğu durumları tartışabilirsiniz ancak SİYASET YAPMAK YASAK!!!
Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

BİZ HUKUKA TESLİM OLURUZ AMA AMERİKANCI İSLAM TEHDİTİNE ASLA

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Bilindiği gibi; Ergenekon Soruşturması'nın 11.dalgasında Avrasya Televizyonu'na (ART) da operasyon düzenlendi, kanalda saatlerce arama yapıldı.

İşte Türkiye'nin en muhalif sesi Nihat Genç’in yaptığı açıklamalar:

CHP’nin gensoru girişimi en doğrusu

Yani bu silahlar kime ait araştırılsın. Kime ait olduğu çıksın ortaya. Belgeden, hukuktan ötürü hareket edersek, silahların sahiplerini bulmak zorundayız. İşin öbür tarafını anlayamıyorum. Kimse de anlayamıyor.Yürütülmekte olan bir davaya meclis karışamaz diye gensoru alınmış galiba, yapılmamış. İşin öbür tarafını bütün Türkiye biliyor. Bizim söyleyebilecek bir şeyimiz yok.

Hukukun karşısında boynumuz kıldan ince

Ancak hukukta herkes belgesini, iddiasını, bulgusunu göstermek zorunda. Bizim şahsi talebimiz de budur. “Neyle suçluyorsanız o belgeyi gösterin.” Bunun dışında söyleyebilecek bir şeyim yok. Türkiye hadiseleri izliyor, ne olduğunu da biliyor.Uzun uzun siyasi yorumlar yapılabilir. Bunları da defalarca yapıyoruz son 12 yıldır. Ecevit’in iktidardan alınması, o günleri hatırlayın. Ecevit Amerika’nın dediğini yapmadı. Irak’a girmedi diye karşı bir darbeyle gözümüzün önünde, her gün medyada manşetlere çekilerek alınmak istendi ve sonra Ecevit indirildi. Hatırlayın. Ecevit’le, Bahçeli’ydi iktidar. Bu bir darbeydi ve Ecevit’i indirdiler. Sebebi Ecevit’in Amerika’yla ortak Irak’a girmeyişi. Kendi de söyledi zaten. Sonraki Erbakan D-8 diye Batı dışında bir ittifak arayışına girdi. Meşhur D-8, bunu da bir şekilde indirdiler aşağıya. 2003’den Irak savaşından sonra da Türkiye’de anti Amerikancı bir şey oldu. “Müslümanlar Irak’ta niye öldürülüyor, bağımsızlığımız tehlikeye mi giriyor?” diye. Bu tabi büyük Cumhuriyet Mitingleri’ne kadar dönüştü. Şimdi bunda da Ergenekon darbesi. Şimdi bu üç darbe, son üç yılda benim şahsi görüşüm üçünün de arkasında aynı güç var. 28 Şubat’ta Masonluk Atatürkçüleri kullandı. Ecevit’i indirirken hakim, medyanın liberallerini kullandı. Şimdi de liberal İslamcı aydınları falan kullanıyorlar. Bir şekilde Amerika, bu ülkede birilerini kullanıyor.

Burada bizim söyleyeceğimiz şey şu:

Ülkenin bir iradesi olması lazım. Nedir bu irade? Halkın gücüdür. Seçimle gelmiş iradedir. Basındır, medyadır, üniversitedir. Bence bu irade gittikçe zayıflıyor. Eğer bu irade parçalanırsa zaten Türkiye’de başkaları adına iktidar olmuş demektir ve Türkiye parçalanmış demektir. Şimdi bu iradeyi ayakta tutmak isteyen insanlara yaftalar, yakıştırmalar, ithamlar… Şimdi bunlar sürüyor. Yine de her şeye rağmen hukuk karşısında boynumuz kıldan ince diyelim. Ancak hukuk karşımıza belgeyle, bilgiyle gelsin diyelim. Bunu söylemek istiyorum. 17-20 yaşımızdan beri konuşup, yazdığımız için, nerede nasıl konuşacağımızı, ne yapacağımızı, bunları böyle bir insan terbiyesi olarak, sosyal terbiye olarak bu güne kadar getirdik. O yüzden Allah’tan başka kimseden çekindiğimiz, korktuğumuz yoktur. Tabiî ki bir soruşturmada ifade veririz. Herkes de verecek kardeşim. Benim halkıma söyleyeceğim bizi suçlayacak herhangi bir şey yoktur. Bunu 3 yıl sonra anlarsınız, 30 yıl sonra anlarsınız. Tam tersine şimdi ben böyle bir ithamı niçin cevaplamak zorundayım? Niçin bu ithamı cevaplamak zorunda bırakılıyorum? Demek ki herkesin başına gelince böyle oluyormuş. Benim muhalefetim asla susturulamaz. Ben bunu kırk defa söyledim. Benim cesedim susar.

Amerikancı, İslamcı hiç kimseye de teslim olmam

Biz hukuka teslim oluruz. Amerikancı, İslamcı bir takım tehdit bizi alacak, onlara boyun eğmeyiz. Hukuk başka şeydir, Amerikancı, İslamcı tehdit başka şeydir. Şüphesiz ben bir medya aracılığı ile konuşuyorum. Medya aracılığı ile konuştuğum için benim susmam söz konusu değil, ben susmam zaten. Medya sahipleri korkuyorlar. Şimdiye kadar da hepsinin korktuğunu gördüm, çekindiğini gördüm. Sorun da orada zaten. Yoksa benle alakalı bir şey değil. Medyayı elinde tutan insanlar bu tür şeylerden korkuyorlar ve bizi konuşturmuyorlar. Bu korku da oluştu zaten.”

NİHAT GENÇ...

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: BİZ HUKUKA TESLİM OLURUZ AMA AMERİKANCI İSLAM TEHDİTİNE ASLA

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

paylaşım için teşk. çok emek sarfetmişsin saol...:

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Re: BİZ HUKUKA TESLİM OLURUZ AMA AMERİKANCI İSLAM TEHDİTİNE ASLA

Mesaj gönderen swashbuckler »

"Biz Tevarihte emsalini çok gördük
Eden elbette bulur ettini çok gitmez
Eşkıya seyf-, hüdadan serini kurtaramaz
Çünkü affetse hükümet, Çakırcalı affetmez"

Bu millet böyle oyunlara ne yazık ki çok geldi...Ne mutlu,düştüğü her yerden dimdik kalkmasını da bildi.
Değil Amerikancı dinciler,değil anarşistler,"babaları" gelse vız gelir...Aşarız...